SON DAKİKA

Bakan Kurum Şehit Yakınları ve Gazilerle Bir Araya Geldi

Bu haber 15 Şubat 2019 - 10:44 'de eklendi ve 30 views kez görüntülendi.

Haber Ali Şeran Diyarbakır

Bir Dizi Temaslarda Bulunmak Üzere İlimize Gelen Çevre Ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Ve Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, Şehit Aileleri Ve Gazilerle Yemekte Bir Araya Geldi.Düzenlenen Yemeğe Bakan Kurum İle Vali Güzeloğlu Yanı Sıra; Önceki Dönem Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanı Dr.Mehmet Mehdi Eker, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Ak Parti İl Başkanı Süleyman Serdar Budak, İlimizin Üst Düzey Yöneticileri, Şehit Aileleri Ve Gaziler Katıldı.Kuran-I Kerim Tilavetiyle Başlayan Program,  Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’nın Konuşması İle Devam Etti. 

Ardından  Davetlilere Hitaben Bir Konuşma Yapan Vali Güzeloğlu Konuşmasında Şunları Söyledi: “Onlar Bu Emaneti Bizlere Devrederken Aynı Zamanda Bitmeyecek Ve Hiç Unutulmayacak Bir Kahramanlık Destanını Yazdılar. Her Bir Millet Ve Vatan Evladının Gönlünde Unutulmaz Bir Kahramanlığın Adı Oldular. Her Bir Fatiha’mızda Her Bir Anışımızda Rahmet-İ Rahman’a Tevdi Ettiğimiz Şehitlerimiz Gök Kubbede İnancımızın, Kur’an-I Kerim’in Ve Cenabı Allah’ın Ruhuyla Ölü Olmadılar. İnancımızı Onlar Maddi Hayatın En Yüce Mertebesine Erişen, Şahadetle Buluşup Cennette Peygamberimize Komşu Olanlardır. Rabbim Bizleri Onların Şefaatlerine Nail Eylesin. Birlik Ve Beraberlik İçerisinde Onların Bize Bıraktığı Emanetleri Mücadele Ederek Yükselterek Sahip Çıkmayı Nasip Eylesin. Bizler Bir Dualı Millet Ve Kutlu Devlet Olarak Geleceğe Doğru Kararlı Yürüyüşümüz De Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Liderliğinde 2023 2053 Ve 2071 Gibi Kutlu Hedeflere Doğru Kararlı Gidişimizde Şehitlerimizi Hiç Unutmayacağız. Her Bir Noktada Her Ne Zaman Ve Mekân Olursa Olsun Onları Anacağız. Bugün Bir Huzur Merkezi Olan Diyarbakır’dan Başlayarak Ülkemizin Eriştiği Huzur Ve Güven Ortamında En Büyük Kahramanlığın Ve Şüphesiz Katkının Şehitlerimiz Ve Gazilerimiz Tarafından Ortaya Konulduğunu Hep Hatırlatacağız. Geleceğe Doğru Kararlılıkla Yürürken Her Gelecek Yıl Güçlenerek Gelişen Bu Büyük Devlet Şehit Yakınlarıyla Da Birlikte Olacak. Şimdi Sizler Sağlanan İmkânlarla Devlete Hizmet Ederken Ve Her Biriniz Çalıştığı Kamu Kurumunda Devlet Hizmetinde Bulunurken Aynı Zamanda Bizlere De Birer Emanetsiniz. Şehidin Emaneti Olarak Başımızın Tacısınız. Bu Kararlılıkla Bu İnançla Gelecek Her Gün İnşallah Daha Güzel Günleri Yaşayacağız. Gelişmiş Ve Kalkınmış Bir Ülke İdealine Giderken Sizler Bu İdeale Aynı Zamanda Hizmet Eden Erler Ve Gönül Erleri Olacaksınız. İşte Diyarbakır‘ımızda Biraz Önce Bakanlarımız İle Dolaştığımız Her Köşede İmha Ettiği İhanetin,  Yakıp Yıktığı Caminin Ve Kilisenin Yerine Cumhurbaşkanımızın Liderliğinde Ve Bakanlarımızın Denetiminde Ve Gözetiminde İhya Ettiğimiz Bir Diyarbakır İnşa Ediyoruz.

Şüphesiz Maddi Değerlerin Hepsinde Bugün Elde Edilen Sebebin Gelir Düzeyinin Üzerinde Değerler Bir Gönül Medeniyetini İhya Ve İnşa Etmenin Gayretini Sergiliyoruz. Gönül Belediyeciliğine Gönül Hizmetine Talip Oluyoruz. Ben Bu Duygu Ve Düşüncelerle Teşrifleriniz İçin Başta Aziz Şehitlerimizin Tüm Yakınlarına, Kahraman Gazilerimize, Saygıdeğer Bakanlarımıza Ve Tüm Konuklarımıza Tekrardan Teşekkür Ediyorum. Rabbim Tüm Şehitlerimizden Razı Olsun. Kahraman Gazilerimize De Selam Olsun Diyorum.” Dedi.

Vali Güzeloğlu’ndan Sonra Bir Konuşma Yapan Önceki Dönem Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker Konuşmasında: ‘’Onlara Bu Fırsatı Vermeyeceğiz. İslam Medeniyetinin En Kutlu Beldelerinden Biri Olan Diyarbekir Şehrini Yakıp Yıkmaya Çalıştılar. Fatih Paşa Camisi’ni (Kurşunlu), Kiliseleri Yaktılar. Bu Şehrin En Güzel Mimari Yapılarının Altına Mayınlar Döşediler. Yakıp Yıkmak İstediler. Aslında Yakıp Yıkmak İstedikleri Sadece Duvarlardan İbaret Değil, İslam Ve Bizim Medeniyetimizin Sembol Delilini Ortadan Kaldırmaya Çalıştılar. Bu Toplumun Hafızasını Ortadan Kaldırmaya Çalıştılar. Şehitler Ve Şehitlerin Aileleri İle Bu Kahraman Gaziler Var Olduğu Sürece Onlar Emellerine Ulaşamayacaklar.Son 2 Yıl Hariç Önceki Dönemlerde Devletin Hizmet İçin Kente Gönderdiği Paraların Önceki Yönetim Tarafından Terör Örgütlerinin Talepleri Ve Emirleri Doğrultusunda Başka İşlerde Kullanıldı’’ Dedi.Önceki Dönem Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker’den Sonra Bir Konuşma Yapan Çevre Ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum  Konuşmasında: ‘’ İnsanların Rahat Ve Özgür Bir Şekilde Hareket Edebilmesinin, Vatan Uğruna Şehit Ve Gazi Olan Kahramanlar Sayesinde Olduğunu Belirterek, Sur İlçesinde Yaşanan Olaylarda 71 Güvenlik Personelinin Şehit, Birçok Güvenlik Personelinin De Gazi Olduğunu Hatırlattı.

 “Terör Çukur Kazdı, Devletimiz Bu Çukuru Kapattı. Kalpleri Kırdılar, Biz Bu Kalpleri Fethetmek, Buradaki Yaşamı Yeniden Sürdürmek Adına Cumhurbaşkanımızın Talimatları Çerçevesinde Devlet Olarak Seferber Olduk. En Kısa Zamanda Diyarbakır Sur Bölgesinde Terör Örgütünden Zarar Gören Vatandaşlarımızın Yarasını Sarmak Adına Hızlı Bir Sürece Girdik. Bu Süreçte Vatandaşlarımıza Evlerini Teslim Etmeye Başladık.Terör Örgütünün Diyarbakır’da Tarihi, Dini Ve Kültürel Değerlere Zarar Vererek Diyarbakırlıların Hafızasını Yok Etmeye Çalıştı, Fakat Devletimiz Buna Müsaade Etmedi. Cumali Atilla Burada 2 Senedir Hizmet Ediyor. Devletimizin Buraya Gönderdiği Ödeneği Diyarbakır Ve Diyarbakırlılar İçin Harcadığınız Zaman Neler Oluyor, Buna Hepimiz Şahit Oluyoruz. Bundan Önceki Belediye Başkanları Maalesef Devletin Buraya Gönderdiği, Vatandaşa Harcanması Gereken Bedelleri Dağa, Terör Örgütüne Göndermiş.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan‘ın Seçime Yönelik Açıkladığı Manifestoda 11 Madde Bulunuyor. Bunların 8’inin Çevre Ve Şehircilikle Alakalı.Şehirlerin Yaşam Seviyesini Yükseltme, Deprem Riski Olan Binaların Dönüşümü, 81 İlin Her Birinde En Az Bir Millet Bahçesi Kurmak, Şehirlerin Atık Su Ve Yağmur Suyu Problemini Çözmek Ve Marka Şehirler Yapmak Üzere Hazırlanan Manifesto Çerçevesinde Şehirlere Gidiyoruz. Kent Protokolü İle Görüşüp, İstişare Yapıyoruz. Yapılan İstişareler Neticesinde Projeleri Hayata Geçirmeye Gayret Gösteriyoruz. Sur İlçesindeki Kentsel Dönüşümle Alakalı İhalesi Yapılmayan Ve Yapımına Başlanmayan Proje Kalmadı.

İnşallah 31 Mart Seçimlerinden Sonra Ak Parti Belediyeciliği, Gönül Belediyeciliğiyle Hizmet Edeceğiz, Şehirlerde Dönüşmedik Alan, Fethedilmedik Gönül, Dokunmadık Kalp Bırakmayacağız. 81 Milyon Vatandaşa Hizmet Etmek, Şehirlerin Yaşam Kalitesini Arttırmak Suretiyle Projelerimizi Sürdüreceğiz.Diyarbakır’da 3 Millet Bahçesi Yapılacak, Bunlardan İkisini Teslim Ettik. Üçüncüsü De Eski Diyarbakır Stadı’nda Oluşturulacak’’dedi.Yapılan Konuşmaların Ardından Yemeğe Geçildi. Yemek Programında Çevre Ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Ve Vali Güzeloğlu Şehit Yakınlarıyla Sohbet Ederek Ve Onlarla Yakından İlgilendi. Kaynak Diyarbakır Valiliği Basın Bürosu