Diyarbakır
DOLAR8.1165
EURO9.7795
ALTIN462.09
Ali Şeran / War And Photo Reporter

Ali Şeran / War And Photo Reporter

Mail: haberdiyarbakir.org@msn.com

Berat Kandiliniz Mübarek Olsun

Berat Kandiliniz Mübarek Olsun

Ali Şeran / War And Photo Reporter 
Haberdiyarbakir.Org Haber Ajansı 

İletişim:haberdiyarbakir.org@msn.com

Berat Kandili, Üç aylar içinde yer alan mübarek gecelerimizden birisidir. Berat, borçtan, hastalıktan, suç ve cezadan kurtulma, günahlardan arınma, Allah’ın affına ve rahmetine kavuşma, Allah katında berat etmek ve temize çıkmak demektir. Bu gece pek çok iyiliğin ve güzelliğin yanı sıra, aynı zamanda bir hüküm gecesidir. Kulların her türlü işi bu gece Allah’a arz olunur.

Allah’a eş koşanlar, din kardeşine kin ve düşmanlık besleyenler, anne ve babasına karşı gelenler, akrabalarını arayıp sormayanlar, devamlı içki içenlerden bu gece bile tövbe etmezlerse, bu gecenin mağfiretinden mahrum kalacakları hadislerle bildirilmiştir. Samimi tövbe edenlerin ise, bağışlanıp BERAAT’e ve affa nail olacakları müjdelenmiştir.

27 Mart 2021Cumartesi gününü Pazar gününe bağlayan gece mübarek Berât Kandilidir. Bu münasebetle aynı gece Ulu Camii’nde yatsı namazından sonra Mevlid-i Şerif, vaaz ve okunan hatimlerin duasından oluşan bir program icra edilecektir. Şimdiden bütün mü’min kardeşlerimizin Berât Kandilini tebrik eder, bu feyizli gecenin cümlemiz için; iki cihan saadetine, kurtuluşa, dirilişe, mağfirete, Beraat’e, birlik-beraberlik ve kardeşliğe, ayrıca; ümmet olarak sevineceğimiz gelişmelere vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar