SON DAKİKA

Ergani’de Toplu Açılış Töreni

Bu haber 19 Mart 2019 - 23:11 'de eklendi ve 187 views kez görüntülendi.

Haber Ali Şeran / Ergani

Ergani İlçemizde Yapımı Tamamlanan Yatırımlar İçin Toplu Açılış Töreni Düzenlendi.Açılış Törenine İl Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Önceki Dönem Bakanımız Dr.Mehmet Mehdi Eker İle Kudbettin Arzu,Ergani Kaymakamı Hüseyin Sayın, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Muhsin Eryılmaz, İl Emniyet Müdürü Tacettin,Aslan,Avukat Halili İbrahim Şeran,Haberdiyarbakir.Org Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Karaarslan,Haberdiyarbakir.Org Genel Müdürü Nusret Bilgiç,İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Fatih Klınç, Kurum Müdürleri Ve Çok Sayıda Vatandaş Katıldı.Saygı Duruşu Ve İstiklal Marşı’nın Okunmasıyla Başlayan Program Ergani Kaymakamı Hüseyin Sayın’ın Konuşması İle Devam Etti.

Vali Güzeloğlu, Açılış Törenine Katılanlara Hitaben Yaptığı Konuşmasında: “Binlerce Yıllık Tarihin, Çok Önemli Bir Birikim, Derinlik Ve Zenginliğin Adıdır Ergani. Bölgenin Taşıyıcı, Yönlendirici Ve Zenginleştirici Bir Merkezidir Ergani.  Ergani’nin Bütün Yönleriyle Sahip Olduğu Zenginlikleriyle Daha İyiye Daha İleriye Ve Daha Güzelliğe Gitmesi Temel Amacımızdır.  İnsanı Merkeze Alan, İnsanları Hizmeti İbadet Sayan Ve Bu Uğurda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan Başlayarak Hepimize Düşen De Budur.  Bizler Sizlerin Hayatını İyileştirmek, Beklentilerimizi Karşılamak, Çocuklarımızdan Başlayarak Daha Güzel Bir Geleceğe Sizlere Ulaştırmak İstiyoruz. Çabamız Bu, Amacımız Bu. Devletin Bütün Kurumları, Bütün Birimleri, Heyecan İçerisinde İşte Bugün De Erganin Hak Ettiği Ve Bugüne Kadar Gelmesi Geciken Hizmetleri Sizlerle Birlikte Açıyoruz.  Ama Bir Şeyin Altını Çizmemiz Lazım.  Ergani’de, Diyarbakır‘da Her Şeye Layık Sizlerin, Bizim İçin Her Şeyin Ötesinde Değer Verdiğimiz Vatandaşlarımızın Bu Hizmetlere Kavuşmasında Geciken Ve Bunları  Geciktiren Zihniyeti De Tanımak Lazım. İnsana Hizmet Değil Kente Ve Ülkeye Hıyanet İçinde Olanları Bilmek Lazım.  Biz Bunun Mücadelesini Sizlerle Birlikte Vererek İnsanımıza Hak Ettiği Hizmetleri Kavuşturma Çabası İçerisindeyken Birileride Ergani’nin, Diyarbakır‘ın Hala Eski Zihniyetle Örgüte Ve Uzantılarına Hizmet Eden Bir Düşünce İle Yönetilmesinin  Derdi Ve Çabası İçerisinde. Ergani’nin İnsanının Ülkesine Devletine Milletine Bağlı İnsanının Yapıcı Onurlu Duruş Da Budur. Bizler Bu Duruşu Bu Birlik Ve Beraberliği Koruduğumuz Müddetçe Müddetçe İnşallah Ergani’de Diyarbakır’da Hak Ettiği Hizmetleri Alacak Ve Kalkınma Düzeyine Erişecek.  Bakın Bugün Ergani’de Altyapıda Belediyecilikte Ne Yazık Ki Her Geldiğimde Söylüyorum Hak Etmeyen Asla Ergani’ye Yakışmayan Eksiklik İçerisindeyiz. 

2 Yılda Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla İle 20 Yıllık Bir Hizmeti Getirdik.  Şimdi De Aynı Hizmet Çizgisini Ve Kervanını Ergani’ye Taşımak İstiyoruz. Ergani’nin Hak Ettiği Ve Geciken Bütün Hizmetleri Şehircilik Adına Her Mahallesinde Her Bir Bireyine Ulaştırmak İstiyoruz. Çabamız Bu, Amacımız Bu. Bugün Hizmete Girecek Ve Hakikateneergani’ye Değer Katacak Tüm Yatırımlarım Ve Hizmetlerimiz Hayırlı Uğurlu Olsun. Ergani’nin Hakettiği Bu Hizmetleri Sizlerle Buluşturan, Ergani’ye Ulaştıran Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımız Ve Ekibine, Katkısı Ve Emeği Bulunan İlçe Kaymakamımız Dahil, İlçe Teşkilatımız Ve Bütün Kurumlarımıza İçtenlikle Teşekkür Ediyorum. Bu Mutlu Günümüzde Bizlerle Birlikte Olan Ve Onurlandıran Başta Bakanımız Mehmet Mehdi Eker’e,  İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy’a,Hemşerimiz Kutbettin Arzu Bakanımız Dahil Bütün Değerli Konuklarımıza Ve Hizmet Etmekten Büyük Onur Duyduğumuz Ergani’nin Güzel İnsanlarına Selam Sevgi Ve Sunuyorum ‘’ Dedi.

Vali Güzeloğlu’nun Konuşmasının Ardından Bir Konuşma Yapan İçişler Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy; “Sevgili Erganililer, Sözlerime Başlarken Ankara’dan Geliyor Olmam Sebebiyle Kıymetli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Ve İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu‘nun Sizlere Selamlarını, Sevgilerini, Muhabbetlerini Getirdim. Bugün 65 Milyonluk Bir Yatırımı Hizmete Açmak Demek Bırakın Birçok İlçeyi Birçok İli Kıskandıracak Büyüklükteki Bir Yatırımın Ergani’nin Hizmetine Sunulması Demek. Başta Mehdi Eker Bakanımız Ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Cumali Atilla Olmak Üzere Emeği Geçen Herkese Canı Gönülden Teşekkür Ediyorum.  Allah Onlardan Razı Olsun. Değerli Hemşerilerim, Değerli Kardeşlerim Biz Bu Ülkenin Huzuru İçin, Bu Ülkenin İnsanlarının Mutluluğu İçin, Refahı İçin, Barış Ve Kardeşlik İçerisinde Yaşayabilmesi İçin, Onların Bu Huzuruna Mutluluğuna Hiç Kimsenin Tasalluf Etmemesi İçin Mücadele Ediyoruz. Yıllardır Bu Günleri Görmek, Bu Günlere Gelmek, Diyarbakır’ın Gecesi İle Gündüzünü Bir Tutmak Bütün Köylerini Bütün Yollarını Bütün Yaylalarını Bütün Sokaklarını Güvenli Bölge Ve Beldeler Haline Getirebilmek İçin Başta Sizler Ve Devletimiz Ağır Bedeller Ödedi.   Elhamdülillah Bugünlere Geldik. Bugün Türkiye Cumhuriyeti Belki Çağın En Ağır Döneminde, En Zor Bölgede,  Bütün Terör Örgütlerine, Bütün Taşeronlarının Silah Ve Namlularını Ve Hedeflerini Ülkemize Yönelttiği Bir Dönemde Bunu Başarabilmiştir. Sadece Bölgenin Değil Neredeyse Bütün Dünyanın En Güvenli Bölgesi Haline Gelmiştir. Dünyanın En Güvenli Şehirleri Bugün Türkiye’de. Afganistan Fas’a Kadar Baktığınız Coğrafyada Neredeyse Otoritenin Bırakılmadığı Neredeyse Devletin Bırakılmadığı, 27 Milyon İnsanın Vatansız Göçmen Ve Göçebe Hayatını Yaşamaya Mahkum Olduğu Bir Dönemde Biz Dünyanın En Huzurlu Ülkesiyiz.  Bunu Her Şeyden Önce Sizlerin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Verdiğiniz Destekle Sağladı.

Bu İstikrarla, Bu Güçlü Hükümet Yapısıyla, Bu Güvenle Sizlerden Aldığımız Desleklerle Kararlı Şekilde Yolumuza Devam Ediyoruz.  Allah’ın İzniyle Bu Ülke Artık Cenaze Törenlerinde Konuşmasın, Bu Artık Taziyelerde Buluşmasın, Bu Ülke Artık Şehit Cenazelerinde Buluşmasın. Biz Bu Meydanlarda Hizmetler İçin Buluşalım, Eğlenceler İçin Buluşalım, Halay Çekmek İçin Buluşalım, Mutluluklarımız Paylaşmak İçin Buluşalım. Bu Kararlı Duruşumuz Devam Ettği Sürece Türkiye Sadece Ergani İçin Değil, Sadece Diyarbakır İçin Değil, 81 Milyon İçin Değil,  Az Önce Zikrettiğim Coğrafyadaki Bütün Mazlumların Ve Müminlerin Ümidi Olarak Yoluna Dimdik Bir Şekilde Devam Edecek. Ortak Vatanda Hep Birlikte Barış İçinde Huzur İçinde Kardeşlik İçinde Yaşamaktan Başka İstediğimiz Hiçbir Şey Yok. Hiçbir Kimsenin Eşkıyalıkla, Zorbalıkla, Eline Aldığı Silahla, Sizlerin İradesine Tahakküm Etmesine İzin Vermek İstemiyoruz. Bu Saatten Sonra Bugüne Kadar Yapılmış Mücadele En Kararlı Bir Şekilde Sürdürmeye Ve Sizin Huzurunuzu Sizin Güvenliğinizi En İyi Şekilde Sağlamaya Size Hizmet Eden Kardeşlerimize Belediye Başkanlarımıza Kaymakamlarımız Da Kamu Görevlilerine Her Türlü Desteği Sonuna Kadar Vermeye Bundan Sonra Da Devam Edeceğiz” Şeklinde Konuştu.

İçişler Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy’un Ardından Önceki Dönem Bakanımız Dr. M. Mehdi Eker Yaptığı Konuşmada; ‘’Sevgili Ergani, Zülküf’ün Peygamberin İbadet Mekanı Ergani, Sezai Karakoç’un Memleketi Ergani, Seni Sevgiyle Saygıyla Hürmetle Muhabbetle Selamlıyorum.  Değerli Kardeşlerim, Hanımefendiler, Beyfendiler, Sevgili Gençler, Muhterem Misafirler, Saygıdeğer Başkanlarım, Valim, Değerli Kaymakamım, Protokolün  En Kıymetli Mensupları…. Bugün Ergani İçin Önemli Bir Gün. Çünkü Ergani 65 Trilyon Liraya Mal Olan 10 Başlık Altındaki Hizmetlerin Açılışını Yapıyor. Ergani Bu Hizmetlere De Bu Hizmetlerin Çok Daha İyisi Ve Çok Daha Güzeline De Layıktır. Bunlardan Bir Tanesi 21 Milyon Trilyon Harcanarak Gerçekleştirilen Doğalgaz Projesi. Ergani’ye Temiz Enerji Kaynağı Veren, Hava Kirliliğini Ortadan Kaldıracak, Erganili Vatandaşlarımızın Da Esnafımızın Da Yatırımcı Ve Sanayicimizin De Kullanabileceği Doğalgaz. Bunun Dışında İki Tane Anadolu Lisesi Var. Bu İki Anadolu Lisesi’ne Ait Atölyeler Var. Ayrıca Parke Taşı, Enerji Nakil Hattı, Aile Destek Merkezleri Var. Bugün Bütün Bunlar Burada Hizmete Açılıyor. Değerli Kardeşlerim Bu Hizmetler Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Hükümetinin Ergani İçin Gerçekleştirdiği, Tahsis Etti, Ödeneği Gönderdiği Hizmetler. Huzurlarınızda Cumhurbaşkanımıza  Hep Birlikte Teşekkür Ediyoruz” Şeklinde Konuştu.Yapılan Konuşmalarından Ardından Açılış Kurdeleleri Kesildi. Protokol Tarafından Yakılan Meşalelerle Ergani İlçesine İlk Doğalgaz Akışı Da Sağlanmış Oldu. Kaynak Diyarbakır Valiliği Basın Bürosu

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN