Diyarbakır"da Hayvanları Koruma Günü Kutlandı 

Diyarbakır"da Hayvanları Koruma Günü Kutlandı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Genel Sekreter Muhsin Eryılmaz'ın da katılım gösterdiği 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde etkinlik düzenledi.
Bu haber 2018-10-15 00:27:46 eklenmiş ve 654 kez görüntülenmiştir.

Haber Ali Şeran / Diyarbakır

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü Nedeniyle Hayvan Bakımevi Ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Etkinlik Düzenledi. Elazığ Yolu Üzerinde Bulunan Hayvan Bakımevi Ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Düzenlenen Etkinliğe, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Muhsin Eryılmaz, Sağlık Daire Başkanı Faysal Hatipoğlu, Diyarbakır Tarım Ve Orman Müdürlüğü Yetkilileri İle Dicle Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Ve Farklı İlkokullarda Eğitim Gören Çok Sayıda Öğrenci Katıldı.

Eğitmenleri Eşliğinde Servis Araçlarıyla Hayvan Bakımevi Ve Rehabilitasyon Merkezi’ne Ulaşımları Sağlanan Öğrenciler, Hayvanlar İçin Getirdikleri Mamaları Yetkililere Teslim Etti. Öğrencileri Karşılayan Ve Gruplara Ayırarak Barınağı Tanıtan Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakımevi Ve Rehabilitasyon Merkezi Çalışanları, Barınakta Kalan Hayvanlara Yönelik Yürütülen Hizmetler Hakkında Minikleri Bilgilendirdi. Yetkililer, Sokak Hayvanları İçin Yürütülen Çalışmaları Da Öğrencilere Anlattı. Öğrencilerin Barınakta Yaptığı Geziye Eryılmaz Da Eşlik Etti.

Büyükşehir Belediyesi Yetkilileri Öğrencilere, İçinde 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nün Önemini,  Hayvanları Koruma Kanunu, Aşılamanın Önemi, Hayvan Sevgisi Gibi Konuların Anlatıldığı Kitapçıklar Dağıttı. Kaynak Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Haberdiyarbakir.Org Diyarbakır'ın İlk Haber Ajansı
© Copyright 2013 HABERDİYARBAKİR.ORG. Tüm hakları saklıdır. Bu site Teknomusti SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA