Reklamı Geç
Her Damlası Rahmet
Diyarbakır
DOLAR13.5407
EURO15.4726
ALTIN790.07
Ayşegül Çepik // Uzman Estetisyen

Ayşegül Çepik // Uzman Estetisyen

Mail: [email protected]

Her Damlası Rahmet

Engel Değil Destek Olun

Engel Değil Destek Olun

Engelli vatandaşlarımız toplumumuzun ayrılmaz parçasıdır. İnanç, azim ve mücadelenin en güçlü şekilde vücut bulmuş halidir. Birleşmiş Milletler’in, Dünya Engelliler Günü olarak kabul ettiği 3 Aralık 1992’den bugüne, engelli bireylere yönelik artan toplumsal duyarlılığımız, devlet ve millet olarak göstermiş olduğumuz dayanışma bilinciyle, her yıl bu günü engelli vatandaşlarımızla paylaşıyoruz. Birlikte yaşadığımız bu topraklarda en tabii yaşam kaynağımız, birbirimize duyduğumuz sevgi ve muhabbettir.Toplumumuz gücünü, her bir ferdine duyduğu sevgi ve dayanışmadan alır;engelleri aşmak için birlikte çalışır.
 
Bu bilinçle, engelli vatandaşlarımızın hayata katılmasında devlet ve millet olarak dayanışma içerisindeyiz. Devletimiz; eğitim ve sağlık hizmetlerinden istihdama kadar önemli adımlar atıyor; engelli hakları hususunda üzerine düşeni, sosyal devlet anlayışıyla yerine getiriyor.Biz de Diyarbakır’ımızda engelli vatandaşlarımızın refahını artırmak, hayatlarını kolaylaştırmak ve sosyal anlamda onlara daha çok imkân sunmak amacıyla hizmet üretiyoruz. Engelli vatandaşlarımıza, özellikle gençlerimize yönelik bilgisayar, yabancı dil, satranç, muhasebe, web tasarımı gibi birçok alanda kurslar açıyoruz. Sağlık ve spor alanında destekler veriyoruz. Her türlü sorunlarında yanlarında oluyoruz, olmaya da devam edeceğiz.
 
Engelli vatandaşlarımız; sporda, sanatta, edebiyatta, bilimde… Hayatın her alanında sergiledikleri üstün başarılarla bizi gururlandırıyor. Azim ve kararlılıklarıyla, elde ettikleri başarılarla engelleri aşıyorlar. Milletçe el ele vererek daha büyük ve güçlü başarılara imza atacağımıza yürekten inanıyorum.Sadece bugün değil, her zaman engelli vatandaşlarımızın yanındayız ve tüm imkânlarımızla yanlarında olmaya devam edeceğiz. Engelleri birlikte aşmak için sadece 3 Aralık’ta değil, daima emirlerine amadeyiz. Bu vesileyle, başta engelli kardeşlerimiz olmak üzere, tüm vatandaşlarımıza mutlu, huzurlu ve sağlıklı günler diliyorum.Her zaman Başımızın gözümüzün üstünde yerleri vardır. 
Resmi Kaynak: Ali Şeran // Siirt İl Bölge Müdürlüğü

Ayşegül Çepik 
Haberdiyarbakir.Org  
// Head Writer 
haberdiyarbakir.org@msn.com

Yorum Yazın

Her Damlası Rahmet
Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar