Toplu Taşımayı Rahatlatmak İçin 10 Yeni Otobüs Hizmete Alındı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Toplu Taşımayı Rahatlatmak İçin 10 Yeni Otobüs Hizmete Alındı
Abone ol
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Toplu Taşımada Etkin, Verimli Ve Konforlu Ulaşım Hizmetinin Vatandaşlara Sunulması Amacıyla Alımı Yapılan 10 Yeni Otobüsü Törenle Hizmete Aldı.

Büyükşehir Belediyesi Doğalgazlı Otobüs park alanında yapılan programda konuşan Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali İhsan Su, Diyarbakır için güzel bir hizmeti daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Diyarbakır Valisi , şunları dile getirdi: “Diyarbakır’ımızda her alanda çok önemli hizmetleri hem büyükşehir belediyesi hem valilik olarak gerçekleştiriyoruz. Altyapıda, üstyapıda, eğitimde, sağlıkta, tarımda, ticarette, organize sanayi bölgelerinde, gençlik spor hizmetlerinde her alanda çok önemli hizmetleri sizlerle paylaşıyoruz.”

35 Yeni OtobüsSon bir yılda 35 yeni otobüsün araç filosuna katılımı ile toplam 330 otobüsün hizmet vermeye devam edeceğini belirten Diyarbakır Valisi, otobüslerin vatandaşların talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda güzergâhlarda çalıştırılacağını kaydetti. Büyükşehir Belediyesi’nin yeni hizmete aldığı otobüslerle toplu taşımanın rahatlayacağını vurgulayan Diyarbakır Valisi, konuşmasına şöyle devam etti: “Kaliteli ve konforlu bir ulaşım sağlamak için engelli kardeşlerimizi de düşünüyoruz. Otobüslerimiz engelli erişimine uygun otobüsler. Aynı zamanda tüm otobüslerimizde dijital dönüşümü de gerçekleştirdik. Her otobüsümüzde sesli anons sistemi var. Banka kartı ve abonman kart ile binme, mobil uygulamayı indirdiğiniz zaman tüm hat hareketleri izleme, saatleri görebilme imkânı var. Akıllı duraklarımız, QR kod uygulamamız var. Otobüslerimizi Türkiye Kart kullanımına hazır hale getirdik.”

2023 yılında belediyeye ait toplu taşımaya kazandırılan otobüsler, Halk otobüsü ve minibüs sayısının artmasıyla toplu taşımada 5 bin 700 koltuk kapasitesi arttırılmış oldu. Diyarbakır Valisi, şehir içi toplu taşımayı rahatlatmak için mevcut hatlara ilaveten son bir yıl içerisinde 26 yeni hat ile 230 kırsal mahalleye hizmet sunduklarını aktardı.

Akıllı Trafik Sistemleri İle Ulaşımda Rahatlama Trafiği rahatlatmak için yapılan çalışmalara da değinen Diyarbakır Valisi, şunları kaydetti: “99 kavşakta sinyalizasyon hizmeti yaptık. 54 kavşak akıllı trafik sistemine sahip. 6 kavşakta yeşil kuşak imkânı var. 17 ilçemizde 16 bin trafik levhasını yaptık ve astık. 1750 kilometre yol çizgisi çektik. 2 bin metre hız kesici kasis yaptık. Merkezde tüm okullarımızda çocuklarımızın güvenliği için kasisler yaptık.”

“Vatandaşlarımız İçin Gece Gündüz Tüm Ekiplerimiz İle Çalışıyoruz”Vatandaşın talebine göre hareket ettiklerini belirten Diyarbakır Valisi, şunları ifade etti: “33 A tipi durak, 220 kırsal durak olmak üzere toplam 253 durağın yapımını tamamlayıp vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Vatandaşlarımız için gece gündüz tüm ekiplerimiz ile çalışıyoruz. Onların mutluluğu huzuru bizim mutluluğumuz huzurumuz. Bu anlamda tüm ekiplerimiz ile beraber bu hizmetlerin daha iyi hale gelmesi için çalışmaya gayret ediyoruz. Hizmete alacağımız bu yeni otobüslerimizin de ilimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Konuşmaların ardından Diyarbakır Valisi ve beraberindekiler otobüsleri inceledi, teknik personelden bilgi aldı.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 1
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
DİSKİ Kulp’a Kesintisiz İçme Suyu İçin Çalışmalara BaşladıÖnceki Haber

DİSKİ Kulp’a Kesintisiz İçme Suyu İçin Ç...

‘Vira Bismillah’ Diyerek, Bu Kutlu Yolculuğa ÇıktıkSonraki Haber

‘Vira Bismillah’ Diyerek, Bu Kutlu Yolcu...

Yorum Yazın

Reklam Alnı