Reklamı Geç
Sosyal Medyamız
Diyarbakır
DOLAR16.192
EURO17.4658
ALTIN965.28
Sosyal Medyamız

Baykan Belediyesi Yol Çizgi Ve Yaya Geçidi Çalışmaları Devam Ediyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Baykan Belediyesi Yol Çizgi Ve Yaya Geçidi Çalışmaları Devam Ediyor
Sosyal Medyamız
Abone ol
Baykan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne Bağlı Ekipler İlçe Emniyet Amirliği Trafik Polisi Memurlarının Ve Polisi’nde Desteğini Alarak Karayolunda Trafik Akışının Düzenli Olması Ve Şeritlerin Belirgin Hale Gelmesi İçin Yol Şerit Çizgileri Çizerek Yenilediler

Haber Muhabiri Ali Şeran
Resmi Kaynak Şakir Erol

Baykan merkezde geçmekte olan Van-Diyarbakır uluslararası karayolunda trafik akışının düzenli olması ve şeritlerin belirgin hale gelmesi için yol şerit çizgileri çizerken, ilçe genelinde belirlenen okulların ve yaya Sokakların önüne yaya geçidi çizgi çalışmalarına da devam ediyor. Kaymakam // Belediye Başkanvekilinin yaptığı açıklamaya göre, Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğümüz öncülüğünde kentte trafik ve yaya güvenliğinin maksimum düzeyde sağlanmasına yönelik çalışmalar sürdürülüyor. Yıpranan ve silinen yol çizgilerinin belirgin hale gelmesi için ekipler, cadde ve sokaklarda kapsamlı çalışmalar gerçekleştiriyor.

“Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla “Yaya Önceliği Yılı” ilan edilen 2019’dan bu yana, yaya ve trafik güvenliğine öncelik veren Baykan Belediyesi, ilçe merkezinde geçmekte olan özellikle Karayolunda başta olmak üzere diğer Cadde ve sokaklarımızda çalışmalarını sürdürüyor. Kaymakam // Belediye Başkanvekili Ekipler İlçe merkezi ve bağlı mahalle yollarında yol çizgisi ile trafik akışının güvenli şekilde sağlanabilmesi adına çizim gerçekleştirdi. Çalışmalar kapsamında yaya geçidi çizgileri çift komponent boya ile yapılıyor. Boyası tamamlanan çizgilerin üstüne belirginleştirmek için cam tozu serpiliyor. Bu sayede çizgiler hem gece, hem de gündüz dikkat çeken bir görünüme kavuşuyor. Bu sayede sürücülerin güvenli sürüş yapmaları sağlanıyor. Ayrıca Sokak başlarına, okul geçidi ve yaya geçidinde düzenleme çalışması yapan Belediye’den ve Emniyet’ten oluşan ekiplerimiz, ihtiyaç duyulan yerlere tabansız delinatör montajı, levha ve omega direk montajı gerçekleştirdiler. Bizim için emniyetli kontrollü yaya olmasa olmamızdır. Dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
"Annemiz Yaşıyorken Değerini Bilelim"Önceki Haber

"Annemiz Yaşıyorken Değerini Bilelim"

Siirt'te 16 Adrese OperasyonuSonraki Haber

Siirt'te 16 Adrese Operasyonu

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar