SON DAKİKA

Güneydoğu Bölgesel Kariyer Fuarı Açıldı

Bu haber 19 Mart 2019 - 22:25 'de eklendi ve 157 views kez görüntülendi.

Haber Ali Şeran / Diyarbakır

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Salim Atay, “Türkiye’nin Her Yanına İmkanları Eşit Sağlıyoruz.Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde Dicle Üniversitesi Koordinatörlüğünde Düzenlenen “Güneydoğu Bölgesel Kariyer Fuarı’nın Açılış Törenine Katıldı.Törene İl Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun Yanı Sıra; Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç.Dr.Salim Atay, Dışişleri Bakanlığı Gaziantep Temsilcisi Ve Büyükelçi Adnan Keçeci,Dicle Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Talip Gül, Bölge Üniversitelerinin Rektörleri, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Kamu Kurumlarının Üst Düzey Yöneticileri, Sivil Toplum Kuruluşları İle Oda Ve Borsaların Başkan Ve Temsilcileri, Akademisyenler, İş Dünyası Yöneticileri, Öğrenciler Ve Çok Sayıda Davetli Katıldı.

Saygı Duruşu Ve İstiklal Marşı‘nın Okunmasının Ardından Başlayan Programın Açılış Konuşmasını Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül Yaptı.Ardından Vali Güzeloğlu Yaptığı Konuşmada: “Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Değerli Başkanımız, Değerli Büyükelçim, Değerli Konuklar, İlimize Bu Çok Güzel Ve Anlamlı Etkinlik İçin Teşrif Eden Başta Paydaş Üniversite Rektörlerimiz, Bürokratlarımız, Katılımcılarımız Ve En Önemlisi Bu Etkinliğimizin Amacı Geleceğimiz Güvencemiz Sevgili Gençlerimiz… Hepinizi Cumhurbaşkanlığının Himayesinde Gerçekleştirilen Bölgesel Kariyer Fuarları Diyarbakır Buluşmasında Bir Arada Görmekten Ve Bu Ortamın Paylaşmaktan Büyük Bir Mutluluk Duyduğumu İfade Ediyor Sevgi Ve Saygı İle Selamlıyorum. Hoş Geldiniz.

Dışarıda Büyük Bir Enerji Var. Geçerken Kurulan Stantların Arasından Gerçekten Her Birisi Gelecekte Bu Ülkeyi Daha Güzel Bir Geleceğe Taşıyacak, Bilgi Birikim Ve Kişilikleri İle Ülkemize Değer Katacak Gençlerimizi Gördüm. Üzerindeki Işıltının, Güvenin Ve Buna Bağlı Olarak Beklentinin Bu Fuarın Ne Kadar Anlamlı Ve Gerekli Olduğunu Bizlere Hissettirdiğini Bir Kez Daha Düşündüm. Bu Düşünceyi Hayata Geçiren, Türkiye’nin Gücünü Sizin Gibi Genç Ve Birikimli Bireylerinin Geleceğini Bu Fuarlarla Buluşturarak Doğru Bir Modellemeyi Üreten Ve Bugün Aramızda Bulunan Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Değerli Hocamızı Şahsım Ve Hepiniz Adına İçtenlikle Kutlamak İstiyorum. Sağ Olsun Var Olsun.

‘’Sahip Olduğunuz Birikimlerinizin Artık Tüketen Değil Üreten Bir Geleceğin Hazırlayıcısı Olacağınıza İnanıyoruz.’’Sevgili Gençler, Biz Büyük Bir Millet Ve Devletiz. Tarihin Her Döneminde İnsanlık Değerlerini Yaşatan, Var Eden Ve Bu Anlamda Dünyada Öne Çıkan Bir Birikimin Adıyız. Bölgesel Ve Küresel Ölçekte Bir Büyük İddiayı Bugün Taşımaktayız. Türkiye’nin Kalkınma Ve Gelecek Perspektifinde İnsani Kalkınma Modellemesinde Ahlaki Temeller Üzerinde Büyük Bir Sorumluluğu Taşıdığının Da Bilincindeyiz. Bütün Bu Gelecek Perspektifinde Cumhurbaşkanımızın Liderliğinde 2023, 2053 Ve 2071 Hedeflemelerine Doğru Giderken En Büyük Zenginliğimizin De Eğitilmiş Nitelikli İnsan Gücümüz Ve Gençlerimiz Olacağını Bilmekteyiz. Açılan Bütün Üniversiteler, Sağlanan Bütün İmkânlar Ve Bugün Yapılan Bu Etkinlik Dâhil Bütün Etkinlikler Sizi Bu Büyük Geleceğe Hazırlamak Ve Sizlerin Üzerinden Geleceğimizi Kazanmaktır. Her Birinizin Bir Değer Olduğunuzu Biliyoruz. Sahip Olduğunuz Birikimlerinizin Artık Tüketen Değil Üreten, Kullanan Değil Yazan, Teknolojiyi İthal Eden Değil İhraç Eden Bir Geleceğin Hazırlayıcısı Olacağınıza İnanıyoruz. Kendinizi Güven Temelinde İyi Bir Eğitimle Her Birimizin Hem Ülkemize Hem Dünyaya Katacağı Çok Büyük Kazanımlar Olacağında Hissediyoruz. Kendinizi Güven Temelinde İyi Bir Eğitimle Her Birinizin Hem Ülkemize Hem Dünyaya Katacağı Çok Büyük Bir Kazanımlar Olacağını Da Hissediyoruz. Üniversite Eğitiminin Sadece Bir Diploma Veren Değil, Sadece Bir İş Sağlayan Değil; Bir Gelecek, Bir Büyük Geleceği Satın Alacağınıza Ve Buna Dönük Hazırlanacağınız Bir Dönüşüm Yaşayacağınız Bir Merkez Olmasına Gayret Ediyoruz. Bunu Hissettiğiniz Zaman, İçinizdeki Sese Ve Enerjiye Kulak Verdiğiniz Zaman Çok Büyük Şeyleri Başaracak Ve Gün Gelecek Ülkemizi O Hedeflediğimiz Yarınlara Ulaştıracaksınız.

‘’Her Biriniz Ve Her Birimiz İnanarak Çalıştığımız Zaman Göreceksiniz Ki Gelecek Hepimiz Adına Çok Güzel Şeyler Getirecek’’Bakınız Diyarbakır’ın Seçilmesi Tesadüf Değil. Diyarbakır Kadim Bir Geçmişin, 10.000 Yıllık Bir Medeniyet Birikiminin, Her Alanda Şüphesiz Belirleyici Bir Kent Kimliğinin Adıdır.  Şüphesiz Kent Ekonomilerini Konuşmamız Gerektiği Gibi Bölgesel Ölçekte Bu İşbirliklerini De Konuşmamız Gerekiyor.

Burada Bulunan Değerli Rektörlerimiz, O İllerin Valileri Dâhil Bütün Yöneticilerimiz Bu Amacı Gerçekleştirmek İçin Canla Başla Çalışıyoruz. Her Biriniz Ve Her Birimiz Bu Geleceğe İnandığımız Ve Çalıştığımız Zaman Göreceksiniz Ki Gelecek Hepimiz Adına Çok Güzel Şeyler Getirecek. Ben Dışarıda Çok Büyük Bir Heyecanı Ve Buluştuğunuz Zaman Her Biriniz İçin Bir Ufuk Açacağını, Açtıkları Stantlar İle Sizleri Bu Geleceğe Hazırlayacak Katılımcı Bütün Kurumları Tebrik Ediyorum. Kamu Kurumlarından Özel Kurumlarımıza, İş Adamlarımızdan Organize Sanayi Bölge Yönetimlerimize Katkı Veren Bütün Paydaşlarımıza Ülkem Ve Gençlerimiz Adına Teşekkür Ediyorum. Şüphesiz En Büyük Teşekkürü De Böylesi Anlamlı Bir Etkinliği Himayelerine Alarak, Türkiye Çaplı Bir Büyük Enerjiyi Bir Büyük Bu Anlamda Katılımın Gerçekleştirilmesini Sağlayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan‘a Şahsım Ve Hepiniz Adına İçtenlikle Teşekkür Etmek İstiyorum. Sevgili Hocama, Katkı Veren Bütün Paydaşlara Ve Siz Sevgili Gençlerimize Tekrar Etkinliğimize Hoş Geldiniz Diyorum. Bu Duygularla Hepinize Sevgi Ve Saygıyla Selamlıyorum. Sağ Olun Var Olun’’ Dedi.Vali Güzeloğlu’nun Konuşmasının Ardından Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr.Salim Atay’da Katılımcılara Hitaben Bir Konuşma Gerçekleştirdi.Konuşmaların Ardından Vali Güzeloğlu Ve Beraberindekiler Fuar Merkezinde Açılan Stantları Gezerek Görevlilerden Bilgi Aldı.

Kaynak Diyarbakır Valiliği Basın Bürosu

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN