SON DAKİKA

Dicle Elektrik Çınarlı Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Bu haber 15 Şubat 2019 - 14:26 'de eklendi ve 8 views kez görüntülendi.

Haber Ali Şeran / Çınar

Özelleştirme Sonrasında Enerji Bakanlığı Ve EPDK Yönetmelikleri Kapsamında Gerçekleştirdiği Yatırımlar İle Mevcut Elektrik Şebekesini Her Geçen Gün Daha Da Güçlendiren Dicle Elektrik, Tüketicilerin Talep Ve Beklentilerini De Dikkate Almayı Sürdürüyor. Bu Çerçevede Dicle Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Murat Karagüzel, Diyarbakır’ın Çınar İlçesinde 70 Kadar Muhtar İle Bir Araya Gelerek Enerji Konusundaki Talep Ve Beklentilerini Dinledi.

İlçe Müftülüğüne Ait Salonda Gerçekleştirilen Toplantıya Çınar Kaymakamı Selami Kaya,  Dicle Elektrik Dağıtım Diyarbakır İl Müdürü Uğur Yaka, Çınar Yöneticisi Abdurrahim Güler, Resmi Kurumların Müdürleri İle Merkez Ve Kırsaldan 70 Kadar Mahalle Muhtarı Katıldı. Toplantıda Söz Alan Muhtarlardan Bazıları Güç Artışı,Bazıları İse Bakım Onarım Ve Aydınlatma Taleplerini İlettiler.

3.5 Milyon Liralık Yatırım Yapıldı  

Dicle Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Murat Karagüzel İse Çınar’da Bu Güne Kadar Yaptıkları Çalışmalardan Söz Ederek, Sadece Sulama Abonelerine Dönük 3.5 Milyon Liralık Yatırım Gerçekleştirildiğini Açıkladı.Karagüzel, Önümüzdeki Sulama Sezonu Öncesinde İse Yaklaşık 1.5 Milyon Liraya Mal Olacak 13 Kilometrelik Yeni Bir Enerji Hattının İhale Edileceğini,Ayrıca İlçedeki Enerji Şebekesinin Yeraltına Alınması İçin Çalışma Başlatılacağını Açıkladı. Genel Müdür Murat Karagüzel Ayrıca, İlçede Neredeyse Hiç Soba Yanmadığına Dikkat Çekerek,Arz Talep Dengesini Bozan Elektrikle Isınmadan Vazgeçilmesi Çağrısında Bulunurken Kayıpsız, Kesintisiz Ve Kaliteli Enerji Vermek İçin Çınar’ın da Yıl Sonuna Kadar 3K Projesine Dahil Edileceğini Söyledi.

‘Aşırı Tüketimden Vazgeçin’ Çağrısı

İl Müdürü Uğur Yaka İse 12 Bin Abonesi Bulunan Çınar İlçesinde 2018’de 461 Milyon Kwh Elektrik Tüketildiğine Dikkat Çekerek, Bu Tüketimin Çok Fazla Olduğunu İfade Etti. İl Müdürü Yaka, İsraf Ve Usulsüz Kullanıma Dayalı Aşırı Tüketimden Vazgeçilmesi Çağrısında Bulunurken İse, İlçedeki Trafolara Kurulu Güçlerinin Çok Üzerinde Yük Bindiğini Kaydetti.Kaynak Dicle Elektrik Dağıtım Basın Bürosu