SON DAKİKA

Vali Güzeloğlu Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemekte Bir Araya Geldi

Bu haber 18 Mart 2019 - 23:17 'de eklendi ve 52 views kez görüntülendi.

Haber Ali Şeran / Diyarbakır

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve Eşi Ayşe Güzeloğlu, 18 Mart Şehitleri Anma Ve Çanakkale Deniz Zaferinin 104. Yılı Kapsamında Düzenlenen Etkinlikte, Şehit Yakınları Ve Gazilerle Öğle Yemeğinde Bir Araya Geldi.Yemek Programına Vali Güzeloğlu Ve Eşi Sayın Ayşe Güzeloğlu’nun Yanı Sıra Diyarbakır Milletvekili,2. Ordu Komutan Vekili Ve 7. Kolordu Komutanı Korgeneral Sinan Yayla, Bölge Jandarma Komutanı Tümgeneral Halis Zafer Koç, 16. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Yaşar Arslanhan, 8. Ana Jet Üssü Komutanı Tuğgeneral Ersin Eser, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre,Avukat Halil İbrahim Şeran,Haberdiyarbakir.Org Haber Ajansı Kurucusu Savaş ve Fotoğraf Muhabiri Ali Şeran,Genel Yayın Yönetmeni Nusret Bilgiç, Kübra Beklen ve İlimiz Protokol Üyeleri, Şehitlerimizin Aileleri Ve Gazilerimiz Katıldı.

Kuranı Kerim Tilaveti İle Başlayan Programda Bir Konuşma Yapan Vali Güzeloğlu Şunları Söyledi: “ Aziz Şehitlerimizin Çok Değerli Aileleri, Eşleri, Anne Ve Babaları, Çok Değerli Evlatları, Kahraman Gazilerimiz, Milletvekilim, Garnizon Komutanım, Cumhuriyet Başsavcım, Mülki, Adli, Askeri Erkânın Çok Seçkin Temsilcileri… Bugün 18 Mart Tarihimizin En Şanlı, En Onurlu Sayfalarından Biri Olan Çanakkale Zaferi’nin Yıldönümü Ve Aynı Zamanda Sahibi Olduğumuz Bütün Değerleri Borçlu Olduğumuz Kahraman Şehitlerimizi Anma Günü. Bugün Bu Cennet Vatanda Türkiye Cumhuriyeti‘nin Onurlu Ve Şerefli Bir Üyeleri Olarak Başta Dinimiz, İmanımız, Vatanımız, Devletimiz Olmak Üzere Bütün Değerleri Sahip Olduğumuz Zenginlikleri Ve Özgürlüğümüzü Bizlere Canlarıyla Emanet Eden Aziz Şehitlerimizi Rahmet, Minnet Ve Şükranla Anıyorum. Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk Başta Olmak Üzere Çanakkale Savaşı‘nda Yedi Cihanın Ve Düvelin Karşısında İmanı İle Durarak Çanakkale Geçilmez, Bu Vatan Bölünmez, Bayrak İnmez Ezan Dinmez Diye Haykıran Bütün Kahramanlarımızı Saygıyla Anıyorum. O Günden Bugüne Son Şehidimize Kadar Bu Kararlılığıyla, Bu İradesiyle Ve İmanıyla Şehadete Eren Bütün Şehitlerimizi Fatihalar İle Anıyorum. Rabbim Onlardan Razı Olsun, Mekânları Cennet Olsun. Hepimize Onlarla Komşu Olma Ve Şefaatlerinden Faydalanma Nasip Olsun İnşallah.

Ölümlü Dünya Hayatının Ölümsüzlüğüne Eren, Okunan Ayeti Kerimede Cenab-I Allah’ın Buyruğuyla Onların Diri Olduğu Allah Tarafından Dile Getirilen Ve Dünya Hayatında Allah Rızasını En Yüksek Düzeyde Kazanarak Fani Hayatta Bizler İçin Unutulmayacak Bir Kahraman Olan Şehitlerimize Selam Olsun. Onları Yetiştiren Annelerden Babalardan Değerli Eşlerinden Ve Evlatlarından Rabbim Razı Olsun.Bakınız Bu İmanla Yetişen Her Bir Fert Ve Bu Milletin Her Bir Evladı Bu Değerlerin Taşıyıcısı Yaşatıcısı Ve İhanet Odaklarının Karşısında Aşılmaz Sıradağlar Gibi Duran Bir İmanın Parçasıdır. Hayatın Anlamı Da Budur Varlığın Özü De Budur. Bu Anlama Erebilmek, Bu Anlam Doğrultusunda Yaşayabilmek, Yüksek Bir İman Ve Ahlakın Sonucudur. Aldıkları Helal Sütün, Aldıkları Hayır Duasının Bir Sonucudur. Bizler Bir Büyük Devlet Ve Bir Büyük Milletiz. Tarihin Her Döneminde Var Olduğumuz Her Yerde Hakkı, Adaleti, Ahlakı Ve İnsanlığı Yüceltmekteyiz. Hakkı Tutup Kaldırmak Uğruna Ayaklarımızı Seve Seve Feda Etmekteyiz. Özgürlüğümüz Uğruna Canımızı Seve Seve Vermekteyiz. Bugün Bu Cennet Vatanın Her Bir Parçasında, Her Bir Toprak Parçasında, Şehitlerin Varlığı Ve Manevi Ruhaniyeti Var. ‘Bastığın Yerleri Toprak Diyerek Geçme Tanı, Düşün Altında Binlerce Kefensiz Yatanı, Sen Şehit Oğlusun İncitme Yazıktır Atanı, Verme Dünyaları Alsan Da Bu Cennet Vatanı. ’Şimdi Diyarbakır Bu Ülkenin Her Bir Köşesi, Her Bir Parçası, Bu İmanın Tecellileri, Burada Bulunan Şerefli Şehit Aileleri Bunların Yaşayan Şahidi Ve Tanığı.  Biz Biliyoruz Ki Her Biriniz Bu Yüksek İmanın Ve Ahlakın Birer Temsilcilerisiniz. Kaybettiğiniz En Yakınlarınızın Büyük Üzüntüsü Ve Acısını Yaşadığınız An Ve Zamanlarda Her Dem Bu Büyük Acıya Rağmen Vatan Sağ Olsun Diyen, Vatan İçin Feda Olsun Diyen, Tarihte Ve Dünyada Emsali Görülmemiş Bir İnancın Ve Ahlakın Temsilcilerisiniz. Rabbim Hepinizden Razı Olsun. İşte Bu İmanla Biz İçte Ve Dışta Bütün İhanete, Bu Ülkenin Önünü Kesmek, Bu Büyük Milletin Birliğini Yok Etmek, Her Bir Ferdinden Başlayarak Toplumun Hayatını Ve Geleceğini Karanlığa Mahkûm Etmek İsteyen Herkesin Karşısında Hamdolsun Dimdik Ayaktayız.  Hangi Yandan Hangi Yönden Nereden Gelirlerse Gelsinler Bu İmanla Ebediyete Kadar İnşallah Var Olacak Bir Gücün Ve Büyüklüğün Adıyız.

Bugün Bölgesinde Ve Küresel Ölçekte Türkiye; İnsanlık Değerlerini Taşıyan, Hakkı Temsil Eden, Yetimden Öksüze, Savaştan Kaçan Garibandan, Yıkılmış Virane Olmuş Şehirlerde Tükenen Umutları Besleyen Ve Destekleyen Bir Ülke Haline Geldik. Bugün Beş Milyon Garibin, Fakirin, Fukaranın, Mazlumun, Çaresizin Sığındığı Bir Yurt Haline Geldik.  Biz Her Bir Mazlumun Duasında, Her Bir Garibin Sığındığı Bize Dönük Buluştuğu Bu Noktada Dünyada İnsanlığı Temsil Eden Ve İnsanlık Değerleri İle Geleceğe Yürüyen Onurlu Ve Asil Bir Millet Olmanın Şerefini Yaşıyoruz. Bu Yürüyüşümüz İnşallah Ebediyete Kadar Güçlenerek Ve Gelişerek Devam Edecektir.  Türkiye’ye Gelecek Her Gün Güçlenen Bir Büyüklüğün Adı Olacak. Dostuna Güven, Düşmanına Ürperti Veren Bir Gücün Adı Olacak. Kararlılıkla Geleceğe Doğru Bu Yürüyüşümüzde Şehitlerimiz Hep Bizimle Olacak. Rahmet Minnet Ve Dualarla Anılacak. Şehitler Günü’nde Bu Manevi Ortamda Teşrif Ettiğiniz İçin Bütün Şehit Ailelerimizin, Şehitlerimizin Değerli Yakınlarına Şükranlarımı Sunuyorum.  Allah Sizlerden Razı Olsun. Hizmetinizde Ve Emrinizde Olduğumuzun Altını Çiziyorum. Devlet Olarak Her Birimimizin Her Kurumumuzun Burada Olan Temsilen Ve Olmayan Tüm Şehit Ailelerine Minnet Ve Şükranlarımı İletiyorum. Yine Aramızda Bulunan Kahraman Gazilerimizi, Şüphesiz Şehitlerimizin Yanında Aynı Saf Ve İman Duruşunu Temsil Eden Gazilerimize De Milletçe Saygı Ve Hürmetlerimi Sunuyorum. Bütün Şehitlerimizin Ruhu Şad Olsun, Makamları Cennet Olsun. Hepinize Sevgi Sanatçıları Ve Saygılarımı Sunuyorum” Dedi.Konuşmanın Ardından Yemeğe Geçildi. Yemeğin Sonunda İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır Tarafından Şehitlerimizin Ruhuna Dua Edildi. Yemek Programına Katılan Ailelerle Yakından İlgilenen Vali Güzeloğlu Ve Eşi Ayşe Güzeloğlu Çocuklara Bol Bol Fotoğraf Çektirdiler. Kaynak Diyarbakır Valiliği Basın Bürosu