SON DAKİKA

Antalya Rüştünü İspat Etmiş Bir Destinasyondur

Bu haber 19 Şubat 2019 - 9:58 'de eklendi ve 47 views kez görüntülendi.

Haber Ali Şeran / Antalya 

2019 Uluslararası Kongre Ve Konvansiyon Birliği (Icca) Toplantısı Vali Karaloğlu Başkanlığında Gerçekleşti.Doğu Akdeniz’in Başkenti Antalya’nın Dünyanın En Çok Bilinen Turizm Destinasyonlarından Bir Tanesi Olduğuna Değinen Vali Karaloğlu, 2018 Yılında 14 Milyona Yakın Turisti Antalya’da Ağırladıklarını Vurguladı.

Turizmi Çeşitlendirip 12 Aya Yaymak İstiyoruz

Toplantıda Konuşan Vali Münir Karaloğlu, “Antalya 650 Km Sahil Bandı, 200 Mavi Bayraklı Plajı, Muhteşem Koylarıyla Sahil Boyunca Serpilmiş 400 E Yakın Antik Şehriyle, Tiyatrosuyla, Doğasıyla Ve İklimiyle Gerçekten Eşsiz Bir Destinasyondur. Antalya’da 404, 5 Yıldızlı Otelimiz, Bu Otellerde Muhteşem Kongre Ve Konferans Salonlarımız Mevcut Ve Yenileri De İnşa Ediliyor. Yaklaşık 210 Bin Koltuk Oturma Kapasitesi Olan Muhteşem Salonlarımız Var. Bugüne Kadar Antalya Çok Önemli Uluslararası Kongreleri Ve Konferansları Başarıyla Gerçekleştirmiş Bir Şehirdir. Bu Konuda Rüştünü İspat Etmiş Bir Destinasyondur” Dedi. Antalya’nın Muhteşem Bir Turizm Alt Yapısına Sahip Olduğunu İfade Eden Vali Münir Karaloğlu, Antalya’da Turizmi Çeşitlendirerek Sezonu Uzatma Konusunda Kongre Ve Konferans Turizmi Üzerinde Yoğun Çalışma İçinde Olduklarını Söyledi.

Antalya Pek Çok Alternatifi İçinde Barındırıyor

Antalya’ya Kongre Ve Konferans İçin Gelindiğinde Dahi Pek Çok Alternatifin Olduğuna Değinen Vali Karaloğlu, “Otelinizin Bitişiğinde Golf Oynama Şansınız Var. Otelinize Çok Yakın Mesafede Dünyanın En Önemli Arkeoloji Merkezleri Perge, Aspendos Gibi Antik Şehirler Ve Tiyatrolar Var. Akdeniz Lezzetlerini Tatma Fırsatınız Var. Çok Önemli Bir Gastronomiye Sahibiz.  Kısaca Antalya, Toplantıların Yanında Çok Farklı Etkinlikleri De Aynı Anda Yapabileceğiniz Bir Destinasyondur” Dedi.

Antalya’da Turizmin Barış Dilini Kullanarak Şehirde Ki Huzur, Barış Ve Kardeşlik Ortamını Muhafaza Ettiklerini Belirten Vali Karaloğlu, “Turizmi Geliştirmek, Turizmi Çeşitlendirmek Ve Turizmi 12 Aya Yaymak İstiyoruz. Bu Yüzden Antalya Kongre Bürosu’nun Icca İle Yapmış Olduğu Çalışmaları Şehrimiz Açısından Önemsiyoruz Ve Destek Veriyoruz” Şeklinde Konuştu.Toplantıların, Akdeniz Havzasında, Antalya’da Kongre Ve Konferans Turizminin Gelişmesine Vesile Olmasını Temenni Eden Vali Münir Karaloğlu, Konukların Antalya’da Kaldıkları Süre İçerisinde Gönüllerince Zaman Geçirmesini Ve Antalya’yı Keşfetmelerini İstedi.Kaynak Antalya Valiliği Basın Bürsu