SON DAKİKA

Diyarbakır’da Vize Merkezi Kuruluyor

Bu haber 18 Mart 2019 - 16:45 'de eklendi ve 125 views kez görüntülendi.

Haber Ali Şeran / Diyarbakır

Diyarbakır Ticaret Ve Sanayi Odası’nın Girişimleri İle Diyarbakır Ve Bölge İllerine Hizmet Sunacak Vize Başvuru Merkezi Kuruluyor. Konu Hakkında Açıklama Yapan Dtso Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya; “Türkiye’nin En Büyük Dış Ticaret Pazarı Ab Ülkeleridir. Bunun Doğal Sonucu Olarak Yoğun Bir Ticari Ve Turistik Seyahat Trafiği Yaşanıyor. Doğu Ve Güneydoğu İllerinde Vize Almak İçin Gaziantep Ve Ankara İllerinde Bulunan Vize Merkezlerine Başvuru Yapılıyor. Karşılıklı Ticaret Ve Turistik Geziler Nedeni İle De Vize Alma İhtiyacı Her Geçen Gün Artıyor.” Şeklinde Konuştu.Kaya, Diyarbakır, Batman, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Hakkâri, Malatya, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli Ve Van İllerinden Vize Hizmeti Almak İçin Gaziantep Ve Ankara Merkezli Vize Merkezlerine Başvuru Yapıldığını Belirti.

Kaya, “Diyarbakır İlinde Vize Merkezi Kurulması Ve Çevre İllere Daha Yakın Mesafede Vize Hizmetleri Sunmak İçin Birçok Ülkeye Seyahat Vizesi Düzenleme Yetkisi Olan Vfs Global Şirketinin Stratejik Ortağı Gateway Yönetim Kurulu Başkanı İle Görüşmeler Yaptık. Diyarbakır İlinde Odamızın Sağlayacağı Hizmet Alanında Vize Başvuru Merkezi Açılması İçin Gerekli Tüm Destekleri Sunmaya Hazır Olduğumuzu Kendilerine İlettik. Görüşmelerimiz Olumlu Sonuçlandı.  Bu Vesileyle Başta Bu Girişimlerde Bize Destek Veren Diyarbakır Milletvekili Ve Eski Tarım Ve Köy İşleri Bakanı M. Mehdi Eker, Diyarbakır Valimiz Ve Gateway Managemant Ve Vfs Global Yöneticilerine Teşekkür Ediyoruz” Dedi.

Vize Başvuru Merkezinin Açılması Hususunda Görüşlerini Dile Getiren Gateway Management Yönetim Kurulu Başkanı Halis Ali Çakmak, “Ticari Ve Turistik Seyahatlerin Alabildiğine Önem Kazandığı Günümüzde İş İnsanlarının En Büyük İhtiyaçları Kısa Sürede Vize Alabilmektir. Türkiye’nin En Büyük Ticaret Pazarı Ve Vatandaşlarının En Çok Yaşadıkları Ülkeler Avrupa Ülkeleridir. Dolayısıyla En Çok Vize Taleplerini De Bu Ülkeler İçin Almaktayız. Bizler Vatandaşlarımızın Seyahatlerinin Daha Seri Ve Daha Kaliteli Sunmak İçin Çaba Gösteriyoruz. Bu Nedenle Birçok İlde Vize Başvuru Merkezimiz Bulunmaktadır. Diyarbakır Ticaret Ve Sanayi Odası’nın Bölge Halkına Hizmet Vermemizi Kolaylaştırıcı Talep Ve Destekleri İle Diyarbakır’a Da Bir Vize Başvuru Merkezi Açmayı Planlıyoruz. Bu Şekilde Bölge Halkının Hizmete Erişimini Büyük Ölçüde Kolaylaştırmış Olacağız. Diyarbakır Ticaret Ve Sanayi Odasının Hizmet Alanını Ve Gerekli Altyapıyı Sağlamasından Büyük Bir Memnuniyet Duyduğumuzu İfade Etmek İsterim.” Kaynak Diyarbakır Ticaret Ve Sanayi Odası Basın Bürosu

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN