Bugun...


Kadın Girişimci Okulu Eğitimcileri Sertifikalarını Aldı
Garanti Bankası’nın, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliğiyle hayata geçirdiği Kadın Girişimci Yönetici Okulu'nun Diyarbakır etabı tamamlandı.

Kadın Girişimci Okulu Eğitimcileri Sertifikalarını Aldı

Kadınların iş hayatına katılmayı hızlandırmayı amaçlayan proje, bugüne kadar 10 ilde düzenlendi. Diyarbakır'da yapılan eğitimde ise 122 iş kadını eğitimini başarıyla tamamlayarak Yeterlilik Sertifikası almaya hak kazandı. Program kapsamında bugüne kadar 10 ilde bin 300 kadın girişimci eğitim gördü. Diyarbakır Ticaret Borsası'nda düzenlenen sertifika törenine Garanti Bankası KOBİ Bankacılığı Pazarlama Koordinatörü Esra Kıvrak, BÜYEM Sosyal Sorumluluk Projeleri Başkanı Işıl Keskin, Diyarbakır Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Özkılıç ve iş kadınları katıldı.

Programda konuşan Ramazan Özkılıç, gösterdikleri başarıdan dolayı iş kadınları tebrik etti. Programda emeği geçen herkese teşekkür eden Özkılıç," Bu ülkenin her alanında en güçlü ve en iyi olabilmesi ancak kadın ve erkek ayrımı yapmadan, herkese iyi bir eğitim sağlamış olması ile mümkündür. Şehrimizde ve ülkemizde ekonomiyi geliştirmek,refahı artırmak istiyorsak ve gayrı safi milli hasılayı artırmak istiyorsak mutlaka iş kadınlarımızın iş hayatına katmalıyız." dedi.

Garanti Bankası KOBİ Bankacılığı Pazarlama Koordinatörü Esra Kıvrak ise Diyarbakır'da olmaktan dolayı mutlu olduklarını dile getirdi. Eğitimi başarıyla tamamlayan girişimcileri tebrik eden Kıvrak,"2012 yılında, Boğaziçi Yaşamboyu Eğitim Merkezi’yle beraber hayata geçirdiğimiz Kadın Girişimci Yönetici Okulu’nun 9. durağı Diyarbakır oldu. Programa katılan kadın girişimciler, Boğaziçi Üniversitesi’nin değerli akademisyenlerinden 1 ay boyunca eğitim aldı. Kurumsallaşma, inovasyon, sürdürülebilir şirket yönetimi ve müşteri ilişkileri gibi konulardaki bilgilerini geliştirdi. Eminim bu eğitimler, girişimcilerin profesyonel hayatına artı değer katacak, iş yaşamındaki varlıklarını güçlendirecek. Eğitimi başarıyla tamamlayan girişimcileri gönülden tebrik ediyor, projenin hepsine yeni ufuklar açmasını diliyorum.” diye konuştu.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI