SON DAKİKA

Çermik’te Toplu Açılış Töreni Düzenlendi

Bu haber 19 Mart 2019 - 22:50 'de eklendi ve 110 views kez görüntülendi.

Haber Süleyman Karaarslan / Diyarbakır / Çermik

Çermik İlçemizde Alt Yapısı Tamamlanan Doğalgaz Ve Yapımı Tamamlanan Yatırımlar İçin Toplu Açılış Töreni Düzenlendi.Açılış Törenine İl Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun Yanı Sıra; İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Önceki Dönem Bakanımız Dr. Mehmet Mehdi Eker Ve Kudbettin Arzu, Çermik Kaymakamı Nazlı Demir, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Muhsin Eryılmaz, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Fatih Klınç,Haberdiyarbakir.Org Savaş ve Fotoğraf Muhabiri Ali Şeran ve Genel Yayın Yönetmeni Nusret Bilgiç,Kübra Beklen, Avukat Halil İbrahim Şeran , Çermik İlçe Belediye Başkanı Şeyhmus Karamehmetoğlu Ve Çok Sayıda Vatandaş Katıldı.Saygı Duruşu Ve İstiklal Marşı’nın Okunmasıyla Başlayan Program Çermik Belediye Başkanı Şeyhmus Karamehmetoğlu’nun Konuşmasıyla Devam Etti.

Ardından Çermik Kaymakamı Nazlı Demir Bir Konuşma Yaptı.

Vali Güzeloğlu, Açılış Törenine Katılanlara Hitaben Yaptığı Konuşmasında: “Bugün Gerçekten Güzel Bir Gün. Baharın Bizi Karşılayan Güneşinde Çermik’in İnsanının Hak Ettiği Hizmetlerin Bugün Çermik’te Buluşma Günü. Biraz Önce Hem Belediye Başkanımız Hem Kaymakamımız Çermik’e Yapılan Ve Bugün İtibarı İle Hizmete Girecek Eserleri Sıraladı. Yaklaşık 100 Milyon Lirayı Aşan En Küçüğünden Büyüğüne Çermik’in Her Kişisine Ve Her Köşesine Hak Ettiği Hizmeti Götüren Eserler, En Başta Doğal Gaz Olmak Üzere Bunların Hepsi Çermik’e, Sizlere Hayırlı Ve Uğurlu Olsun. Bilin Ki Hizmet Kervanı Bunlarla Sınırlı Değil. Çermik’e Yapacaklarımız Da Bunlarla Bitecek Değil. Çünkü Çermik Her Şeyin En İyisini Güzelini Ve Ötesine Hak Ediyor.

Cumhurbaşkanımızın Liderliğinde Türkiye’nin Her Köşesine Gelen Hizmet Bu Anlamda Bereket Aş, İş Ve İstihdam Kervanı Çermik’i De Kucaklayacak İnşallah. Özellikle Belediye Başkanımızın İçten Gayretli Ve Samimi Olarak Çermik’i Sahiplenmesine Bizler De Destek Olduk, Olmaya Devam Edeceğiz İnşallah. Bakın Ben Sizin Hemşerinizim. Çermik’e İlk Gelişim Tam 50 Yıl Önce 1969. Bölgenin Merkezi Çermik, Kaplıca Ve Şifa Merkezi. 50 Yıl Sonrasında Geriye Dönüp Baktığımız Zaman Şu Son İki Senede Büyükşehirde Cumali Atilla’nın, Çermik’te Şehmus Karamehmetoğlularının Koyduğundan Daha Fazla Bir Şey Konulmuş Değil. Büyük Hedefimiz Var. Bu Anlamda Gayretimiz Var Ve Yapacak Da Gücümüz Var. Bu Sene Bugünden İleriye Ve İnşallah Önümüzdeki 5 Senede Çermik’in Kırsal Altyapısında Asfaltlanmamış, Parke Döşenmiş, İçme Suyunda Deposu Ve Borusu Değişmemiş Yani İnsani Hizmetlerde Eksik Kalmış Hiçbir Mahallemizi Bırakmayacağız İnşallah. Bunun Kararını Verdik, Bütçelerini Ayırdık. Çermik’in Şanlıurfa’ya Yani Memleketime Bağlayacak Siverek Bağlantısı,  Elazığ’a Bağlayacak Ergani Yol Bağlantısı Hepsini Karayollarıyla İnşallah Yapacağız.

Kaplıca Bölgesi Sadece Çermik’i Değil, Sadece Diyarbakır’ı Değil Bölgeye Hitap Edecek. Yeniden Planlanarak 5000 Kişiye Yatak Ve Konaklama Hizmeti Sunacak. Çermik’in Hem İnsanına İş, Hem De Üreten Çiftçisinin Ürünü Değerlendirecek Bir Refah Ve Kalkınma Merkezi Olacak. Bu Bütün Bu Yatırımlar Ve Hizmetler Şüphesiz İstikrar Huzur Ve Güven Ortamı İçerisinde Olacak. Biz Çermik’i Seviyoruz, Biz Sizleri Seviyoruz Ve Hizmet Etmek İstiyoruz. Şüphesiz Bütün Bu Hizmet Kervanının Türkiye’nin Her Köşesine, Diyarbakır’ın Her Kişisine Ulaşmasında En Büyük Teşekkürü De Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan‘a Sunuyoruz. Ayrıca Ülke Tarımının Kalkınması Ve Gelişmesinin, Bu Anlamda Diğer Bakanımızın Da Kalkınmasını Mimarı Hemşerimiz Sayın Bakanımız Mehmet Mehdi Eker’e Şükranlarımızı Sunuyoruz.

Milletvekillerimize Ve Bugün Aramızda  Çermik’e Olan Sevgilisiyle Hakikaten Bizlere Destek İçin Gelen Benim Çok Değerli Kardeşim İçişleri Bakan Yardımcımız Mehmet Ersoy Beye Teşekkür Ediyoruz. İlçe Kaymakamımız Dahil Emeği Geçen Herkese Teşekkür Ederken Heyecanı İle Gayretiyle Samimiyetiyle Çermik’i Sahiplenen Ve Sizi Bizim Nezdimizde Temsil Ederek Bütün Bu Yatırımlar İçin Adeta Mecbur Eden  Belediye Başkanımıza Da İçtenlikle Teşekkür Ediyor Eserleriniz Hayırlı Ve Uğurlu Olsun Diyorum‘’ Dedi.Vali Güzeloğlu’nun Konuşmasının Ardından Bir Konuşma Yapan İçişler Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy; “Bugün Bu Güzel Gününüzde Gerçekten Birçok İlçeyi Değil Birçok İli Kıskandıracak Büyüklükteki Yatırımlarınızın Yatırımlarınızın Hizmete Sunulması Töreninde Aranızda Bulunabilmekten, Sizlerin Bu Coşkusuna Bu Heyecanını Ortak Olabilmekten, Bu Vesileyle Ankara’dan Gelirken Getirdiğim Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun Selamlarını Sevgilerini Muhabbetlerini İletebilmekten Çok Büyük Mutluluk Duyduğumu İfade Etmek İsterim. Hizmetleriniz Hayırlı Uğurlu Olsun.  Biz Memleketimizin Her Köşesinin Bugünkü Bahar Havasında Coşkuyla, Mutlulukla, Heyecanla, Birlik Beraberlik İçerisinde Nice Daha Güzel Hizmetlere Kavuşabilmesi, Nice Daha Güzellikleri Karşılayabilmesi İçin Mücadele Ediyoruz.  Bizim Tek Derdimiz Bu. Bu Ülkenin Her Köşesinde Huzur Olsun.

Bu Ülkenin Her Köşesinde Güvenlik Olsun. Bu Ülkenin Her Köşesinde Barış Olsun. Bu Ülkenin Her Köşesinde Kardeşlik Olsun İstiyoruz.  Bu Arada Bu Ülkenin Her Köşesinde İnsanımız Mutlu Olsun İstiyoruz. Allah’a Şükür Sizlerin Verdiği Destekle Cumhurbaşkanımızın Önderliğinde Verdiğimiz Mücadele İle 2 Yıdır Ülkemizin Birçok Acılarla Yıllardır Boğuşmak Durumunda Olan Bu Bölgesinde De, Diyarbakır’ın Da Da,Şırnak’ında Da, Hakkari’sinde  Şu Anda Muş’un Da Da Her Tarafında Huzur Hakim Elhamdülillah. Ülkemizin Her Köşesinde Gecelerle Gündüzlerimiz Bir Oldu.  Hep Beraber Günün Yirmi Dört Saatinde Kaynaşabilir, Eğlenebilir, Buluşabilir, Gezebilir Olabildik. Emek Verenlerden Emeği Geçenlerden Herkesten Razı Olsun . Elbette Ki Bu Başarıdaki En Büyük Pay Sizlerin. En Büyük Destek Sizlerin” Şeklinde Konuştu.

İçişler Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy’un Ardından Önceki Dönem Bakanımız Dr. M. Mehdi Eker Yaptığı Konuşmada; ‘’ Çermik Bugün Yine Destan Yazıyor. Yine Coşku, Yine Sevinç, Yine Mutluluk… Çermik Bugün Yeni Bir Hizmetle Buluşuyor. Hayırlı Uğurlu Olsun Değerli Kardeşlerim. Hanımefendiler, Gençler, Yaşlılar, Bakıma Muhtaç Olanlar, Engelliler Bunların Hepsi Recep Tayyip Erdoğan‘ın Başbakanlık Ve Cumhurbaşkanlığı Döneminde Birçok Sosyal Hizmete, Birçok Sosyal Desteğe, Birçok Sosyal Yardıma Kavuştu. Değerli Kardeşlerim Burada Sadece 2018 Yılında Sadece Çermik İlçesindeki Vatandaşlarımıza Sağlanan Sosyal Hizmetin Miktarı 27 Trilyon Liradır. Bu Çermik’in Fakiri, Yaşlısı, Bakıma Muhtaç Onlara Verilen Hükümetimizin Gönderdiği Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan‘ın Gönderdiği Ve Uyguladığı Bir Sosyal Destek Projesidir.  Bunların Hepsi Daha İyi Bir Şekilde Devam Edecek. Biz Çermik’in Huzur Beldesi Olarak Varlığını Geliştirmesine, İktisadi Yapısına, Sosyal Ekonomik Ve İnşa İle İlgili İmar İle Hizmetlerini Allah’ın İzniyle Artıracağız ” Şeklinde Konuştu.Yapılan Konuşmalarından Ardından Açılış Kurdeleleri Kesildi. Ardından Meşalelerin Yakılmasıyla Çermik İlçemize İlk Doğalgaz Verildi.

Kaynak Diyarbakır Valiliği Basın Bürosu