SON DAKİKA

Antalya’da İstihdam Fuarı Anif 6’ncı Kez Kapılarını Açtı

Bu haber 14 Mart 2019 - 21:04 'de eklendi ve 84 views kez görüntülendi.

Haber Ali Şeran / Antalya 

Vali Münir Karaloğlu İstihdama Katkı Sağlamak Amacıyla Bu Yıl Altıncısı Düzenlenen Antalya İstihdam Fuarı’nın (Anif) Açılışını Gerçekleştirdi.Bu Yıl 6’ncısı Düzenlenen Antalya İstihdam Fuarı’na Vali Münir Karaloğlu’nun Yanı Sıra Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal,Avukat Halil İbrahim Şeran, Oda Başkanları, Kamu Kurum Ve Kuruluşları Ve Pek Çok Vatandaş Katıldı.

Gençlerimizi İş Sahibi Yapmak İlk Hedefimiz

İşsizlik Ve İstihdamın Türkiye’nin Ve Hükümetin En Önemli Meselelerinden Olduğuna Değinen Vali Karaloğlu, “Biz Antalya Olarak İstihdama Destek Vermek, İşsizlik Oranlarını Düşürmek Üzere Yoğun Çalışmalar İçindeyiz. Hem Hükümetimizin Hem Kamu Kurumlarımız, Antalya Büyükşehir Belediyemizin Ve İş İnsanlarımızın Her Daim Yanında Olduk. Olmaya Da Devam Edeceğiz. Önemli Olan Daha Çok İnsanımızın Ve Gencimizin İş Sahibi Olması Ve Sofrasına Aş, Ekmek Götürebilmesidir, Bütün Hedefimiz Budur” Dedi.

SSK Prim Ve Vergiler Devlet Tarafından Ödenecek

2017’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Liderliğinde İstihdam Seferberliğinin Başlatıldığına Vurgu Yapan Vali Münir Karaloğlu, “Biz 2017 Yılında 184 Bin Yeni İstihdam Yaratarak Türkiye De 2’nci Ama Nüfusla Orantılandığında Da 1’nci Olmuştuk. 2018’de 165 Bin Yeni İstihdam Oluşturduk. 15 Gün Önce Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği’nde, Bakanlarımızın Katılımı İle Yeni Bir İstihdam Seferberliği Başlatıldı. İstihdama Yeni Teşvikler Var. En Önemli Teşvik Nisan Ayının 30’una Kadar 2018 Ortalamasına Göre Yeni İstihdam Sağlayan İşverenimizin, Hem Maaş Hem Ssk Pirimleri Hem de Vergileri Devlet Tarafından Ödenecek. 12 Ay Çalıştırmak Koşuluyla İlk 3 Ayını Sıfır Maliyetle Çalıştıracaklar. İşverenler Alacağı Elemanları Erkenden Alırlarsa İlk Üç Ayında Maaş, SSK, Vergisi Devletten Daha Sonrasında da SSK Ve Vergisi Devlet Tarafından Ödenmeye Devam Edecek. Bir Elemana Yıllık 19 Bin 414 Liralık Teşviki Var. Eğer İşe Aldığınız Kadınsa Ve Gençse Bu Teşvik 15 Aya Yükseliyor Ve Yıllık Teşvik 25 Bin Lirayı Buluyor” İfadelerini Kullandı.

2019’ Da Tüm Zamanların Turizm Rekorunu Kıracağız

Geçen Hafta Dünyanın En Önemli Fuarlarından Olan, Uluslararası Turizm Borsası Fuarı (Itb) Ve Moskova Uluslararası Turizm Fuar’na (Mıtt) Katıldığını Ve Fuarlar Boyunca Gözlemlediklerini Aktaran Vali Münir Karaloğlu, “Antalya’da 2019’da Hem Alman Pazarı Hem Rus Pazarı Bakımından Bütün Zamanların Rekorunu Kıracağız. Ön Rezervasyonlara Ve Fuarlardaki Antalya Destinasyonuna Olan İlgi Ve Alakaya Baktığımızda Güzel Bir Sezonun Geldiğini Görebiliyoruz. Bir Olumsuzluk Yaşanmazsa 2019’dan Bizim Beklentimiz Çok Yüksek. İşte Bunun İçin İş İnsanlarımızın Ellerini Çabuk Tutmasını Ve Teşviklerden Bir An Önce İstifade Etmelerini İstiyoruz. Gençlerimizin De Bir An Önce İş Sahibi Olmalarını Arzu Ediyoruz Ve Bu Konuda Bize Destek Veren Tüm Paydaşlarımıza Teşekkür Ediyoruz” Şeklinde Konuştu.

Kurumlar Çalıştıracak Eleman Bulamıyor

İşkur’un İşveren Ve Çalışanları Bir Araya Getirmenin Yanı Sıra İş Yeri Eğitimleri Ve Meslek Kursları Da Verdiğine Değinen Vali Münir Karaloğlu, “İş İnsanlarımız Bizden Talep Etsinler, Hem İş Başı Eğitimleri Verelim Hem De Meslek Eğitimleri Verelim. Teşvikler Halen Devam Ediyor. Ülkemizde Sanki İşsizlik Çok Yüksekmiş Gibi Dururken, Diğer Taraftan Şu Anda Havaalanında Yer Hizmetleri Yapan Şirketler Çalıştıracak Eleman Bulamıyorlar. Bir İş Beğenmemezlik Var. Bu Yüzden Meslek Kurslarına Meslek Eğitimlerine Çok Önem Veriyoruz. Mesleğiniz Olmayabilir Gelin Biz Sizi Eğitelim. Meslek Sahibi Yapalım” Dedi.Antalya İstihdam Fuarı’na Katılım Gösteren Kuruluşlara Ve Firmalara Teşekkür Eden Vali Münir Karaloğlu, Kurdele Kesiminin Ardından Beraberindeki Heyet İle Fuar Stantları Gezdi. Kaynak Antalya Valiliği Basın Bürosu