SON DAKİKA

Akkaynak”tan Yeni Zelanda’daki Katliama Kınama

Bu haber 18 Mart 2019 - 14:00 'de eklendi ve 35 views kez görüntülendi.

In Discrimination’s İncreased These Days Wildness Samples Hurt But Unfortunately, They Are Not Found Strange And İt Seems They Will Not For A Long Time.The Freshest Sample İs From New Zealand With Deep Pain. That News Which Shook The World Media Ended Up With 49 İnnocent People Who Killed By A Characterless Man With A Machine Gun To Use İt For Raking Two Mosques While The Muslim Citizens Worshipped Their Gods. More Than 40 Heavy İnjured People Are Gratis Of The Event. That Many Dozens Of İnnocent People’s Only And Common Wish Was A Spiritual Relief And To Cherish Their Religious Culture.

Inside That Conscienceless And Blameful Slaughter, The Only Brightness İs Gracious People’s Supports To İnnocent Victims Families By Typing Bold Sentences Or Walking Miles With Their Equality Passion Coming From İnsides. Sharing The Pain With The People And Governments Living İntercontinental İs So Encouraging And A Precious Feeling.Because Of The Event’s Base İs From Wrong Or İnadequate Education, İt İs A Should-Stop Must For The Whole World, As İt Could Not Stop, We Will Continue To Expose Such Ugly Events.Every Religion İs Unique And Believers’ React For Other Religions Should Be As Unique As Believers’ Divinities. The People Who Want To İgnore Or Not To Show Respect Perseveringly Should Be Taken Under Supervision. Even İt Proceeds To Forward Steps, Ones Who Adopt İnequally As A Principle May Receive Mental Treatment Because İt İs A Serious Mental Disorder And Patients Should Be Rehabilitated To Regain Them To Society. Nobody İn This World Deserves A Barbarous Slaughter Like New Zealand’s Whether His/Her Religion, Race. For This Reason, Gracious İnternational Communities Should Take Precautions For The World’s Peaceful Habitability. Wish To A World Which İs Full Of People’s Sisterhood.

Yazının Tükçesi 

Ayrımcılığın Bu Günlerde Arttığında Çılgınlık Örnekleri Zarar Görüyor Ama Ne Yazık Ki,Garip Bulunamadı ve Uzun Bir Sürede Olmayacaklarını Görüyor. Yeni Zelanda‘dan En Derin Örnek Derin Ağrılı. Dünya Medyasını Şoke Eden Haberler Müslüman Vatandaşlar İbadet Ederken Kullandıkları Makineli Tüfekle Karaktersiz Bir Adam Tarafından Öldürülen 49 Masum İnsanla Sona Erdi.40’tan Fazla Ağır Yaralı Kişi Etkinliğe Gratis Ediyor. Yerli İnsanların Sadece ve Ortak Dileklerinin Pek Çok Düzinesi’nin Manevi Bir Rahatlama Olduğu ve Dini Kültürlerini Yetiştirdiği.

Bu Vicdansızlık ve Suçlu Katliamın İçerisinde,Tek Parlaklık Zarif İnsanların, İçten Gelenlerden Gelen Eşitlik Tutkusu İle Cesur Cümle Yazarak Veya Yürüyen Milletlerle Yoksul Mağdurları Ailelerine Destek Verir.Acıyı Kıtada Yaşayan İnsanlarla ve Hükümetlerle Paylaşmak Cesaret Verici ve Değerli Bir Duygu.Etkinliğin Temeli Yanlış Veya Yetersiz Eğitimden Oluştuğu İçin Durdurulamadığı Gibi Tüm Dünya İçin Durdurulması Gereken Bir Durum Bu Tür Çirkin Olayları İfşa Etmeye Devam Edin. Her Din Eşsizdir ve İnananların Diğer Dinlere Olan Tepkileri İnananların İlahları Kadar Eşsiz Olmalıdır.Kalıcı Bir Şekilde Saygı Göstermek Veya Gösterememek İsteyenler Gözetim Altında Alınmalıdır.Hatta İleriye Doğru İlerlemeye Devam Ediyor,İlke Olarak Kurallara Uygun Olarak Kabul Edenler Zihinsel Tedavi Görüyor Çünkü Zihinsel Bir Bozukluktur ve Hastalar Topluma Yeniden Kazanmak İçin Rehabilite Edilmeli. Bu Dünyadaki Hiç Kimse,Yeni Zelanda‘nın Dinini,Irkını Olmasın İster Gibi Barbar Bir Katliamı Hak Ediyor.Bu Sebepten Ötürü,Zarif Uluslararası Topluluklar,Dünyanın Barışçıl Yaşanabilirliği İçin Önlemler Almalıdır.İnsan Kardeşliği Dolu Bir Dünyaya Dilek.

Cansu Akkaynak
Haberdiyarbakir.Org
Haber Ajansı (Misafir Köşe Yazarı)