SON DAKİKA

Antalya’nın Mendilinde Bir Film Daha Kokuyor

Bu haber 16 Şubat 2019 - 10:48 'de eklendi ve 22 views kez görüntülendi.

Haber Ali Şeran / Antalya 

Vali Münir Karaloğlu Antalya’da Film Çekimi İçin Hazırlıklarını Sürdüren Senaryo Yazarı Kadir Bozkurt’u Makamında Kabul Edip, Yazardan Mendilim Kekik Kokuyor Filmiyle İlgili Bilgiler Aldı.Çanakkale Savaşlarına Gönüllü Olarak Katılan 15-16 Yaşındaki Gençlerin Hikayesini Anlatan “Mendilim Kekik Kokuyor” İsimli Sinema Filmi İçin Antalya’da Olduklarını Belirten Kadir Bozkurt Projeyi Vali Münir Karaloğlu’na Anlattı.Yaz Başında Çekimlerinin Tamamlanması Planlanan “Mendilim Kekik Kokuyor” Filminin Yapımcılığını Sistem Medya Prodüksiyon Ltd. Şti. Üstleniyor. Filmin Yönetmenliğini Hüseyin Özden İle Hakan Kurşun Yapacak. Aytaç Arman Gibi Türk Sinemasının Duayen İsimleriyle Birlikte, Devlet Tiyatroları, Şehir Tiyatroları Ve Özel Tiyatroların Birbirinden Değerli Sanatçıları Projede Yer Alıyor.

Çok Geniş Oyuncu Kadrosu

Vali Münir Karaloğlu’na Film Projesinin Niteliğine Daha Uygun Olacağı İçin Tiyatro Kökenli Sanatçıları Özellikle Tercih Ettiklerini Anlatan A. Kadir Bozkurt “Oyuncularımızın Arasında Mehmet Çevik, Alper Kut, Şehsuvar Aktaş, Devrim Yakut, Faruk Akgören, Haldun Boysan Gibi Televizyon Ve Sinemada Başarıları Tescillenmiş Tiyatro Sanatçılarımız Var. Antalya Devlet Tiyatrolarından Ali Meriç Ve Selim Gürata Da Bizlerle Birlikte. Kepez Belediye Tiyatrosunun Genel Sanat Yönetmeni Abdullah Sürekli De Ekibimizin Temel Direklerinden. Daha Birçok Önemli Oyuncumuz Var Ve Yenileriyle De Görüşmelerimiz Devam Ediyor,” Dedi.

Aşk İle Savaş Arasına Sıkışmış İki Genç

Turizm Bakanlığı Tarafından Maddi Olarak Desteklenen Filmin Senaryosunda, Bir Taraftan Gencecik İki Amcaoğlunun Ve Aşık Oldukları Kasabanın En Güzel Kızı Elif’in Diğer Taraftan İse Çanakkale Savaşında Verilen Varoluş Mücadelesinin Anlatıldığını Aktaran Bozkurt, Kamu Sponsorları Arasında Kızılay İle Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’da Var Diyerek Projeyi Vali Münir Karaloğlu’na Özetledi.

Sanatın Sanatçının Yanındayız

Ziyarette Çanakkale Savaşı’nın Tarihimizin Çok Önemli Bir Dönüm Noktası Olduğuna Dikkat Çeken Vali Münir Karoloğlu, Kahraman Ecdadımızın, Bu Savaşta Vatanımızı Savunmak İçin Büyük Bir Kararlılık, Cesaret Ve Fedakarlık Gösterdiğini Anlattı. Aziz Şehitlerimizi Rahmet Ve Minnetle Anmamız, Onlara Borçlu Olduğumuzu Hissederek Yaşamamız Gerektiğine Vurgu Yapan Vali Karaloğlu, Çanakkale Savaşı’nı Konu Edinen Bu Filmin Milletimizin Hafızası Ve Gönlünde Önemli Bir Yer Tutabileceğini İfade Etti. Milletimizin Vicdanına Seslenen, Tarihi Ve Kültürel Değerlerimizi, Hatırlatan, Yansıtan Tüm Sanat Projelerine Destek Vermeye Çalıştıklarını Belirten Vali Münir Karaloğlu, Sanatın Toplumların Derin Kimliğini Oluşturan En Önemli Araçlardan Biri Olduğuna Da Değindi.

Vali Karaloğlu’dan Düğmeli Evler Önerisi

Senaryoyu Beğendiğini Aktaran Vali Karaloğlu, Antalya’lıların Da Çanakkale Savaşına Katıldığını Ve 1040 Antalyalının Çanakkale’de Şehit Olduğunu Hatırlattı.  Film Projesine Antalya’nın Da Dahil Olmasını Arzuladığını Belirten Vali Münir Karaloğlu, “Film Çekimi İçin, 800 Yıllık Düğmeli Evleriyle Akseki’nin Sarıhacılar Köyü’nü Düşünebilirsiniz. Gerçekten Eşsiz Bir Hem Tarihi Hem De Doğal Güzelliğe Sahip Bir Yer. Ziyaretçilerine Huzur Veriyor. Filminizi Burada Çekebilirsiniz. Eminim Ki İzleyicilerinizin De Çok Hoşuna Gidecektir” Dedi.Vali Karaloğlu’nun Sıcak Yaklaşımından Fazlasıyla Etkilendiğini Söyleyen A. Kadir Bozkurt “Düğmeli Evler Bizim De Gündemimizdeydi. Bu Ziyaretimizin Sonrasında Alternatif Mekanlar Aramamıza Gerek Kalmadı. Sayın Valimizin Desteğini Yanımızda Görmekten Ekibimiz Adına Mutluluk Duydum” İfadelerini Kullandı.İlk Çekim Gününün 19 Mayıs 1919’un Yüzüncü Yılında Olacağını Açıklayan Bozkurt, Tarihi Bir Günde Tarihi Bir Ana Tanıklık Etmek İsteyen Antalyalıları Sarıhacılar’da Oluşturacakları Sete Davet Etti.Kaynak Antalya Valiliği Basın Bürosu