SON DAKİKA

Çalıntı ve Hacizli Araçların Parçalanarak Satıldığı İddiası

Bu haber 10 Mayıs 2019 - 10:16 'de eklendi ve 76 views kez görüntülendi.

Haber Ali Şeran / Diyarbakır

Diyarbakır’da, Farklı İllerden Getirilen Hacizli ve Çalıntı Araçları Parçalayarak Sattıkları Gerekçesiyle 4 Şüpheli Gözaltına Alındı.Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık Ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü Ekipleri Tarafından Yapılan İstihbari Çalışmalar Neticesinde,Diyarbakır İlinde İkamet Eden (4) Şahsın Türkiye’nin Farklı İllerinde Hacizli Yakalamalı Ve Çalıntı Olarak Aranan Araçları,Diyarbakır 3’üncü Sanayi Bölgesinde Bulunan İşyerlerinde Parçalayarak Sattıkları,Bahse Konu Araç Sahiplerinin Araçlarını Bu Şahıslara Satarak Haksız Kazanç Elde Ettikleri Yönünde Bilgi Elde Edilmiştir.

Devam Eden Çalışmalar Neticesinde, Batı İllerinden Gelen Araçların Sanayi Bölgesinde Bulunan (2) Ayrı İşyeri Ve (1) Konutta Parçalanarak Satıldığı,Bu Adreslerde Farklı Araçlara Ait Çok Miktarda Araç Parçaları İle Plakalarının Mevcut Olduğu Tespit Edilmiştir.

Belirlenen Adreslerde  09 Mayıs 2019 Perşembe Günü Yapılan Ve Yenişehir İlçe Jandarma Komutanlığının da Destek Verdiği Operasyonda;(29) Adet Hacizli Yakalamalı Araç,(4) Adet Trafikten Men ve Hak Mahrumiyeti Olan Araçlara Ait Plaka İle  Üzerinde Şase Numaraları Bulunan (67) Adet Motor,Araç Gövdesi ve Kaporta Aksamları Parçalanmış Şekilde Ele Geçirilmiş,Suçla İltisaklı (4) Şüpheli Gözaltına Alınmıştır.Araçlar ve Plakalar Üzerinde Yapılan İncelemede,Bazı Araçların Yediemin Otoparkında Muhafaza Altında Olan Araçlardan Olduğu Tespit Edilmiştir. Tahkikat Derinleştirilerek Devam Etmektedir Denildi . Kaynak Diyarbakır Valiliği Basın Bürosu