Hatipoğlu Dünya Gıda Günü’nde Vatandaşlara Aşure Dağıttı 

Hatipoğlu Dünya Gıda Günü’nde Vatandaşlara Aşure Dağıttı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanı Faysal Hatipoğlu, Başkan Cumali Atilla’nın eşi Hanımefendi Lütfiye Atilla ile birlikte 16 Ekim Dünya Gıda Günü nedeniyle, Dağkapı Meydanı’nda sağlıklı gıdanın önemine dikkat çekmek amacıyla vatandaşlara aşure dağıttı.
Bu haber 2018-10-18 09:23:36 eklenmiş ve 327 kez görüntülenmiştir.

Haber Ali Şeran Diyarbakır

 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanı Faysal Hatipoğlu, Başkan Cumali Atilla’nın eşi Hanımefendi Lütfiye Atilla ile birlikte 16 Ekim Dünya Gıda Günü nedeniyle, Dağkapı Meydanı’nda sağlıklı gıdanın önemine dikkat çekmek amacıyla vatandaşlara aşure dağıttı. Her yıl 16 Ekim’de çeşitli etkinliklerle kutlanan Dünya Gıda Günü dolayısıyla Sağlık İşleri Daire Başkanlığı’nın düzenlediği etkinlikte Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Muhsin Eryılmaz Başkan Cumali Atilla’nın eşi Hanımefendi Lütfiye Atilla ve Sağlık Daire Başkanı Faysal Hatipoğlu ile birlikte vatandaşlara aşure dağıttı. Eryılmaz ve Hanımefendi Atilla, Dağkapı Meydanı’nda seyyar mutfak tırının önüne kurulan stantta 3 bin kişiye aşure ikramında bulundu. Yoğun ilgi nedeniyle kısa sürede stant yanına kurulan sandalye ve masalarda afiyetle aşureleri tüketen vatandaşlar, Eryılmaz ve Hanımefendi Atilla’ya teşekkür etti.

Dünya Gıda Günü’nü aşure ikramında bulunarak kutlayan ve sağlıklı gıdanın önemine dikkat çeken Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kurulan stantlarda ayrıca vatandaşlara, içinde beyaz bayrak uygulaması, sağlıklı beslenme piramidi, bilinçli tüketici olmanın şartları, gıda katkı maddeleri, kent gıda denetim koordinasyonu, gıdaların evde uygun kullanımı ve muhafazasına ilişkin bilgilerin yer aldığı broşürler dağıttı. Kaynak Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Haberdiyarbakir.Org Diyarbakır'ın İlk Haber Ajansı
© Copyright 2013 HABERDİYARBAKİR.ORG. Tüm hakları saklıdır. Bu site Teknomusti SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA