SON DAKİKA

DTSO Kadın Meclisi Seçimleri 11 Nisan’da Düzenlenecek

Bu haber 12 Mart 2019 - 13:05 'de eklendi ve 59 views kez görüntülendi.

Haber Ali Şeran /Diyarbakır

Diyarbakır Ticaret Ve Sanayi Odası Kadın Meclisi Seçimleri 11 Nisan 2019 Tarihinde Diyarbakır Ticaret Ve Sanayi Odası’nda Düzenlenecek. Kadın Meclisi Seçimlerinde Diyarbakır Ticaret Ve Sanayi Odası’na Kayıtlı İşletmelerden Şirket Yetkilisi Olan Kadınlar İmza Sirküleri Ve Veya Yetki Belgesi İle Oy Kullanabilecekler. Düzenlenecek Olan Kadın Meclisi Seçiminde 48 Kişi Seçilecek.Kadın Meclisi’ne Aday Olacak Kişiler 29 Mart 2019 Tarihine Kadar Ekte Sunulan Dilekçeyi Doldurarak Odamız Kadın Meclisi’nden Sorumlu Personele İleteceklerdir.

Kadın Meclisi Seçim Çalışması İçin Kadın Yetkililerin Yer Aldığı Üye Listesi Odamızca Hazırlanmıştır. Seçim Listesi Odamız Kadın Meclisi’nden Sorumlu Personeller Tarafından Birebir Başvuru Yapılarak Temin Edilebilecektir.Kadın Meclisi Seçim Listesi DTSO’ya Kayıtlı Kadın Şirket Yetkililerinin Bulunduğu İşletmelerin Listesinden Oluşmaktadır. 28 Mart 2019 Tarihine Kadar Şirket Yetkilisi Unvanı Kazanan Kadınlar Kadın Meclisi İçin Başvuru Yapabilecek, 10 Nisan 2019 Tarihine Kadar Şirket Yetkilisi Unvanı Kazanan Kadınlar Kadın Meclisi Seçimlerinde Oy Kullanabileceklerdir.

Kadın Meclisi Seçimleri Meclis İçin Başvuruda Bulunan Kadınların Yer Aldığı Oy Pusulalarında Seçilecek Kadınların İşaretlenmesi Usulüyle Yapılacak, En Çok Oy Alanlar Listelenerek Alınan Oya Göre 48 Kişi Belirlenecektir.Kadın Meclisi Seçim Sonuçları 12 Nisan 2019 Tarihinde DTSO Bünyesinde Bir İş Günü Süresi İle İlan Edilecek, İlan Tarihinden Sonra 2 İş Günü İçinde İtirazlar Alınacaktır. İtirazların Değerlendirilmesi DTSO Bünyesinde Kurulacak Bağımsız Bir Ekip Tarafından 2 İş Günü İçinde Yapılacak, Kesin Sonuçlar Takip Eden İş Günü İçinde Açıklanacaktır.

48 Kişilik Kadın Meclisi 30 Nisan 2019 Tarihine Kadar Kendi İçinde Başkan Ve Yürütme Kurulunu Seçerek Kadın Meclisi Ve Organlarının Seçimini Tamamlayacaktır.Kadın Meclisi İçin Başvurmak İsteyenler Ekte Yer Alan Başvuru Dilekçesini Doldurarak 29 Mart 2019 Diyarbakır Ticaret Ve Sanayi Odası’na Teslim Edeceklerdir.

Kaynak Diyarbakır Ticaret Ve Sanayi Odası