Bugun...


Balıkesir'de Şehiriçi Otobüs Ücretleri Zamlandı
Balıkesir'de şehiriçi toplu taşıma ücretleri zamlandı. Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı 15 ve 35 kuruşluk zamlı tarife uygulanmaya başladı.

Balıkesir'de Şehiriçi Otobüs Ücretleri Zamlandı

CHP'li belediye meclis üyeleri, zammın geri alınması için Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanlığı'na önerge verdi. Balıkesir'de en son 2013 Şubat ayında toplu taşıma zam yapılmıştı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından belirlenen zamlı tarifeye göre daha önce tek binişlik 1.45 lira olan Balkart ücreti, 1.60 liraya yükseldi. Balkart'ı olmayan vatandaşlar, otobüs içerisinde tek binişlik Balkart ücreti olarak 1.65 yerine 2 lira ödeyecek. İndirimli tarife ise 1 liradan 1 lira 10 kuruşa çıktı. Pamukçu Mahallesi'ne otobüs ücreti değişmedi, 2 lira olarak devam edecek. Balıkesir Üniversitesi Çağış Kampüsü hattında ise indirimli Balkart 1 liradan 1 lira 10 kuruşa, sivil Balkart 1.45 liradan 1.60 liraya çıktı. Bu hattaki tek binişlik Balkart ücreti, 1.65 liradan 2 liraya çıktı. Terminal hattında şehiriçi ücretleri uygulanıyor. Bu arada şehiriçinde hizmet veren taksi dolmuş ve dolmuş ücretlerinde bir değişiklik olmadı. CHP'li meclis üyeleri Serkan Sarı, Bülent Acartabak ve Ayşe Binnur Dikmen tarafından, toplu taşıma ücretlerine yapılan zamların geri alınması için önerge verildi.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI