SON DAKİKA

Dicle Elektrik Seçim Hazırlıklarını Tamamladı

Bu haber 19 Mart 2019 - 11:39 'de eklendi ve 51 views kez görüntülendi.

Haber Ali Şeran / Diyarbakır

Dicle Elektrik, Sorumluluk Bölgesini Oluşturan Yaklaşık 6 Milyonluk Nüfusa Sahip Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Şırnak Ve Siirt’te 31 Mart Pazar Günü Yapılacak Yerel Seçimler Öncesinde Gerekli Bakım Ve Onarım Çalışmalarını Tamamladı. Seçim Günü Bölgedeki Elektrik Şebekesinde Herhangi Bir Sorun Yaşanmaması İçin Her Türlü Tedbirin Alındığını Belirten Şirket Yetkilileri, ‘’Seçim İçin Hazırız’’ Mesajı Verdi.

Ülke Genelinde Gerçekleşecek Olan Yerel Seçimlere Kısa Bir Süre Kalırken Dicle Elektrik, Sorumluluk Bölgesini Oluşturan 61.198 Kilometre/Karelik Alanda Elektrik Enerjisi İle İlgili Herhangi Bir Sorun Yaşanmaması İçin Gerekli Her Türlü Tedbiri Aldı. Seçimden Günler Önce Başlatılan Hazırlıklar Kapsamında Oluşturulan 453 Ekip, 347 Araç İle Bölge Genelinde Bakım Ve  Onarım Çalışması Yapmaya Başladı. Enerji Şirketi, İhtiyaç Duyulan Yerlere Ek Trafo Tesis Ederken, Mevcut Şebekenin Tamamını Elden Geçirdi. Halen Kar İle Kaplı Olan Yerlerin De Bulunduğu Dicle Elektrik Dağıtım Bölgesinde, Kontrol Çalışmaları Yer Yer Drone İle Yer Yer De Termal Kameralarla Gerçekleştirildi. Yapılan Kontroller Sonucunda Bakım Veya Onarıma İhtiyaç Duyulan Yerlere, Herhangi Bir Arızaya Yol Açmaması İçin Gerekli Müdahaleler Yapıldı.

453 Ekip Görev Yapacak

Dizle Elektrik Tarafından Günler Önce Başlatılan Seçim Hazırlıkları Kapsamında Diyarbakır’da 113, Şanlıurfa’da 135, Mardin’de 65, Batman’da 52, Siirt’te 43, Şırnak’ta İse 45 Olmak Üzere 453 Ekip Oluşturularak Her İlde Mevcut Elektrik Şebekeleri Elden Geçirildi. Seçim Kurulları İle İlgili Yapılan Çalışma Çerçevesinde İhtiyaç Duyulması Halinde Her Seçim Kuruluna Jeneratör İle Elektrik Enerjisi Sağlayacak Biçimde Gerekli Planlamalar Tamamlandı. Bunun İçin Mevcuttaki Jeneratörlerin Bakımları Yapılarak Kullanıma Hazır Hale Getirilirken, İhtiyaç Duyulan Sayıda Jeneratörün İse Temini Yoluna Gidildi. Oluşturulan Ekiplerin Görev Yerleri Belirlenirken, Vardiya Planlaması Yapıldı. Bu Arada Seçim Süresince 186 Numaralı Dicle Elektrik Çağrı Merkezi’nin de Tam Vardiya Düzeniyle Çalışması İçin Gerekli Düzenlemeler Gerçekleştirildi. Çağrı Merkezi’ne Gelecek Talep Ve Şikayetler Anında İlgili Yerdeki Ekiplere İletilerek Olası Sorunların Çözümü Sağlanacak.

Her İle Kriz Merkezi

Dicle Elektrik, Olası Bir Kriz Duruma Karşı da Tedbirini Aldı. Enerji Şirketinden Olası Gelişmeler Göz Önünde Bulundurularak Hazırlanan Plana Göre, Seçim Sürecinde Meydana Gelebilecek Muhtemel Krizleri Önlemek Adına Her İlde Bir Kriz Merkezi Kurulacak. Bu Merkezlerin Tamamı Genel Müdürlükteki Ana Merkeze Sürekli Bilgi Akışı Sağlayacak. Olası Bir Arıza Ve Buna Bağlı Elektrik Kesintisi Durumunda Öncelikle O İldeki Kriz Merkezi Anında Müdahale Ederek Sorunu Çözecek. Sorunun Boyutu Büyük İse Bu Kez Genel Müdürlük Devreye Girecek. Bu Nedenle De Gerek İller Bazında, Gerekse Genel Müdürlük Düzeyinde İlgili Tüm Personel Seçim Süresince Görevlerinin Başında Olacak.

Hazırlıklar Tamam

Yerel Seçimler Sırasında Dicle Elektrik Dağıtım Bölgesinde Enerjiye Dair Herhangi Bir Sorun Yaşanmaması İçin Gerekli Tüm Tedbirleri Aldıklarını Bildiren Genel Müdür Murat Karagüzel, ‘’Seçimler Sırasında Olduğu Gibi Seçim Öncesi Ve Sonrasında Da Sorumluluk Bölgemizde Elektrik İle İlgili Hiçbir Sorun Yaşanmasını İstemiyoruz. Bunun İçin Gerekli Tüm Tedbirleri Almak Üzere Başlattığımız Hazırlıklarımızı Tamamladık. Bu Gün İtibariyle Dizle Elektrik Olarak Seçime Hazırız. Allah’ın İzniyle Bölgemizde Seçim Süreci Elektrik Enerjisi Anlamında Sorunsuz Olarak Tamamlanacaktır’’ Dedi.Kaynak Dicle Elektrik Dağıtım Basın Bürosu