SON DAKİKA

Gelişen Teknolojiyi Antalya İçin Vazgeçilmez Kılmalıyız

Bu haber 12 Nisan 2019 - 10:36 'de eklendi ve 162 views kez görüntülendi.

Haber Ali Şeran / Antalya 

4.Uluslararası 3D Baskı Teknolojileri Ve Dijital Endüstri Kongresi Açılışına Katıldı.Bu Yıl Antalya’da Dördüncüsü Düzenlenen 3D Baskı Teknolojileri Ve Dijital Endüstri Kongresi’nde, 11 Ülke Ve 70 Üniversiteden Bilim İnsanlarının Katılımıyla, Endüstri-Sanayi 4.0 Teknolojileri Ele Alınıyor. Kongrede, 3 Boyutlu Yazıcılara Ve Uygulamalarına Da Yer Verilecek.Toplantıda Açılış Konuşmasını Yapan Vali Münir Karaloğlu, Antalya’nın Türkiye’yi Hedeflerine Ulaştıracak Önemli Bir Şehir Olduğuna Dikkat Çekerek, 3d Baskı Teknolojileri Ve Dijital Endüstri Kongresi’nde Yurt İçinden Ve Yurt Dışından Pek Çok Bilim İnsanını Antalya’da Ağırlamaktan Büyük Bir Mutluluk Duyduğunu İfade Etti.

Teknolojiyi Antalya’nın Gözdesi Yapacağız

Antalya’da Gelişen Teknolojiyi Vazgeçilmez Kılmak İçin Mücadele Ettiklerini Belirten Vali Karaloğlu, “Antalya, Türkiye’yi Hedeflerine Ulaştıracak Çok Önemli Şehirlerimizden Bir Tanesidir. Antalya Turizmin Başkenti, Tarımın Baş Aktörü, Ticaretin Merkezidir. Bundan Önceki Konuşmalarımda İfade Ettiğim Gibi Antalya’da Bu 3t’nin Yanına Bir 4t’yi İlave Etmek İçinde Yoğun Bir Çaba Ve Gayretin İçerisindeyiz. Turizm, Tarım, Ticaret Şimdi De 4t Olarak Teknolojiyi Antalya’nın Gözdesi Yapmak İçin Çalışıyoruz” Dedi.

Antalya’nın Teknoloji Alanında Yaptığı Atılımlardan Bahseden Vali Münir Karaloğlu, “Antalya Sanayi 4.0’dan Yola Çıkarak. Nesnelerin İnterneti 5G Teknolojisinin, Kullanılmaya Başlanmasıyla Sadece Sanayideki Dönüşümü Değil, Bütüncül Olarak Hayatımızı Nasıl Etkileyeceğinden Yola Çıktık. Antalya Ticaret Ve Sanayi Odası Ve Akdeniz Üniversitesinde Ki Hocalarımızla Beraber Sadece Sanayide Değil; Şehirde, Turizmde, Tarımda, İnsan Yaşamında 4.0’ı Birlikte Çalıştık” Şeklinde Konuştu.

İnsanların Hayatlarına Giren Yeni Teknolojilerin Artık Vazgeçilmezi Olduğuna Değinen Vali Münir Karaloğlu, “Yeni Teknoloji Sadece Sanayi Üretimini Değil, Bütünüyle Hayatımızı Yeniden Şekillendirip Değiştiriyor. Bundan 30 Sene Önce Birisi İş Başvurusu Yaptığında Sorulan Soru Okuryazarlığınız Var Mı Oluyordu? Şimdi Artık Dijital Okuryazarlık Bir Gereklilik Oldu. Bir Müddet Sonra Dijital Okuryazar Olanlarla Olmayanlar Farklılaşacak Olmayanlar Çok Sıradan İnsanlara Dönüşecek. Bu Baş Döndürücü Gelişmeleri Takip Edebilmek İçin Bunları Sadece Seyreden Değil, Bunların Uygulayıcısı Olabilmek İçin Bu Yapmış Olduğumuz Bilimsel Çalışmaları Kongreleri Çok Önemli Olduğunu Düşünüyorum” Dedi.3d Baskı Teknolojileri Ve Dijital Endüstri Kongresi, Sergi Ve Sunumlarla 11-14 Nisan Tarihleri Boyunca Açık Olacak. Kaynak Antalya Valiliği Basın Bürosu