SON DAKİKA

Diyarbakır”da Kızlar İçin Stem Okulu Projesi”

Bu haber 26 Şubat 2019 - 23:03 'de eklendi ve 148 views kez görüntülendi.

Haber Ali Şeran / Diyarbakır

Diyarbakır‘da Kızların Fen,Teknoloji, Mühendislik Ve Matematik Alanlarında Aktif Rol Almalarını Hedefleyen “Kızlar İçin Stem Okulu Projesi” Kapsamında Eğitim Verilen Türk Ve Suriyeli 200 Öğrenciye Sertifika Verildi.Unesco Tmk Toplumsal Cinsiyet Eşitliği İhtisas Komitesi Tarafından İstanbul Aydın Üniversitesi Stem Merkezi Öğreticileri Tarafından Verilen Eğitimler Aracılığıyla “Kızlar İçin Stem Okulu Projesi’nin Kapanış Törenine İştirak Etti.Programa Vali Güzeloğlu’nun Yanı Sıra;Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcısı Ayşe Kardaş Ergezen, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atila, Küba Beklen, Utmk Toplumsal Cinsiyet Eşitliği İhtisas Komitesi Başkanı Prof. Dr. Zeynep Armağan Karahan Uslu, Proje Genel Koordinatörü İstanbul Aydın Üniversitesi Dr. Devrim Akgündüz Ve Çok Sayıda Davetli Katıldı.

Saygı Duruşu Ve İstiklal Marşı’nın Okunmasıyla Başlayan Program, Stem Proje Genel Koordinatörü İstanbul Aydın Üniversitesi Dr. Devrim Akgündüz’ün Açılış Konuşmasıyla Devam Etti.Açılış Konuşmasının Ardından Utmk Toplumsal Cinsiyet Eşitliği İhtisas Komitesi Başkanı Prof. Dr. Zeynep Armağan Karahan Uslu Ve Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla Katılımcılara Hitaben Birer Konuşma Yaptı.

Daha Sonra Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcısı Ayşe Kardaş Ergezen’in Konuşmasının Ardından Vali Güzeloğlu Katılımcılara Hitaben Yaptığı Konuşmada :” Çocukları Çok Seven Bir Cumhurbaşkanımız Var. Özellikle Kadın Ve Kız Çocuklarının Hayatta Güçlü Olmasını Sağlamak Amacıyla Birçok Çalışma Yapılıyor.Diyarbakır, Okuma Yazma Seferberliğinde Birinci Oldu. Bağımlılıkla Mücadelede Ve Bununla İlgili Eser Yarışmasında Türkiye’deki Okullar Arasında Diyarbakır Birinci Oldu. Diyarbakır Tarihi Sorumluluğunun, Birikim Ve Dinamiğinin Sağladığı İvme İle Okul Öncesi Eğitimde Türkiye‘de 15. Sırada. Mutlu Ve Güvenli Çocukların, Eğitimin Hem Fiziksel Hem Teknik Hem de Sosyal Alanlarında, Geleceğin Büyük Türkiye’sine Katkı Koyacak Bireyler Olmasını İstiyoruz”Dedi.Daha Sonra Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Projede Emeği Geçen İstanbul Aydın Üniversitesi’ndeki Akademisyenlere Teşekkür Belgelerini, Öğrencilere İse Sertifikalarını Takdim Etti.Program Toplu Fotoğraf Çekiminin Ardından Sona Erdi.Kaynak Diyarbakır Valiliği Basın Bürosu