SON DAKİKA

Antalya Mükemmeli Arıyor

Bu haber 20 Şubat 2019 - 9:00 'de eklendi ve 63 views kez görüntülendi.

Haber Ali Şeran / Antalya

Vali Münir Karaloğlu, Akdeniz Turistik Otelciler Ve İşletmeciler Birliği’nin (Aktob) Düzenlediği Sektör Geleneksel Şubat Ayı Buluşması’na Katıldı.(Aktob) Düzenlediği Sektör Geleneksel Şubat Ayı Buluşması’na Katılan Vali Münir Karaloğlu, Antalya’nın Kent Markasını Güçlendirmek İçin Tüm Turizmcileri 2019 Aspendos Yılına Sahip Çıkmaya Davet Etti. Aktob’un Ev Sahipliğinde Gerçekleşen Sektör Buluşmasına Vali Münir Karaloğlu’nun Yanı Sıra Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Türk Hava Yolları Pazarlama Ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur, Aktob Başkanı Dr. Erkan Yağcı Ve Sektör Temsilcileri Katıldı.

Hedef 1000 Doların Üstüne Çıkmak

Ocak Ayı Toplantısının Kültür Ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un Katılımı İle Gerçekleştirildiğini Hatırlatan Vali Karaloğlu “Geçen Toplantımızda 2019 Ve Sonrasıyla İlgili Türk Turizmini Nereye Taşımak İstediğimizi Ve Yeni Hedeflerimizi, Belirlemiştik. En Önemli Hedefimizde Türk Turizminde Hem Nitelikli Turizme Geçilmesi Hem De Turist Başına Gelirimizin 1000 Doların Üzerine Çıkarılmasıyla İle İlgili Oldu” İfadelerini Kullandı.Antalya’da Geçen Yıl Başlatılan, Turizmde Değerlendirme Koordinasyon Toplantısı İle Tüm Tarafların Aynı Masada Buluştuğunu, Vurgulayan Vali Münir Karaloğlu, “Geçen Hafta Kapsamlı Bir Toplantı Yaptık.  Açık Yüreklilikle Bütün Sorunlarımızı Konuştuk Ve 2019’a Önemli Bir Hazırlık Yaptık. Son Derece Başarılı Ve Verimli Bir Toplantı Gerçekleştirdik. Bu Toplantı Sırasında THY’nin Antalya’dan Direk Uçacağı Destinasyonlarla İlgili Bize Bir Toplantı Yapmalarını İstedik Ve Bu Toplantıyla Birleştirdik. Tüm Sorunları Aynı Anda Çözmeyi Hedefledik” Dedi.

Tüm Mesaimi Turizme Ayırdım

Göreve Geldiği Günden Beri Uyumak Dışında Tüm Mesaisini Turizme Ayırdığını Aktaran Vali Karaloğlu, “Ben Bu Süre Zarfında Devamlı Olarak THY’nin Antalya’ya Bakışını Değiştirmesi Ve Bizim İçin Önemli Olan Pazarlara Direk Uçuşlar Koymasını İstedim. Bunu Geçen Sene Sınırlı Bir Şekilde Yaptık Ve Meyvesini Aldık. Bu Sene Kültür Ve Turizm Bakanımızın, THY’nin Yönetim Kurulu Başkanı Ve Genel Müdürüyle Yapmış Olduğu Toplantıdan Sonra Sadece Antalya İçin Değil Türkiye’nin Önde Gelen Önemli Turizm Destinasyonları Ve Havaalanlarıyla, O Şehrin Önemli Pazarlarına Direk Uçuş Konması Konusunda Bir Protokol İmzalandı. Ben Emeği Geçen Herkese Çok Teşekkür Ediyorum” Şeklinde Konuştu.

THY Kollarını Açtı Bize Doğru Geliyor

Türk Hava Yollarının Bu Çalışmasını Çok Önemli Bulduğunu Ve Sektör Temsilcilerinin De Destek Vermesi Gerektiğini Vurgulayan Vali Karaloğlu “Eğer Seneye Bu Uçuşlar Artmaz Veya Azalır İse Acentecisi, Tur Operatörü, Otelcisi, İlin Valisi, Belediye Başkanı, Sivil Toplumu Hepimizin Problemi Kendimizde Araması Lazımdır. THY Kollarını Açtı Bize Doğru Geliyor. Bizde Kollarımız Açıp THY’ye Doğru Gidersek Nitelikli Turisti Şehrimize Getirebiliriz. Bu Toplantıdan Sonra Hemen 13 Destinasyonla İlgili Pazarlama Servislerinizi Çağırıp Bu Destinasyonla İlgili Ne Yapabiliriz. Hangi Tanıtımı, Reklamı Ve Pazarlamayı Yapabiliriz Diye Çalışmanız Lazım Ki Bu Uçaklar Dolu Dolu Gelsin. Antalya’nın Ve Sektörün Bu Meseleye Sahip Çıkması Lazım” Dedi.

Aspendos Yılına Hep Birlikte Sahip Çıkacağız

2018 Yılının Rekorlarla Kapatıldığına Vurgu Yapan Vali Münir Karaloğlu, 2019 İle İlgili De Büyük Beklentilerinin Olduğunu Ve Yeni Rekorların Geleceğini Belirtti.Bu Başarılara Rağmen Turizmcilere Perge’ye Sahip Çıkmadıkları İçin Sitemde Bulunan Vali Münir Karaloğlu “Geçen Sene Antalya’da “Perge Yılı” Dedik. Bunu Yaparken Kent Markasını Güçlendirerek, Kent Bilinirliğini Arttırmak İstedik. Sektörün Büyük Bir Çoğunluğundan Beklediğimiz Desteği Göremedik. Bu Sene 2019’u “Aspendos Yılı” İlan Ettik. Kurumsal Çalışmaları Tamamladık. Bu Sene Tanıtım Materyallerinizde 2019 Aspendos Yılı’nı Da Kullanmalısınız. Unutmayalım Ki Hedefimize Ancak Güç Birliği Yaparak Varabiliriz. Biz Mükemmeli Arıyoruz. Bunu Yapabilecek Gücümüz Ve Kapasitemiz Var. İnşallah 2019’u 2018’den Çok Daha İyi Geçireceğiz, Bunu Şimdiden Görüyorum” Şeklinde Konuştu.Vali Münir Karaloğlu Programın Sonunda Kura Çekerek THY’nin Şanslı Kişiye Verdiği 2 Kişilik Gidiş Dönüş Yurt Dışı Uçak Biletini Takdim Etti.Kaynak Antalya Valiliği Basın Bürosu