SON DAKİKA

Farkındalık İçin Sahaya Baretle Çıktılar

Bu haber 04 Nisan 2019 - 23:15 'de eklendi ve 217 views kez görüntülendi.

Haber Ali Şeran / Diyarbakır

Dicle Elektrik Tarafından İş Sağlığı Ve Güvenliği Konusunda Tüm Detayları İle Ele Alındığı Genişletilmiş İl İSG Kurul Toplantıları İle Geleneksel Halı Saha Futbol Turnuvası İle Aynı Tarihe Denk Geldi. Böyle Olunca Çalışanlardan Kurulu Olan Takımların Oyuncuları Sahaya,İSG Konusunda Farkındalık Oluşturmak İçin Baretleri Ve Üzerinde ‘Önce İş Güvenliği’ Yazan Pankartla Çıktılar.

En Tehlikeli İş Kollarından Birinde Faaliyet Gösteren Dicle Elektrik, İş Kazalarının Yaşanmaması İçin Her Fırsatta İSG (İş Sağlığı Ve Güvenliği) Konusunda Çalışanlarına Teorik Ve Pratik Eğitimler Veriyor. Birçok Eğitimi Zorunlu Kılan Enerji Şirketi, Son Olarak Sorumluluk Bölgesinde Bulunan 6 İlin Her Birinde Ayrı Ayrı Genişletilmiş İl İSG Kurul Toplantıları Düzenlemeye Başladı. Genel Müdüründen Saha Personeline Kadar Tüm Çalışanların Katılımı İle Gerçekleştirilen Bu Toplantılarda Özelleştirme Sürecinde Yaşanan İş Kazaları, Sebepleri Ve Alınması Gereken Önlemler Tüm Detayları İle Ele Alınıyor.

‘Çalışanın Tırnağına Değişmeyecek Yapıda Şirket’

Mardin’de Başlayan Ve 2 Hafta Devam Edecek Olan Toplantıların 2.’Si Diyarbakır’da Yapıldı. Buradaki Toplantıda Konuşan Dicle Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Murat Karagüzel, Özellikle Sahada Konuşma Döneminin Bittiğine Dikkat Çekerek Bundan Böyle Gerekenin Mutlaka Yapılacağı Mesajını Verdi. İnsan Kaynakları Ve Teknoloji Başkanı Kürşad Karaman İse Dicle Elekrik’in Hiçbir Maddi Konuyu Bir Çalışanın Tırnağına Değişmeyecek Yapıda Bir Şirket Olduğunun Altını Çizdi. Müşteri Ve Saha Yönetim Başkanı Yaşar Arvas İse İSG Konusunda Farkındalığın Bu Denli Artmasından Duyduğu Memnuniyeti Dile Getirdi.

Farkındalık İçin Sahaya Baret Ve Pankartla Çıktılar

Bu Arada Genişletilmiş İl İSG Kurul Toplantıları İle Geleneksel Dicle Elektrik Halı Saha Futbol Turnuvası Aynı Tarihe Denk Geldi. Böyle Olunca Da Çalışanlardan Kurulu Olan Takımların Oyuncuları Sahaya, İSG Konusunda Farkındalık Oluşturmak İçin Baretleri Ve Üzerinde ‘Önce İş Güvenliği’ Yazan Pankartla Çıktılar.

Kaynak Dicle Elektrik Baın Bürosu