122 Kadın Çiftçiyi Geçip 14 Bin TL'nin Sahibi Oldu 

122 Kadın Çiftçiyi Geçip 14 Bin TL'nin Sahibi Oldu

Büyükşehir Belediyesi ile Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından kadın çiftçilerin bilgi birikimine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen 3. Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması’nı Finike ilçesinden Asiye Akkaya kazandı.
Bu haber 2018-10-21 13:30:05 eklenmiş ve 392 kez görüntülenmiştir.

Haber Ali Şeran / Antalaya 

 

Vali Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi Ve İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü’nce Düzenlenen “Kadın Çiftçiler Yarışıyor 3. Bilgi Ve Kültür Yarışması” Finaline Katıldı.Antalya Kültür Merkezi Aspendos Salonu’nda Düzenlenen Yarışmaya Vali Münir Karaloğlu Ve Eşi Sevim Karaloğlu, Ak Parti Antalya Milletvekilleri Kemal Çelik Veibrahim Aydın, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel Ve Eşi Ebru Türel, Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Avukat Halil İbrahim Şeran Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tekin Aktemur, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Tarım Ve Orman İl Müdürü Mustafa Özen Ve Pek Çok Vatandaş Katıldı. 14 Ağustos'ta Gündoğmuş İlçesinde Başlayan Yarışmaya, 18 İlçeden 123 Kadın Çiftçi Katıldı.Antalya Büyükşehir Belediyesi İle Antalya İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü Tarafından Kadın Çiftçilerin Bilgi Birikimine Katkı Sağlamak Amacıyla Düzenlenen 'Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi Ve Kültür Yarışması'nda Kadın Çiftçilere Tarım, Hayvancılık Ve Gıda Konularında 15 Soru Yöneltildi.

 

Yarışma Öncesinde Yaptığı Konuşmada, Tarım Ve Çiftçiliğin İnsanlık Tarihi Kadar Eski Olduğuna Vurgu Yapanvali Münir Karaloğlu, “Çiftçilik, İlk İnsandan Bugüne Kadardevam Eden,Hiç Bitmeyecek Bir Meslektir. Bu Yüzden İnsanın Olduğu Her Yerde Gıdaya İhtiyaç Duyulur” Diyerek Tarımın Yaşatılması Konusuna Dikkat Çekti.Antalya’da Tarım Alanında Bilinçli Çiftçilerin Çoğunlukta Olduğunu İfade Eden Vali Karaloğlu, "Bilinçli Bir Çiftçimiz Var. Halkımızın Güvenli Gıdaya Ulaşması İçin Cumhurbaşkanımızın Liderliğinde Devletimiz Tarıma Önemli Destekler Veriyor. Bunu En İyi Şekilde Değerlendirmeliyiz. Ben Yarışmaya Katılan Bütün Kadın Çiftçilerimize Başarılar Diliyorum"  Dedi.

 

Konuşmaların Ardından Yapılan Yarışmada,Finike İlçesinden Asiye Akkaya Birinci, Elmalı İlçesinden Ayşe Çoban İkinci, Kumluca İlçesinden İmran Gün Üçüncü Oldu. Yarışmada Birinci Olan Kadın Çiftçiye 14 Bin, İkinciye 9 Bin, Üçüncüye İse 7 Bin Lira Para Ödülü Verildi.Dereceye Girenlere Yarışmacılara Ödülleri, Vali Münir Karaloğlubaşta Olmak Üzere Ak Parti Antalya Milletvekili Kemal Çelik Ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel Tarafından Verildi. Kaynak Antalya Valiliği Basın Bürosu.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Haberdiyarbakir.Org Diyarbakır'ın İlk Haber Ajansı
© Copyright 2013 HABERDİYARBAKİR.ORG. Tüm hakları saklıdır. Bu site Teknomusti SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA