SON DAKİKA

Antalya Manavgat”a İstihdam Fuarı Açıldı

Bu haber 08 Mart 2019 - 15:57 'de eklendi ve 54 views kez görüntülendi.

Haber Ali Şeran / Antalya

Vali Münir Karaloğlu Ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu İstihdama Katkı Sağlamak Amacıyla Bu Yıl Dördüncüsü Düzenlenen Manavgat İstihdam Fuarı Açılışını, Gerçekleştirdi.Fuarın Açılış Törenine Vali Karaloğlu’nun Yanı Sıra Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Milletvekilleri İbrahim Aydın, Dr. Tuba Vural Çokal, Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit,Avukat Halil İbrahim Şeran, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Matso Başkanı Ahmet Boztaş, Stk Temsilcileri, Kamu Kurum ve Kuruluşları ve Vatandaşlar Katıldı. Fuarın Açılış Konuşmasına 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü Kutlayarak Başlayan Vali Münir Karaloğlu, “Barışın, Huzurun, Sevginin Ve Bereketin Simgesi Kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutluyorum. Onların Her Zaman Başımızın Tacı Olduğunu Yineliyorum” Şeklinde Konuştu.

Hedefimiz 150 Bin İstihdamın Üzerine Çıkmak

İş Arayan Ve İşvereni Aynı Ortamda Buluşturan, İstihdam Fuarlarının Çok Önemli Olduğuna Vurgu Yapan Vali Münir Karaloğlu, “Biliyorsunuz Ki Türkiye Genelinde İstihdam Seferberliği Başlatıldı. Antalya Ve Manavgat’ta İstihdam Fuarlarımıza Devam Edecek. Bu Ay İçerisinde Antalya’da Da Bir İstihdam Fuarımıza Olacak. 2017’de 184 Bin Yeni İstihdam Sağlamıştık Ve Türkiye İkincisi Olmuştuk. 2018’de De 165 Bin Yeni İstihdamımız Olmuştu. Bu Senede 150 Binin Üzerine Çıkarız Belki 200 Bine de Yaklaşırız. Antalya Adına Manavgat Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanımız, Cumhurbaşkanımıza 150 Bin Yeni İstihdam Sözü Vermişti. Hedefimiz Cumhurbaşkanımıza Verilen Sözün Üzerine Çıkmak. El Birliğiyle, İşverenlerimiz Ve İş İnsanlarımızla Bunun Üzerine Çıkacağız” Şeklinde Konuştu.

Manavgat Büyük Bir Potansiyele Sahip

Manavgat’ın Büyük Bir Önem Ve Potansiyele Sahip Olduğunu Vurgulayan Vali Münir Karaloğlu, Manavgat’ın Önü Açılsın Diye Aldığımız Talimatlar Doğrultusunda Çalışmaya Devam Ediyoruz. Toplantıdan Sonra Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu İle Beraber İnşaatı Devam Eden Ve Manavgat İçin Çok Önemli Olan, Manavgat Şehir Merkezindeki Son Kavşağımızın İnşaatını İnceleyeceğiz. İnşaatın Turizm Sezonundan Önce Bitirilebilmesi İçin Talimatlarını Alacağız. İnşaatı Devam Eden Manavgat’ta Ki Son Kavşağımızın Uzunluğu 960 Metre,1802 Metre Köprü Yapıyoruz. Şu Anda Batı Manavgat Side Orta Kavşağı Antalya’da Ki En Uzun Köprülü Kavşaktır. İkincisi De Geçen Yıl Bitirdiğimiz Manavgat’ta Ki Diğer Kavşağımız Oda 840 Metreydi. Manavgat’a Potansiyeline Uygun Bir Şekilde Devletimiz, Hükümetimiz Ve Cumhurbaşkanımızın Liderliğinde Yatırım Yapmaya Devam Ediyoruz” İfadelerini Kullandı.

Manavgatta İstihdam Artacak

Manavgat’ta 360 Dönüm Araziye Kurulacak Olan Manavgat Organize Sanayi Bölgemiz İçin Kurumların, Manavgat Ve Büyükşehir Belediyemizin Olumlu Görüşleri Geldi. Diğer Kurumlarında Bu Hafta Görüşlerini Tamamladıktan Sonra Valiliğimizin Uygun Görüşüyle Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığımıza Manavgat Organize Sanayi Bölgesi Kurulum Dilekçemizi Vermiş Olacağız. Hızlı Bir Şekilde Manavgat Organize Sanayi Bölgesini Kurup Manavgat’ta Hem Yatırımları Hem De İstihdamı Hep Birlikte Arttırmış Olacağız” Dedi.

Devletimiz Vatandaşımız İçin Çalışıyor

2019 İstihdam Teşvik Paketinin Açıklandığına Değinen Vali Münir Karaloğlu, “Çarşamba Günü Manavgat’ta İstihdam Paketinin Bütün Unsurları Açıklanacak. Sosyal Güvenlik Kurumu Ve İşkur İl Müdürlerimiz Konuyu Anlatacak. Nisan Ayının Sonuna Kadar 2018 Ortalamasının Üzerinde Her Yeni Elemanla İlgili Devletimiz 3 Ay Maaşını, Ssk Primini Ve Vergilerini Devletimiz Ödeyecek. 18-25 Yaş Aralığında Ki Kadın Ve Engelli Teşviki 15 Aya Çıkıyor Ve 25 Bin Liraya Yaklaşıyor. Bunun Dışında İmalat Sanayinde Eleman Alıyorsanız. Teknoloji Üretiminde Eleman Alıyorsanız Yine Farklı Teşvikler Var.  Devletimiz Yeter Ki Vatandaşımız İş Sahibi Olsun, Vatandaşımızın Sofrasında Aş Olsun Ekmek Olsun Düşüncesiyle Son Derece Önemli Bir Teşvik Paketini Açıkladı.  İnşallah Özellikle Turizm Sektöründeki Arkadaşlar Nisan Ayının Otuzuna Kadar Olan Süreyi Biraz Daha Öne Alırlar Ve Elemanlarını İşe Başlatarak Kendileri De Bu Teşvikten İstifade Ederler” Dedi. Kaynak Antalya Valiliği Basın Bürosu

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN