Diyarbakır
DOLAR8.2871
EURO9.9962
ALTIN476.86
Dr.Berfu İlter

Dr.Berfu İlter

Mail: berfu13@hotmail.com

‘23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı’ Kutlu Olsun

‘23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı’ Kutlu Olsun

Haberdiyarbakir.Org
Yönetim Kurulu Başkanı
Board of Directors chairman
Dr. Berfu İLTER
İletişimhaberdiyarbakir.org@msn.com

“Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 101’nci yıl dönümü ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.Türk milletinin ulusal egemenliğini tescilleyen Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılış tarihi olan 23 Nisan 1920, tarihte eşine az rastlanır bir bağımsızlık mücadelesi veren Aziz Milletimizin iradesinin vücut bulduğu ve “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir!” ilkesi doğrultusunda millet egemenliğine dayalı Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı gün olmuştur.

Milletimizi ortak bir gaye etrafında bir araya gelerek birleştiren ilk meclisimiz, vatan sevgisinin, birlik ve beraberliğin, hür ve bağımsız yaşama uğruna sergilenen fedakârlığın en güzel timsali olmuştur.Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu bayramı geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımıza armağan etmiştir. Çocuklarımızın gözlerindeki ışık ve yüreklerinde taşıdıkları umutları istikbalimizin güvencesidir.Sevgili çocuklar; aziz milletimizin evlatları olarak sizler, ülkemizin yarınlarısınız. Şanlı geçmişimizden aldığınız güçle, büyük ve güçlü Türkiye idealini gerçekleştirebilmesi için daha çok çalışacak ve kendinizi en iyi şekilde yetiştirmek, geleceğe hazırlamak hepimizin ortak hedefidir. Geleceğimiz sizlerin omuzlarında yükselecektir.  

Bu duygularla, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 101. yıldönümünde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını rahmetle, saygıyla ve minnetle anıyorum.23 Nisan’ın, dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini dilerim.”

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar