Diyarbakır
DOLAR8.3276
EURO10.0556
ALTIN480.30

“Topla Dağıt, Dinsin Ağıt” Kampanyası

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“Topla Dağıt, Dinsin Ağıt” Kampanyası
Abone ol
Avrupa El Ele Engellilere Ve Yaşlılara Yardım Vakfı Konfederasyonu Her Yıl Olduğu Gibi Bu Yıl Da İhtiyaç Sahibi Olan Vatandaşlara Yönelik Olarak ‘Topla Dağıt, Dinsin Ağıt’ Sloganıyla, Yardım Seferberliği Başlattı.

Haber Muhabiri Nigar Tarancı
Yayıncı  Haberdiyarbakir.Org Diyarbakır
Haberin Resmi Kaynağı Nusret Bilgiç

 

Avrupa El ele Engellilere ve Yaşlılara Yardım Vakfı Konfederasyonu, geleneksel olarak her yıl düzenlediği yardım kampanyasının startını verdi.İhtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik ‘Topla Dağıt, Dinsin Ağıt’ sloganıyla başlatılan yardım kampanyası hakkında bilgi veren Avrupa El Ele Engelli ve Yaşlılara Yardım Vakfı Güneydoğu Bölge Temsilcisi ve Diyarbakır İl Başkanı Arzu Avcıl, şunları söyledi:

‘Hedefimiz Olabildiğince Çok Aileye Ulaşabilmek’Avrupa El ele Engellilere ve Yaşlılara Yardım Vakfı Konfederasyonu, 28 yıl önce Avrupa’da start verilen, daha sonra Türkiye’de birçok İl ve ilçelerde Temsilcilikler açıp hizmet ağını her geçen gün genişleten, kısa süre içinde ‘Konfederasyon’ statüsünü alarak, çok yönlü ve geniş kapsamlı sosyal sorumluluk projelerine imza atmış, köklü bir kurumdur.

Ekonomik durumu elverişli olmayan ailelere yönelik yapılan çalışmaların yanı sıra, özellikle engelli ve yaşlı vatandaşlarımıza yönelik yardımlarıyla, kısa sürede geniş halk kitlelerinin teveccühünü kazanan Avrupa El Ele Engellilere Yardım Vakfı Konfederasyonu, bu kapsamda, gündelik hayatın her döneminde, ihtiyacı olana el uzatan saygın yardım kuruluşlarının başında gelmektedir.Bilindiği üzere, bütün dünyayı sarsan pandemi (COVİD-19) bulaşıcı salgın nedeniyle zor günler geçirmekteyiz. Öylesine ki, insanların sokağa dahi çıkamadığı, aylarca iş yerini açamadığı veya işine gidemediği, bu nedenle de bir hayli güç koşullar yaşadığı, zorlu bir süreci hep beraber yaşamaktayız.

Bu doğrultuda, ihtiyacı olan ailelerimizin yanlarında olabilmek noktasında, Avrupa El Ele Engelli ve Yaşlılara Yardım Vakfı Genel Merkezimiz tarafından başlatılan ‘Topla Dağıt, Dinsin Ağıt’, kampanyası kapsamında, bütün teşkilatlarımız ile Diyarbakır’da uzun zamandır sahada aktif olarak çalışarak, bir dizi ev ziyaretleri gerçekleştirdik. Sosyal durumlarını incelediğimiz ve kayıt altına aldığımız ailelerimize, bu yıl da kendi olanaklarımızla, mübarek Ramazan ayında, yardımlarımızı ulaştırmaya çalışacağız. Ekonomik sıkıntı yaşayan ailelerin sayısının arttığı bu süreçte, yardımlaşma ve dayanışmanın daha bir önem ve anlam kazandığını hepimiz biliyoruz’.

Bütün Hayırseverleri Bu Hayır Kervanına Katılmaya Davet Ediyoruz. Avrupa El Ele Engelli ve Yaşlılara Yardım Vakfı Güneydoğu Bölge Temsilcisi ve Diyarbakır İl Başkanı Arzu Avcıl, yardımın az veya çok diye ayrım yapılamayacağını belirterek, şöyle devam etti:‘Bu hedef doğrultusunda, özellikle işsizliğin ve buna paralel olarak ekonomik sıkıntıların had safhada olduğu mukaddes kentimizde, olabildiğince fazla sayıda aileye ulaşabilmeyi hedefliyoruz.Dileyen hayırsever vatandaşlarımız, yapacakları yardımların dağıtılmasında, bizlere eşlik edebilir, böylelikle sahada yaptığımız çalışmaları da yerinde görebilirler. Bu hayır kervanına katılmak, ihtiyaç sahibi ailelerimizle bağ kurarak, kardeşlik zincirine yeni halkalar eklemek isteyen hayırsever tüm kişi ve kuruluşlara kapımız açıktır. Özellikle, zekât, fitre ve fidye bağışlarıyla, durumu elverişli olmayan birçok aileyi, bu müstesna günlerde sevindirebiliriz.

Böylelikle yüreği sevgi dolu, iyilik temsilcilerimiz ile beraber, ailelerimizi ziyaret eder ve yardımlarını beraber teslim etmiş oluruz. İçinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayında, özellikle gıda, giyecek, kurban eti, ayni veya nakdi yardımları, ne kadar kısa sürede ve çok fazla sayıda aileye ulaştırmayı hedefliyoruz. Toplumsal birlik ve beraberliğimizin, dayanışma ve yardımlaşma duygularımızın en üst düzeyde çıktığı bu kutlu gün ve gecelerde, aileleri ve çocukları sevindirmek, en öncelikli hedefimiz. Bunun yanı sıra, modern ve örnek yöntemlerle, insanlarımıza farklı yardım ve çözüm önerileri üzerinde de projelerimiz var. Yolu sevgiden geçen herkesle, bir gün mutlaka buluşabilmek dileğiyle, tüm vatandaşlarımızın mübarek Ramazanı Şerif’ini bir kez daha kutlar, bu kutsi gün ve gecelerin, aziz vatanımıza ve bütün İslam dünyasına, sağlık, mutluluk ve huzur dolu günlere vesile olmasını, Yüce Rabbim’den niyaz ederiz’.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Rektör Karakoç Basın Mensupları İle Bir Araya GeldiÖnceki Haber

Rektör Karakoç Basın Mensupları İle Bir...

Diyarbakır Barosu Başkanı Mazbatasını AldıSonraki Haber

Diyarbakır Barosu Başkanı Mazbatasını Al...

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar