SON DAKİKA

Diyarbakır”da Dört Ayrı Merkezde İftar Çadırı

Bu haber 05 Mayıs 2019 - 22:01 'de eklendi ve 76 views kez görüntülendi.

Haber Ali Şeran / Diyarbakır 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Paylaşma Ve Dayanışma Kültürünün Devamlılığı Olan Ramazan Ayında, Dört Ayrı Merkezdeki Çadır Hazırlıklarını Tamamlarken, 123 Bin 500 Kişinin İftar Çadırlarından Faydalanabileceği Bilgisi Verildi.Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, 6 Mayıs’ta Başlayacak Olan Ramazan Ayının Önemli Faaliyetlerinden Biri Olan İftar Çadırlarına İlişkin Yapılan Açıklama Da Kent Genelinde 4 Ayrı Merkezde İftar Çadırı Açılacağı Bilgisi Verildi.Hem İftar Yapma İmkanı Olmayan Hem De İftar Vaktinde Yoldaki Yurttaşlarımızın İhtiyacının Karşılanacağı İftar Merkezlerinde Günlük 4 Çeşit Yemek Menüsü İle İftar Hizmeti Verilecek.

Ramazan Ayında Toplumda Dayanışma Ve Paylaşma Kültürünü Pekiştirmek Ve İmkanı Olmayan Vatandaşlar İçin Her Yıl Olduğu Gibi Bu Yıl Da Çalışmalarını Sürdüren Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı; Şeyh Sait (Dağkapı) Meydanı, Koşuyolu Parkı, Bağlar Medine Bulvarı’nda  Kuracağı İftar Çadırlarında Günlük 4 Bin, Ramazan Ayı Boyunca Da Toplamda 123.500 Kişiye Yemek Vermeyi Hedefliyor.

 7 Bin 500 Kişilik Sahur Hizmeti

İftar Çadırlarının Yanı Sıra Sosyal Hizmetlere Bağlı Misafirhane De Konaklayan Hasta Ve Yakınlarına Yönelik Te Ramazan Ayı Boyunca Sahur Ve İftar Hizmeti Verilecek. Günlük Olarak İki Yüz Elli, Ramazan Ayı Boyunca Da 7 Bin 500 Kişi Faydalanacak.

Bağışlar Kabul Edilecek

Ramazan Ayı Boyunca İftar Ve Sahur Hizmetlerine Bağışların Doğrudan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na Yapılacağı Bilgisinin De Verildiği Açıklama Da, Durumu Uygun Yurttaşların Bağış Yapmaları Çağrısı Yapıldı. Bağış Yapacaklar 04122262297- 05494200521 Numaralarını Arayabilirler. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Bu Etkinliğe Destek Vermek İsteyen Vatandaşların Bağışta Bulunarak İftar Yemeği Verebileceğini Açıkladı.Kaynak Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu