SON DAKİKA

Jandarma Görev Başında, ”Çocuklar Güvende”

Bu haber 02 Nisan 2019 - 13:09 'de eklendi ve 246 views kez görüntülendi.

Haber Ali Şeran / Siirt

Siirt İl Jandarma Komutanlığı,Çocukların Güvenli Bir Ortamda Eğitim-Öğretim Hayatlarına Devam Etmelerini Sağlamak Maksadıyla Çalışmalarına Aralıksız Devam Ediyor.Önleyici Güvenlik Hizmetleri Kapsamında;Sistematik Bir Şekilde Çocuklarımızın Güvenliğinin Sağlanması,Suça Sürüklenmelerinin Veya Kaybolmalarının Önlenmesi, Çocuklarımızın Bedensel, Zihinsel ve Ruhsal Gelişimlerini Sağlıklı Bir Şekilde Tamamlamaları Amacıyla Siirt İl Jandarma Komutanlığı Sorumluluk Bölgesinde Bulunan Okullar Ziyaret Edilerek,Farkındalık Oluşturmak Maksadıyla Çeşitli Etkinlikler Düzenlenmektedir.

Bu Kapsamda;Şirvan İlçe Komutanlığı Sorumluluk Sahasında 27-28-29 Mart 2019 Tarihinde Çocuk Ve Kadın Kısım Amirliği Personeli ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Görevli Psikolojik ve Danışmanlık Rehber Öğretmenleri Eşliğinde, (6) Okul Ziyaret Edilerek, (300) Öğrenci ve Altmış (60) Veliye ‘’Çocuğun Cinsel İstismarının Önlenmesi ’Ne Yönelik Bilgilendirme Faaliyeti Yapılmıştır. Öğrencilere Çeşitli Hediyeler Dağıtılmıştır.

Siirt İl Jandarma Komutanlığınca,Sorumluluk Bölgesinde Huzur Ortamının Sağlanması Maksadıyla, Vatandaşlarımızın ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarının da Katılımıyla Toplum Destekli Kolluk Anlayışı İle Emniyet ve Asayiş Hizmetlerine 24 Saat Esasına Göre Aralıksız Olarak, Azim Ve Kararlılık İçerisinde Devam Edilmektedir. Kaynak Siirt Valiliği Basın Bürosu