SON DAKİKA

İşletme Yetkililerine DTSO’da Mesleki Yeterlilik Belgesi Verildi

Bu haber 01 Mart 2019 - 10:34 'de eklendi ve 68 views kez görüntülendi.

Haber Ali Şeran / Diyarbakır

TOBB MEYBEM, Odamız İşbirliğiyle İlimizde Ve Bölgemizde Belgelendirme Hizmeti Verilmeye Devam Ediyor. Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Sınavında Başarılı Olan İşletme Yetkililerine Mesleki Yeterlilik Belgeleri Düzenlenen Törenle Verildi.İkinci El Motorlu Kara Taşıtı Alım Satımı Yapan İşletmelerde Alınması Zorunlu Olan MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi İçin Diyarbakır Ticaret Ve Sanayi Odası İle TOBB MEYBEM İşbirliğinde Teorik Ve Uygulamalı Olmak Üzere İki Aşamalı Olarak Yapılan Sınavda, Başarılı Olan Adaylara Mesleki Yeterlilik Belgeleri Düzenlenen Törenle Verildi.

Odamız Toplantı Salonunda Düzenlenen Törende Konuşan DTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdal Avşar, Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu (Seviye 5) Sınavından Başarılı Olan İşletme Yetkililerinin Motosiklet, Otomobil, Arazi Taşıtı, Otobüs, Kamyonet, Kamyon Ve Lastik Tekerlekli Traktör Niteliğindeki Taşıtların,  Alım Satımını Gerçekleştirebileceğini İfade Etti.

Avşar, “Bilindiği Üzere, Mesleki Yeterlilik Belgesi Almayan Oto Alım Satımcılara; İl Ticaret Müdürlükleri, ‘Yetki Belgesi’ Vermeyecek, Noterler, Mesleki Yeterlilik Belgesi İbraz Etmeyenlerin ‘Alım-Satım İşlemlerini’ Kabul Etmeyecek.  Belediyeler, Mesleki Yeterlilik Belgesi İbraz Etmeyen İşletmelere ‘Ruhsat’ Vermeyecektir. Bu Sebeple Mevcut İşletmelerin, Bir An Önce Yeterlilik Belgelerini Almaları Önem Arz Etmektedir” Dedi.Bu Kapsamda Bölgemizde MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi Talep Eden Firmalara Yönelik 5 Sektör Ve 35 Ulusal Yeterlilikte Sınav Ve Belgelendirme Hizmetlerinin Devam Edeceğini Belirten Avşar, Detaylı Bilgi, Başvuru Ve Saha Ziyareti İçin Odamızdan Bilgi Alınabileceğini Belirtti. Kaynak DTSO Basın Bürosu