Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Diyarbakır'da 

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Diyarbakır'da

Diyarbakır'da konuşan Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, "Suriye'de, Irak'ta kargaşalar meshep çatışmaları, iç savaşlar yaşanıp, binlerce insan ölürken, milyonlarcası da mağdur olurken Türkiye'de huzur ve barış var" dedi.
Bu haber 2018-10-15 13:28:59 eklenmiş ve 212 kez görüntülenmiştir.

Çeşitli Temaslarda Bulunmak Üzere İlimize Gelen Kamu Başdenetçisi Sayın Şeref Malkoç Ve Beraberindeki Heyet Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu’nu Makamında Ziyaret Etti. Ziyarette Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Vali Yardımcısı Hasan Gökpınar, Ak Parti Diyarbakır İl Başkanı Süleyman Serdar Budak, Kamu Denetçileri Yahya Akman, Hüseyin Yürük Ve Sadettin Kalkan Da Yer Aldı.

 

Basın Mensuplarına Bir Açıklama Yapan Vali Güzeloğlu Şunları Söyledi “Sevgili Basın Mensupları Öncelikle Hayırlı Sabahlar Diliyorum. Bugün Kamu Başdenetçisi Değerli Büyüğümüz Şeref Malkoç Beyefendiyi Ve Kamu Denetçileri Sayın Yahya Akman Ve Sayın Sadettin Kalkan Beyle Birlikte Gelen Heyeti Aziz Diyarbakır’da Ağırlamanın Mutluluğunu Yaşıyoruz. Hoşgeldiniz, Sefa Geldiniz Diyorum. Diyarbakır’ımızın Her Geçen Gün Gelişen, Güçlenen Ve Sosyal Ve Toplumsal Anlamda Daha İyiye Giden Sürecinde, Bugün De Çok Önemli Bir Gelişmeyi Sayın Başdenetçimizin Katılımıyla, İnşallah Gerçekleştireceğiz Dicle Üniversitemizin Yeni Akademik Eğitim Öğretim Yılı Açılışını Bugün Gerçekleştireceğiz. Onun Yanında Bir Dizi Temasları Da Sayın Şeref Malkoç Beyefendi Gerçekleştirecek.

 

İlimizin Kanaat Önderleriyle Ve Yasal Olarak Yeni Kurulsa Da Toplumsal Sürecinde Ve Geçmişinden Bugüne Diyarbakır'da Bir Nevi Çözüm Üreten, Barışı Temin Ve Tesis Eden İnsanlar Arasında Bu Yanıyla Da Temayüz Eden Bugüne Kadarda Katkılarıyla Öne Çıkan Kanaat Önderlerimizle Buluşacağız. Kamu Kurumlarımızın Ziyaretini Gerçekleştireceğiz Ve Kendilerinin Değerli Fikir, Görüş Ve Düşüncelerini Alma Şansını Bulacağız. Bir Kentin Sosyal Ve Fikir Hayatının Gelişmesi O Kentin Gerçek Anlamda Gelişmesi Demektir. Diyarbakır'da Göreve Başladığımızdan İtibaren Bu Anlamda Diyarbakır'ın Gerçek Yönüyle, Zenginlikleriyle Tarihin Her Döneminde Taşıdığı Bu Birikimleri İle Öne Çıkmasına Özel Bir Önem Ve Gayret Sarf Ediyoruz. Bugün De Bu Anlamda Önemli Bir Buluşmayı Gerçekleştirmenin Mutluluğunu Yaşıyoruz. Ben Öncelikle Değerli Abimize, Başdenetçimiz Sayın Şeref Malkoç Beyefendiye Davetimizi Kabul Edip İlimize Teşrif Ettikleri İçin Ve Beraberindeki Çok Değerli Denetçi Kardeşlerime Çok Teşekkür Ediyorum. Hoşgeldiniz Diyorum. Sefalar Getirdiniz Diyorum. Şahsım Ve Tüm Diyarbakır Adına Sizleri Burada Görmenin Mutluluğu İle Saygılarımı Sunuyorum” Dedi.

 

Vali Güzeloğlu’nun Konuşmasının Ardından Bir Konuşma Yapan Kamu Başdenetçisi Sayın Şeref Malkoç Şunları Söyledi; “Değerli Basın Mensupları, Sayın Valimizin İfade Ettiği Gibi Valimizin Daveti Üzerine Diyarbakır'a Geldik. İnşallah Öğleden Sonra Sayın Rektörümüz İle Birlikte Üniversitenin, Dicle Üniversitesi'nin Akademik Açılış Törenine Birlikte Katılacağız. Diyarbakır'da Olmanın Mutluluğunu Yaşıyoruz. Memnuniyetini İfade Ediyoruz. Tabii Rektörümüz, Belediye Başkanımız, Sayın Valimiz Diyarbakır'da Çok Uzun Zamandan Beri Emek Sarf Ediyorlar Hem De Bu Emeklerin Diyarbakır'daki Değişimi, Diyarbakır'daki Gelişimleri Müşahede Etmenin İmkanlarını Bulacağız. Diyarbakır Çok Kadim Bir Şehir, Çok Eski Bir Şehir, Zaten Medeniyetin İlk Başladığı Havzanın Başında Bulunan Bir Şehir, Bizim Tarihimizde De Önemli Bir Şehir. Geçmişte Çok Acılar Çekildi, Çok Sıkıntılar Çekildi. Terörün Burada Yaptığı Tahribatlar Vardı. İşte Çok Şükür, Huzur Ve Asayiş Temin Edildi. Emeği Geçenlere Teşekkür Ediyoruz. Şehitlerimize Cenab-I Allah'tan Rahmet Diliyoruz. Kaynak Diyarbakır Valiliği Basın Bürosu

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Haberdiyarbakir.Org Diyarbakır'ın İlk Haber Ajansı
© Copyright 2013 HABERDİYARBAKİR.ORG. Tüm hakları saklıdır. Bu site Teknomusti SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA