Antalya ve Çin’in Anhui Eyaleti Dostluk Protokolü İmzaladı 

Antalya ve Çin’in Anhui Eyaleti Dostluk Protokolü İmzaladı

Vali Münir Karaloğlu, Antalya Valiliği İle Çin Halk Cumhuriyeti Anhui Eyalet Valiliği Dostluk Protokolü’nüimzaladı, İmzalanan Dostluk Protokolünün İki Ülke Arasındaki İlişkilerin Daha Da Gelişmesine Vesile Olmasını Diledi.
Bu haber 2018-10-24 11:27:55 eklenmiş ve 250 kez görüntülenmiştir.

Haber Ali Şeran / Antalya

 

Vali Münir Karaloğlu, Antalya Valiliği İle Çin Halk Cumhuriyeti Anhui Eyalet Valiliği Dostluk Protokolü’nüimzaladı, İmzalanan Dostluk Protokolünün İki Ülke Arasındaki İlişkilerin Daha Da Gelişmesine Vesile Olmasını Diledi. Antalya’da, Türkiye Cumhuriyeti Antalya Valiliği İle Çin Halk Cumhuriyeti Anhui Eyalet Valiliği İşadamları Buluşması Düzenlendi. Buluşmaya Vali Münir Karaloğlu, Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Birol Ekici, İl Kültür Ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, ATSO Başkanı Davut Çetin, Anhui Eyalet Vali Yardımcısı Guangronngyang, İzmir Çin Başkonsolosu, Zengxianliu, Antalyalı Ve Anhuili İşadamları Katıldı. Buluşma’nın Ardından Vali Münir Karaloğlu Valilik Makamında Düzenlenen Protokol Töreninde, Türkiye Cumhuriyeti Antalya Valiliği İle Çin Halk Cumhuriyeti Anhui Eyalet Valiliğidostluk Protokolü İmzaladı.

 

ÇİN’E İHRACATIMIZI ARTTIRMALIYIZ Çin Halk Cumhuriyeti Anhui Eyalet Valiliği İş Adamları Buluşması’nda Konuşan Vali Karaloğlu, Türkiye İle Çin Halk Cumhuriyeti Arasındaki Siyasi Ve Dostluk İlişkilerininson Yıllarda Giderek Arttığını Ve Son Derece İyi Olduğunu İfade Etti. Türkiye’nin Çin İle Dış Ticaretinde Büyük Bir İhracat Açığı Olduğuna Dikkat Çeken Vali Karaloğlu “İki Ülke Arasındaki Ticaret Hacmi 30 Milyar Dolara Yaklaştı. 28-29 Milyar Dolarlık Dış Ticaret Hacmimiz Var. Ancak Bir Problemimiz Var. Bizim Bu Dış Ticaret İçerisinde 3 Milyar Dolarlık Bir İhracatımız Var. Bunu Sürdürülebilmek İçin Dış Ticareti Dengeye Getirmek Zorundayız. İhracat Ve İthalat Rakamlarının Birbirine Yakınlaştırmak Durumundayız.” Dedi.

 

HEDEFİMİZ 1.3 MİLON ÇİNLİ TURİST  Antalya Dünyanın En Önemli Turizm Şehirlerinden Birisi Olduğuna Değinen Vali Karaloğlu, “2018 Yılı Çin’de Türkiye Turizm Yılıydı. Çok Güzel Etkinlikler Yapıldı. 2017-2018 Yılı Rakamlarımı Mukayese Ettiğimizde Türkiye’ye Gelen Çinli Turist Sayısındayüzde 100’lük Birartış Var. Çin’de Her Yıl 130 Milyon Çinli Yurt Dışına Ziyaret Ediyor, İlk Hedefimiz Bunun Yüzde 1’ini Türkiye’ye Alabilmek. Bu Da 1.3 Milyon Çinli Turist Demek“ Dedi.

 

PROTOKOL İLİŞKİLERİN GELİŞMESİNE VESİLE OLSUN İşadamları Buluşmasının Ardından, Anhui Eyaleti Vali Yardımcısı Guangrongyang, İzmir Çin Başkonsolosuzengxianliu Ve Beraberlerindeki Heyeti Makamında Kabul Eden Vali Karaloğlu,Antalya Valiliği İleanhui Eyalet Valiliği Dostluk Protokolü İmzaladı. Karaloğlu, İki Valilik Arasında İmzalanan Dostluk Protokolünün İki Ülke Arasındaki İlişkilerin Daha Da Gelişmesine Vesile Olmasını Diledi.Protokol İmzasından Sonra Vali Çin Heyetinden Gelen Hediyeleri Kabul Eden Vali Münir Karaloğlu, Antalya’nın Meşhur Döşemealtı Halısını Anhui Eyaleti Vali Yardımcısı’na Ve İzmir Çin Başkonsolosu’na Hediye Etti. Kaynak Antalya Valiliği Basın Bürosu

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YEREL HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Haberdiyarbakir.Org Diyarbakır'ın İlk Haber Ajansı
© Copyright 2013 HABERDİYARBAKİR.ORG. Tüm hakları saklıdır. Bu site Teknomusti SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA