SON DAKİKA

Kurşunlu Camii’nde Regaip Kandili Kutlandı

Bu haber 08 Mart 2019 - 10:15 'de eklendi ve 67 views kez görüntülendi.

Haber Ali Şeran / Diyarbakır / Sur

Diyarbakır Sur İlçesinde PKK Mensuplarınca Yakılıp Yıkılan Sonra Restorasyonu Tamamlanan Kurşunlu Camii’nde Regaip Kandili Dualarla Eda Edildi Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Ve İl Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Regaib Kandili Dolayısıyla Sur İlçemizde Bulunan Ve Yeniden İbadete Açılan Fatihpaşa (Kurşunlu) Camii’nde Düzenlenen Regaip Kandili Programına Katıldı.

Düzenlenen Programa Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali  Erbaş, Önceki Dönem Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanı Dr. Mehmet Mehdi Eker  Ve Vali Güzeloğlu’nun Yanı Sıra, Milletvekilleri,Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla,Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Adli Adli Yargı Komisyonu Başkanı Ercan Arslan, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Başoğlu Ve Çok Sayıda Vatandaş Katıldı.

Kur’an-I Kerim Tilaveti İle Başlayan Program Mevlid Ve İlahilerin Okunması İle Devam Etti.Daha Sonra Programda Verilen Vaazda Birlik Ve Beraberlik Mesajları Verilerek, Vatanın Birliğini Ve Bütünlüğünü Koruyan Tüm Güvenlik Kuvvetleri Ve Şehitlerimiz İçin Dualar Edildi.Programın Ardından  İl ValisiHasan Basri Güzeloğlu Ve Beraberindekiler  Vatandaşların Kandilini Kutladı. Kaynak Diyarbakır Valiliği Basın Bürosu