Cumhuriyet Tarihimizin En Önemli Kararıdır 

Cumhuriyet Tarihimizin En Önemli Kararıdır

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Ve Türkiye Cumhuriyeti'nin Kuruluşunun 95'inci Yıl Dönümü Etkinlikleri Antalya’da Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı.
Bu haber 2018-10-29 17:15:47 eklenmiş ve 319 kez görüntülenmiştir.

Haber Ali Şeran / Antalya

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Ve Türkiye Cumhuriyeti'nin Kuruluşunun 95'inci Yıl Dönümü Etkinlikleri Antalya’da Büyük Bir Coşkuyla Kutlanıyor.Vali Münir Karaloğlu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Ve Türkiye Cumhuriyeti'nin Kuruluşunun 95'inci Yıl Dönümü Tebriklerini Kabul Etti. Ardından Cumhuriyet Meydanı’nda Düzenlenen Kutlama Töreni’ne Katıldı.29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Ve Türkiye Cumhuriyeti'nin Kuruluşunun 95'inci Yıl Dönümü Kapsamında Valilik Makamında Tebrik Töreni Düzenlendi. Vali Münir Karaloğlu,Avukat Halil İbrahim Şeran,Antalya Tugay ve Garnizon Komutanı Tuncay Polat Ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türelcumhuriyet Bayramı Tebriklerini Kabul Etti. Ardından Vali Münir Karaloğlu Ve Beraberindeki Heyet Kutlama Töreni İçin Tören Alanına Geçti. Cumhuriyet Caddesi'nde Düzenlenen Kutlama Töreninde İlk Olarak Vali Karaloğlu, Garnizon Komutanı Polat Ve Büyükşehir Belediye Başkanı Türel Askeri Araç Üzerinde Halkı Selamlayarak Bayramlarını Kutladı.Katılımın Yoğun Olduğu, Herkesin Ellerinde Türk Bayraklarıyla Katıldığı Cumhuriyet Caddesi'ndeki Kutlamalarda Öğrenciler Şiirler Okudu, Halk Oyunları Gösterisi Sundu.Törene Ayrıca Antalya Milletvekilleri Kemal Çelik, Mustafa Köse, Abdurrahman Başkan, Cavit Arı, Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Orhan Özdemir, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tekin Aktemur, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Kamu Kurum Ve Kuruluşlarının Temsilcileri Ve Çok Sayıda Vatandaş Katıldı.

Kutlu Olsun Daim Olsun İlelebet Yaşasın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Mesajının Okunduğu Kutlamalarda, Vali Münir Karaloğlu Hitap Etti. Karaloğlu, "Başta Cumhuriyetimizin Banisi, Kurtuluş Savaşı'mızın Muzaffer Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk Olmak Üzere Tüm Şehitlerimizi Rahmetle Yad Ediyorum. Bugün 29 Ekim. Bundan Tam 95 Yıl Önce, Bugün Cumhuriyet Kuruldu. Kutlu Olsun, Daim Olsun. İlelebet Yaşasın" Dedi.Cumhuriyet Muazzam Bir Çatıdır Cumhuriyetin; Herkesi Bir Araya Getiren, Tarihin En Önemli Kararı Olduğuna Vurgu Yapan Karaloğlu, "95 Yıl Önce Bu Topraklarda Yaşayanların, Hep Birlikte Verdikleri Bir Ve Beraber Yaşama Kararıdır. Tarihimizin En Önemli Kararıdır. Bu Topraklarda Yaşayan Herkesin Altına İmza Attığı Birlikte Yaşama Projesi, Bir Millet Sözleşmesidir. Elbette, Bizim İçin Cumhuriyet, Sadece Kuru Bir Sözleşmeden İbaret Değildir. Bizim İçin Cumhuriyet, Binlerce Yıllık Köklü Kültür Ve Medeniyet Birikimimizden İlhamla Binlerce Yıllık Tecrübeden Hareketle Kurulmuş Muazzam Bir Çatıdır" Diye Konuştu.Bu Çatının Binlerce Yıllık Birikim, Tecrübe Ve Töre Üzerinde Yükseldiğini Kaydeden Karaloğlu, "Cumhuriyetin Harcında Genç Mühendisler, Öğretmenler, Doktorlar, Hemşireler, Ebeler, Genç Hukukçular, Kaymakamlar, Memurlar, Madenciler, İşçilerin Emeği Var; Alın Teri Var. Bir De Cumhuriyetin Harcında Bu Milletin Kanı Var, Canları Var, Cesareti Var, Hürriyet Aşkı Var. Bağımsızlığını Kaybetmektense Canını Vermeyi Göze Alan, Yardan, Serden Geçen Ama Vatan Toprağından Asla Vazgeçmeyen; Malazgirt'ten 15 Temmuz'a Yüz Binlerce Kahramanın Mehmetlerin, Mehmetçiğimizin Kanı Var" Diyerek Bugün 95'inci Yıl Dönümü Kutlanan Cumhuriyetin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Belirttiği Gibi 'Bu Topraklardaki Son Şaheser' Olduğunu Belirtti.

 

Cumhuriyete Yönelen Saldırılar Bir Bir Püskürtülmüştür Ülkemizde Her Bir Vatandaşımız Cumhuriyeti Canından Aziz Bildiğine Dikkat Çeken Vali Karaloğlu, “Alın Teriyle Gözyaşıylaşühedamızın Kanıyla Vücuda Getirdiğimiz Bu Esere Sahip Çıkma Azmi Ve Bilinci İçerisindeyiz. Milletin Bu Duruşu Çok Testten Geçmiştir. Ekonomik Krizler, Terör, Ambargo, Kültür Emperyalizmi Son Olarak Da 15 Temmuz İşgal Girişiminde Millet Bağımsız Cumhuriyet İçin Anadan, Yardan, Serden, Canından Geçmiştir. Cumhuriyete Yönelen Saldırıları Bir Bir Püskürtmüştür" Dedi.


Cumhuriyet Millet Sözleşmesidir Cumhuriyetin 'Millet Sözleşmesi' Olduğunu Aktaran Vali Karaloğlu, "95 Yıl Önce İmzaladığımız Bu Sözün Arkasındayız. Sözümüzden Dönmeyeceğiz, Kararımız Karardır. Yurdun Her Köşesinde Her Irktan, Her Dilden, Her Mezhepten, Her Meşrepten, Her Yaştan Ve Her Mertebeden Bu Medeniyetin Ve Cumhuriyetin Evlatları Olarak 95 Yıl Önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ve Arkadaşlarının Verdiği Kararda Kararlıyız. Bugün, Burada, Antalya'da Sonuna Kadar Bu Kararın Arkasında Olduğumuzu Söylemek İçin Bir Aradayız. Yaşasın Millet, Yaşasın Cumhuriyet" Diye Konuştu.

Öğrenciler Ve Güvenlik Güçleri Alkış Topladı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Oyunları Ekibinin Gösterilerinde, Türklerin Tarihinde 16 Devlet Bayrağı Ve Türk Bayrağı Gösterisi Büyük Beğeni Topladı. Gösterinin Sonunda Açılan Türk Bayrağıöğrenci Tarafından Öpüldükten Sonra Vali Karaloğlu'na Teslim Edildi. Karaloğlu Da Öğrenciden Bayrağıöperek, Teslim Aldı. Tören; Askeri Kıta, Okullar, Sivil Toplum Örgütlerinin Resmi Geçit Töreniyle Devam Etti. Geçit Törenine Katılan Öğrenciler Ve Güvenlik Güçleri Vatandaşların Büyük Bir Beğenisini Kazandı. Tören Sonunda Vali Karaloğlu Protokol Üyeleri İle Hatıra Fotoğrafı Çektirdi. Cumhuriyet Bayramı Kutlama Etkinlikleri Antaya’nın Dört Bir Tarafında Düzenlenen Etkinliklerle Gün Boyu Devam Edecek. Kaynak Antalya Valiliği Basın Bürosu

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Haberdiyarbakir.Org Diyarbakır'ın İlk Haber Ajansı
© Copyright 2013 HABERDİYARBAKİR.ORG. Tüm hakları saklıdır. Bu site Teknomusti SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA