Reklamı Geç
Sosyal Medyamız
Diyarbakır
DOLAR17.9679
EURO18.2719
ALTIN1019.8
Sosyal Medyamız

Rahmet Bulutları Bütün Kâinatı Sarmış Durumda

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Rahmet Bulutları Bütün Kâinatı Sarmış Durumda
Sosyal Medyamız
Abone ol
Yerel Yönetimler Derneği Diyarbakır İl Başkanı Ve Ziraat Bankası Emekli Müdürü Hamza Serçek, Mübarek Kurban Bayramı Dolayısıyla Mesaj Yayınladı.

Haber Muhabiri Ali Şeran 
Resmi Kaynak Nusret Bilgiç

Bütün İslam Alemi’nin Bayramı’nı Kutladı. Bir Kurban Bayramı’na daha kavuşmanın, manevi hazzı ve mutluluğunu yaşadıklarını beliren Yerel Yönetimler Derneği Diyarbakır İl Başkanı ve Ziraat Bankası Emekli Müdürü Hamza Serçek, duygu yüklü kutlama mesajında, hissiyatını şöyle dile getirdi: Geleceğe Yönelik Umutlarımızı Her Dem Diri Tutuyoruz‘Yardımlaşma, dayanışma, huzur, kardeşlik ve tüm güzelliklerin harman olduğu, rahmet, merhamet ve mağfiret bulutlarının adeta sağnak sağnak kâinata yağdığı, özel bir zaman dilimine, bir kez daha ulaşmış bulunmaktayız. Manevi bir atmosferin alabildiğine yaşandığı, bizleri mutluluğa ve huzura boğan, yardımlaşma ve dayanışma duygularımızın en veciz örneklerinin yaşandığı günlerdir bayramlar. Bu vesileyle, toplumsal hayatımız açısından özel bir değeri ve yeri vardır bayramlarımızın.

Sabahın ilk ışıklarıyla Camilere akın ederek, huşu içinde kıldığımız Bayram Namazımız, sonrasında herkesin birbiriyle bayramlaştığı, çocuklar, yetimler ve ekonomik durumları iyi olmayan ailelerin sevindirildiği, kabristanlara akın edip, ebediyete intikal etmiş medfunlarımıza, Yüce Rabbimiz’den rahmet ve merhamet dilediğimiz, kutlu bir zaman dilimine, şükürler olsun ki, bir kez daha kavuşmuş bulunmaktayız. Kırgınlıklar ve dargınlıkların unutulduğu, karşılıklı sevgi ve saygının pekiştiği, büyüklerin ellerinden öpülen, hoşgörü ve sükûnetin tesis edildiği bir mana iklimini, hep beraber yaşamaktayız. Hak Dinimiz İslam ile müşerref olduğumuz kutlu asırlardan bu yana İnanç, ihlâs, coşku ve heyecanla kutladığımız bir Kurban Bayramını daha idrak etmek, ne büyük mutluluk ve ayrıcalık. Cenab-ı Allah’a; manen yaklaşma ve aynı zamanda yakınlaşmanın en yoğun olarak hissedildiği, manevi duyguların en üst noktada yaşandığı müstesna günlerden olan Kurban Bayramı, aynı zamanda Rahmani lütuflar, nimetler, rahmet ve bereketin bütün kâinata dağıtıldığı kutsi bir zamanı da kapsamaktadır.

Yüce Rabbimiz’in, emirlerinden olan kurban ibadeti, yüzyıllardan bu yana ekonomik durumları elverişli olmayan aileleri sevindirip, gözeten, paylaşımda dengeyi sağlayan bir işlevi bulunmaktadır. Sinesinde bulunan Zekât ve Fitre ibadetleri ile kardeşlik duygularını arttıran, sosyal kaynaşmaya vesile olan, yardımlaşma duygularını harekete geçirerek zorda olanları hatırlatan Kurban Bayramı, toplumsal ahenk ve işleyişin manevi vasıtaları arasında da yer almaktadır. Bu duygu ve düşünceler ışığında, kadirşinas Diyarbakır halkımızın, milletimiz ve tüm İslam Âleminin mübarek Kurban Bayramı’nı en halisane duygularımla kutluyorum.Bu mübarek günlerin, vatanımız başta olmak üzere, Ümmeti Muhammed’e ve bütün insanlığa sağlık, mutluluk ve huzur dolu günleri beraberinde getirmesini, Yüce Rabbim’den niyaz ederim’.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Senin Sevginin Yeri Gönüllerimiz de Hep ÖzeldirÖnceki Haber

Senin Sevginin Yeri Gönüllerimiz de Hep...

Kutlu Günlere Kavuşmanın Tarifsiz Sevincini YaşıyoruzSonraki Haber

Kutlu Günlere Kavuşmanın Tarifsiz Sevinc...

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar