SON DAKİKA

Çocuk Evlerindeki Çocukların Doğum Günleri Kutlandı

Bu haber 08 Nisan 2019 - 9:57 'de eklendi ve 263 views kez görüntülendi.

Haber Ali Şeran / Diyarbakır

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve Eşi Ayşe Güzeloğlu, TÜGVA Gönüllüler Buluşması Kapsamında, Diyarbakır’da Bulunan Çocuk Evlerinde Kalan 59 Çocuğun Doğum Günü Kutlamasına Katıldı. TÜGVA İl Temsilciliği Tarafından Organize Edilen Kutlamaya, Vali Güzeloğlu ve Eşi Sayın Ayşe Güzeloğlu’nun Yanı Sıra;Dicle Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Talip Gül ve Eşi Sayın Nuray Gül, Haberdiyarbakir.Org Haber Ajasın Adına Kübra Beklen,Sur Kaymakamı Abdullah Çiftçi,İl Milli Eğitim Müdürü Doç.Dr.Feysel Taşçıer,İl Gençlik Ve Spor Müdürü Mehmet Demir,İl Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Halit Açar,TÜGVA İl Başkanı Mahmut Yağmur,TÜGVA Kadın ve Aile Koordinatörü Fatma Tosun ve 50 TÜGVA Üyesi Genç İle Çocuk Evlerinde Kalan Çocuklar Katıldı.Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Eyüp Furkan Eşlik Tarafından Okunan Kur’an-I Kerim Tilaveti İle Başlayan Etkinlikte TÜGVA İl Başkanı Mahmut Yağmur Tarafından Açılış Konuşması Yapıldı.

Açılış Konuşmasının Ardından Katılımcılara Yönelik Bir Konuşma Yapan Vali Güzeloğlu Şunalrı Söyledi: “Burada Sizle Birlikte Olmaktan, Bu Güzel Sıcak Ortamda Birlikte Bulunmaktan Son Derece Mutluyum. Bugün Çok Güzel Bir Buluşma Olmuş. Türkiye Gençlik Vakfının Gerçekten Bizim İçin Çok Değerli Ortamında, Bizim Her Biri Ayrı Güzel Olan Çocuklarımız Birlikteler. Çocuk Evlerimiz Hepiniz Hoş Geldiniz. En Güzeli Yüzlerinizin Gülmesi, En Güzeli Hepinizin Hem Bugün Hem Yarın Hem De Her Gün Yüzlerinin Gülmesi. Hayatın Size Gülmesini, Sizin Hayatı Yaşarken Gülmenizi İstiyoruz. Onun İçin Eğitiminiz, Sağlığınız Ve Mutluluğunuz Bizim Önceliklerimiz, Gençler Ve Çocuklar Geleceğimiz. Bu Ülkeyi Yarına Gelişmiş, Kalkınmış Bir Geleceği Aydınlık Bir Ufka Taşımak İçin Önceliğimiz Sizlersiniz. Her Biriniz Bizim İçin Çok Önemli Bir Değersiniz. Aynı Zamanda Güvencemiz, Geleceğimiz Ve Güzelliğimizsiniz. Her Birinizin, İster Evinde, İster Sosyal Çevresinde, Her Anlamıyla İmanlı, Sağlıklı, Bilgili Ve İddialı Bir Birey Olmasını İstiyoruz Hayatı Karşılarken İddianızı Hiç Yitirmeden, Bilgi Temelinde, Milli Ve Manevi Duygularla Teçhiz Edilmiş, Her Alanda Bu Ülkenin Geleceğine Ve Gelişmesine Katkı Koyacak Bir Yetişkin Olmanızı Arzuluyoruz. Güzellikleri Çoğaltan, Kötülüklere Karşı Duran, Ahlakıyla, Duruşuyla, Tavrıyla Örnek Olan Bir İnsan Olmanızı İstiyoruz.

Ülkenin En Değerli Varlığı, Bu Anlamda Yetişmiş Gençleri Ve Nesillerdir. Bunlara Sahip Olan Bir Ülkenin Hiçbir Alanda Geçilmesi Ve Yenilmesi Söz Konusu Değildir. Bu Anlamda Bugünkü Buluşmada Bu Büyük Ailenin Her Birinizin Bir Parçası Olduğunu Hissetmesi Sizlere Duyduğumuz Güvenin Ve Sevginin Bir Kez Daha Topluca Sergilenmesi Adına Çok Hayırlı Bir Buluşmadır. Ev Sahipliği Yapan TÜGVA’mıza, Mahmut Bey Dahil Bütün Emek Veren TÜGVA’nın Değerli Çalışanlarına, Katkıda Bulunan İl Müdürlüğümüze, Katılan Sizlere Çok Teşekkür Ediyorum. Bu Yapının Bir Üyesi Olmanın Hepinize Ve Hepimize Mutluluk Verdiğini Hissediyorum Ve İnşallah Bu Buluşmaları Daha Çoğaltarak, Artırarak, Hep Birlikte Bir Olarak, Diri Olarak Ve Güçlü Olarak Gelecek Günlerde Buluşmak Dileğiyle Hepinize Sevgi Ve Saygılarımı Sunuyorum. Sağ Olun, Var Olun” Dedi.Konuşmaların Ardından Doğum Günü Olan Çocuklar İçin Pasta Kesilerek Başlanan Kutlamada Katılımcılar Çocuklarla Birlikte Ebru Yaptı Ve Müzik Dinletisi Sonrası Masa Tenisi Ve Langırt Oynayarak Çeşitli Etkinlikler Gerçekleştirdi.

Kaynak Diyarbakır Valiliği Basın Bürosu