SON DAKİKA

Diyarbakır’da İntihar Sayısı Arttı

DİYARBAKIR HABERLERİ, GÜNDEM

Sur İlçe Nüfus Müdürlüğüne Teşekkür

Bu haber 05 Temmuz 2018 - 21:18 'de eklendi ve 212 okundu kez görüntülendi.

Haber Ali Şeran / Diyarbakır / Sur

İlimiz Diyarbakır Sur İlçe Kaymakamlık Bünyesinde Bulunan Sur İlçe Nüfus Ve Vatandaşlık Müdürlüğü Bir Başarıya Daha İmza Attı Yeni Kimliklerin Verilmesi İle Start Alan Sur İlçe Nüfus Ve Vatandaşlık Müdürlüğü Gelen Vatandaşlara Öylesi Ye İlgileniyorlar Ki Ben Bile Şaşardım Başta Şefleri Olmak Üzere Görev Yapan Personel Bile Kibarlığından Ve Anlayışlarından Bizleri Hayran Bırakmıştı Nüfus Ve Vatandaşlık Müdürlüğü Şefi Nizamettin İçli Bey Efendi Yardımcı Personeller Sayın Nazif Polat, Ahmet Tanrıkulu, Mükerime Yalçın,Cengiz Pidikçi, Burhan Bal Beye Ve İsmimin Yazamadıklarımız Dahi Olmak Üzere Teşekkürü Bir Borç Biliyoruz Halkımız Adına Görüşlerini Aldığımız Sur İlçe Nüfus Müdürlüğü Şefi Sayın Nizamettin İçliİl Nüfus Ve Vatandaşlık İl Müdürlüğü Olarak Yaptığımız Çalışmalarda Sürekli Biz Yol Gösteren, Yolumuza Işık Tutan Ve Desteklerini Bizden Eksik Etmeyen Başta Sayın Valimize Ve Kaymakamımıza Teşekkür Ediyoruz.”Dedi.

Sur İlçe Nüfus Ve Vatandaşlık Müdürlüğünde Yapılan Başarılı Çalışmalardan Duyduğu Memnuniyeti İfade Eden Valimiz Hüseyin Aksoy Sur Halkı İlk Defa Nüfus Ve Vatandaşlık Müdürlüğünün Bu Durum Yeni Kimlikleri Bilgilendirmeleri İlçemizdeki Halkımız İçin Çok Önemli Ve Çok Güzel Bir Çalışmadır Diye Sözlerine Ekledi. Yeni Kimliklere İlginin Yoğun Olduğu Gözlemlenirken Çalışmalar Ve Faaliyetler Halka Yansımış, Halk Yapılanları Benimsemiş Ve Çok Memnun Olmuşlar. Bu Da Bizim İstediğimiz Ve Bu Durumu Sağlamak İçin Çalıştığımız Durumdur. Bu Nedenle Bu Çalışmaları Desteklemek Gerekmektedir. Milletçe Bu Uğurda Birbirimize Destek Olmalı Ve Başarılarımızı Ve Çalışmalarımızı Çoğaltmalıyız.

Sur Halkından Görüşlerini Aldığımız Elif Kündü Hanım Efendi Ben Sur İçinde Oturuyorum İlçe Nüfus Ve Vatandaşlık Müdürlüğünü Ziyaret Ederek, Müracaatları Alınmaya Başlanan Yeni Kimlik Kartları İle İlgili Bilgi Aldım. Sur İlçe Nüfus Ve Vatandaşlık Müdürlüğüne Ve Emeği Geçenlere Teşekkür Ediyor, Başarılarının Devamını Diliyorum.”Dedi.. Bu Kadar Zamanda Göstermiş Oldukları Hassasiyet Teşekküre Laik Olduğunu Söyledi Yaklaşık İşlemlerinin Yarım Saate Bitiğini Belirten Elif Kündü Duyduğu Mutluluğu Dile Getirdi Ve Yeni Kimlikle İlgili Bilgi Aldığını Sözlerine Ekledi Ve İçeride Ki Temizlik Ve Samimi Atmosferde Beni Etkiledi Bundan Sonraki Zamanda Da Çok Kalabalık Olması Yeni Kimliklere Duyulan İlğiden Ve Yoğunluktandır ..Diye Sözlerine Ekledi .

Sur İlçe Nüfus Ve Vatandaşlık Müdürlüğü Şefi Sayın Nizamettin İçli Yeni Kimlik Kartlarının Çok Önemli Olduğunu Vurgulayarak, Haberdiyarbakir.Org Diyarbakır Bölge Haber Ve Basın Ajansı Diyarbakır Bölge Müdürü Ali Şeran”A Şöyle Devam Etti: “Yeni Kimlik Kartının İçerisinde Bir Çip Var. Bütün Bilgilerimizin Muhafaza Edildiği Teknolojik Bir Ürün. İleride Ehliyet Yerine De Geçecek. Rengi De Artık Mavi Ve Pembe Şeklinde Değil Standart Tek Tip Rengi Var. Hayırlı Uğurlu Olsun. Büyük Ve Önemli Bir Hizmet.”Yeni Kimlik Kartlarının İleride Suç İle Mücadelede De Önemli Olacağına İşaret Eden Nizamettin İçli “İleride Suç İle Mücadelede Ve Suçların Önlemesinde, Suç İşlendikten Sonra Da Faillerin Yakalanmasında Çok Önemli Olacak Bu Sistem.16 Liralık Bir Bedeli Var. Kimlik Kartının Kaybedilmesi Durumunda Cezası 32 Lira. 2 İle 3 Gün İçerisinde Pasaport Gibi Adrese Teslim Ediliyor.” Nizamettin İçli De Yeni Çipli Kimlik Kartı Hizmetinin Çok Önemli Bir Hizmet Olduğunu İfade Etti. Kaynak Ali Şeran Diyarbkır