Reklamı Geç
Sosyal Medyamız
Diyarbakır
DOLAR18.6452
EURO19.6508
ALTIN1077.0
Hidayet Öner News Reporter

Hidayet Öner News Reporter

Mail: [email protected]

14 Eylül Siirt"in Şeref Günü Kutlu Olsun

14 Eylül Siirt"in Şeref Günü Kutlu Olsun

Hidayet Öner
Haberdiyarbakir.Org // Columnist
İletişim haberdiyarbakir.org@msn.com

14 Eylül Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Siirt’te Gelişinin 106. Yıldönümü Kutlu Olsun Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ’ün Siirt İlimize Teşriflerinin 106’ncı Yıl Dönümünü Kutlamanın Haklı Gurur Ve Mutluluğunu Tüm Kadim Şehir Siirtlilerle Birlikte Yaşamanın Heyecanı İçerisindeyiz. Birinci Dünya Savaşı'ndan Sonra Ülkemizin Dört Bir Yanı Düşmanlar Tarafından İşgal Edilmiş Ve Milletimiz Esaret Altına Alınmak İstenmiştir. Milletin Kurtuluşunun Yine Milletin Azim Ve Kararıyla Sağlanacağına İnanan Büyük Önder Atatürk Ve Arkadaşları, Anadolu'ya Geçerek Milli Mücadele'yi Başlatmışlardır.

14 Eylül 1916‘ da Siirt’te Teşrif Eden Milli Mücadelemizin Lideri Büyük Önder Atatürk’ü, Siirtliler de Birlik Ve Beraberlik İçerisinde Bağırlarına Basarak, Coşkuyla Karşılamışlar Ve Şehrimizi Onurlandırmasının Mutluluğunu Yaşamışlardır. Siirt Halkı Dün Olduğu Gibi Bugün de Aynı Şevk Ve Heyecanla Cumhuriyete Ve Demokrasiye Sahip Olmanın Haklı Gururunu Yaşamaktadır.

Emanetiniz Olan Mukaddes Vatanımızı, Her Alanda Daha da Yücelterek, Gösterdiğiniz Çağdaş Uygarlık Seviyesinin Üzerine Çıkartmak, “Millete Efendilik Yoktur, Hizmet Vardır” Düsturuyla Birlik Ve Beraberlik İçinde Ülkemize Ve Aziz Milletimize En İyi Şekilde Hizmet Etmek İçin Var Gücümüzle Çalışmaya Devam Etmekteyiz. Bu Duygularla, Başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Onun Silah Arkadaşlarını, İstiklal Savaşımızın Tüm Kahramanlarını Ve Bu Toprakları Bize Vatan Kılan, Tüm Aziz Şehitlerimizi Ve Gazilerimizi Rahmet, Minnet Ve Şükranla Anıyoruz, Tüm Siirtli Hemşehrilerimin “14 Eylül Şeref Gününü” Kutluyoruz.”(Kaynak Gazeteci Ali Şeran)

Sosyal Medyamız

Yorum Yazın

Sosyal Medyamız
Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar