SON DAKİKA

“Turizm 60 Sektöre Destek Veren Bir Pazardır”

Bu haber 13 Şubat 2019 - 15:11 'de eklendi ve 19 views kez görüntülendi.

Haber Ali Şeran / Antalya

Antalya Valisi Münir Karaloğluantalya Expo Center’da Düzenlenen,30.Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı ve 26. Uluslararası Gıda Ve İçecek İhtisas Fuarı’nın Açılışını Gerçekleştirdi. Antalya Valisi Münir Karaloğluantalya Expo Center’da Düzenlenen,30.Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı ve 26. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı’nın Açılışını Gerçekleştirdi.Fuara Vali Karaloğlu’nun Yanı Sıra Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.İsmail Yüksel,Aksu Kaymakamı Aydın Ergün, Avukat Halil İbrahim Şeran, Porto Bello Hotel Resort & Spa Yetkilisi Volkan Güven, Anfaş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı Veyerli ve Yabancı Pek Çok Organizasyon Temsilcisi Katıldı.30.Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı Ve 26.Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı,400’ün Üzerinde Katılımcıyı,30 Ülkeden 40 Bin Profesyonel Ziyaretçiyi Antalya’da Bir Araya Getirdi.

2019’da Yeni Rekorlar Gelmeli

2018 Turizm Sezonununantalya Ve Türkiye Olarak Rekorlarla Kapatıldığını Belirten Vali Münir Karaloğlu, “2019’a Da Büyük Heyecanlarla Girdik Ve Şu An Beklentimiz 2019’dada Yeni Rekorların Gelmesidir. Bugün 2019’un İlk Fuarının Açılışındayız. Bu Fuarlar Sektörün Büyümesinde, Gelişmesinde, Yeniliklerin Yaygınlaşması Konusunda Çok Önemlidir. Pastayı Daha Çok Büyütmek İstiyorsak Bu Fuarlara Gereken Desteği Daha Çok Vermeliyiz. Bütün Firmalarımız, Fuarlarımıza Gereken Desteği Göstermelidir” Dedi.

Yerli Fuar Markalarını Büyütmek Zorundayız

Sektörde İşleri Büyütmek İçin Yerli Fuar Markalarının Büyümek Zorunda Olduğuna Vurgu Yapan Vali Münir Karaloğlu, “İşimiz Büyüsün Ama Biz Yerli Fuar Markalarını Büyütmeyelim, Böyle Bir Şey Mümkün Değildir. Yaptığımız İşin Pazarlaması Ve Uluslararası Arenaya Çıkması İçin En Önemli Aracı Fuarlardır. Yerel Fuar Markalarını El Birliğiyle Büyütüp Uluslararası Markalar Haline Getirmek Durumundayız” İfadelerini Kullandı.

Turizmin, 60 Sektöre Destek Veren Çok Önemli Bir Pazar Olduğuna Değinen Vali Karaloğlu, “Turizm Sektörü Sadece Otelcinin, Seyahat Acentesinin Veya Tur Operatörünün Para Kazandığı Bir Sektör Değildir.Serasında Biber, Salatalık Üreten Çiftçimizle; Besicilik Yapan, Yumurta Üreten Çiftçimiz de Payını Alıyor. Otel Ekipmanı Üreten, Gıdanın Sanayileşmiş Diğer Ürünlerini Üretenden de Turizm Sektöründen Payını Almaktadır.Bu Yüzden Turizm Sektörünün Büyümesi Ekonomimizin Büyümesi Ve Aynı Zamanda Ekonomimizin Tabana Yayılması Açısından Çok Önemlidir” Dedi.

70 Milyon Turist 70 Milyar Dolar Gelir

Kültür ve Turizm Bakanlığının 2023 Turizm Hedefini Revizeettiğini Belirten Vali Münir Karaloğlu, “Geçen Yıl 2023 Vizyonundatürkiye, 50 Milyon Turist 50 Milyar Dolar Hedefi Koymuştuk.Sayın Bakanımız Bu Yıl 2023 Yeni Hedefinin 70 Milyon Turist 70 Milyar Dolar Olarak Revize Ettiler.Hem Antalya Hem Türkiye’nin Bunu Başarma Potansiyeli Var. Biz Bu Hedefe Ulaşabiliriz.Bunun İçin Çalışmamız Lazım. Sektör İçinden ve Dışından İşbirliği Yapmamız Lazım.Eğer Aynı Hedefe Kilitlenir Güçlerimizi Birleştirirsek 2023’de 70 Milyon Turistte 70 Milyar Dolarda Hayal Değil. Antalya’da Türkiye’nin Bu Hedefine En Güçlü Desteği Verecek İl Olacaktır. Bugüne Kadar Olduğu Gibi” Şeklinde Konuştu.

30.Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı ve 26. Uluslararası Gıda Ve İçecek İhtisas Fuarlarının Sektör Açısından Büyük Bir Önemi Olduğunu İfade Eden Vali Karaloğlu, Fuarların Düzenlenmesinde Emeği Ve Katkısı Olan Herkese Teşekkür Ederek, Yurt İçi ve Dışından Gelen Katılımcılara Teşekkür Etti.Kurdele Kesiminin Ardından Vali Karaloğlu Ve Beraberindeki Heyet Fuar Stantları Gezdi. Kaynak Antalya Valiliği Basın Bürosu

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN