SON DAKİKA

Diyarbakırda Öğrencilere ‘Yarıyıl Tatili Çocuk Şenliği’

Bu haber 13 Şubat 2019 - 11:47 'de eklendi ve 23 views kez görüntülendi.

Haber Ali Şeran / Diyarbakır

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin Sümerpark Ortak Yaşam Alanı Resepsiyon Salonu’nda Düzenlediği Ve Çocukların Çeşitli Aktivitelere Katılma Şansı Yakaladığı ‘Yarıyıl Tatili Çocuk Şenliği’ Devam Edecek.Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kadın Ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, Yarıyıl Tatili Nedeniyle 4-10 Yaş Arası Çocuklara Yönelik Etkinlik Düzenledi. ‘Yarıyıl Tatili Çocuk Şenliği’ Adı Altında Sümerpark Ortak Yaşam Alanı Resepsiyon Salonu’nda Organize Edilen Şenliğe Çocuklar Aileleriyle Birlikte Katıldı. Balonlarla Süslenerek Kurulan Mini Stantlarda Çocuklara, Günlük Yaşamda Sıkça Karşılaşılan Tıp, Trafik, İnşaat Ve İtfaiye Meslekleri Hakkında Temel Bilgiler Verildi. Etkinlikte Çocuklar, Zekâ Gelişimleri İçin Akıl Oyunları Atölyelerinden De Yararlandı. 

Büyükşehir Belediyesine Ait Servis Araçlarıyla Sümerpark’a Ulaşımları Sağlanan Çocuklar, Eğitimi Verilen Mesleklerin Kıyafetlerini Giyerek Şenliğe Katılım Sağladı. Çocukların Günlük Yaşamda Önemli Yere Sahip Olan Meslekleri Özümsemeleri İçin İnşaat, İtfaiye, Trafik Ve Tıp Alanlarıyla İlgili Uygulama Yapma Şansı Buldu. Oldukça Eğlenceli Dakikalar Geçiren Çocuklar, Yine Meslekleri Simgeleyen Kara Kalem Resimleri Çeşitli Renklerle Boyadı.

Yiyecek Ve İçecek İkramının Da Yapıldığı Yarıyıl Şenliğine Katılan Çocuklara, İsimlerinin Yazılı Olduğu Sertifikaları Da Dağıtan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne Aileler, Etkinlik Ve Gösterilen İlgiden Dolayı Teşekkür Ettiler.‘Kaynak Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu