SON DAKİKA

2019’da Antalya’ya 16 Milyon Yabancı Turist

Bu haber 14 Şubat 2019 - 11:45 'de eklendi ve 11 views kez görüntülendi.

Haber Ali Şeran Antalya 

2019 Turizm Değerlendirme Toplantısı Vali Münir Karaloğlu Başkanlığında Gerçekleşti.2 Yıldır Antalya Turizminde Çok Önemli Bir Başarı Yakaladıklarını Belirten Vali Karaloğlu Antalya’nın Turizm Başarısının Türkiye’nin, Hedeflerini Büyütmesine Vesile Olduğunu Vurguladı.Vali Karaloğlu’nunbaşkanlığında Gerçekleşen 2019 Turizm Değerlendirme Toplantısı’na Vali Yardımcısı Nurettin Ateş,İl Jandarma Komutanı Tekin Aktemur, İl Emniyet Müdürü Murat Ulucan, Türkiye Otelciler Federasyonu (Türofed) Başkanı Osman Ayık, Akdeniz Turistik Otelciler Ve İşletmeciler Birliği (Aktob) Başkanı Erkan Yağcı ,Porto Bello Hotel Resort & Spa Yetkilisi Volkan Güven, Olmak Üzere Kamu Kurumları Ve Turizm Alanında Faaliyet Gösteren Kuruşların Temsilcileri Katıldı.2018 Yılını Rekorlarla Kapattıklarını Belirten Vali Münir Karaloğlu, Hep Beraber İyi Bir Çalışmayla 2016’daki Büyük Kırılmadan Sonra Üst Üste 2 Yıl Önemli Başarılar Sağlayarak Sezonu Kapattıklarına Değindi.

Ezberleri Bozacağız, Yeni Ürünler Ortaya Koyacağız

Antalya’nın 2019’abüyük Umutlar Ve Heyecanlarla Girdiğini İfade Eden Vali Karaloğlu,“Kent Olarak, Antalya’da Yaşayan Herkes Bu Kentin Bir Turizm Kenti Olduğunu Ve Bu Kentin Ana Taşıyıcısının Turizm Olduğunu Bilmelidir. Kette Yaşayan Herkesin Bu İşin Bir Parçası Haline Getiremezsek Başarılı Olamayız.  Bu İşin Sokağa İndirilmesi Gerek, Biz Ne Kadar İyi Oteller Yaparsak Yapalım Ne Kadar Temiz Plajlarımız Olursa Olsun, Eğer Gelen Turisti Otelin Dışında Yeni Maceralara Heyecanlarla Yeni Ürünlerle Tanıştıramazsak İnsanımızla, Kültürümüzle,Gastronomimizle Temas Ettiremezsek, Bir Müddet Sonra Yaptığımız İş Sıradanlaşır. Bildiğimiz, Ezberlediğimiz İşi Yapmaya Devam Ederiz.  Biz Ezberimizi Bozmak İstediğimiz Bir Dönemdeyiz” Dedi.Türkiye’nin 2023 Turizm Hedefinin Kısa Bir Süre Önce 50 Milyon Turist 50 Milyar Dolar Gelirden, 70 Milyon Turist 70 Milyar Dolar Gelire Yükseltildiğini Hatırlatan Karaloğlu, Bu Revizyonun Turizm Sektörüne Olan İnançtan Kaynaklandığını Ve Antalya’nın Türkiye’nin Turizm Hedeflerine Ulaşmasında En Büyük Katkıyı Koyacak Kent Olduğunu Söyledi.

Aspendos’u Her Yönüyle Tanıtacağız

Konuşmasında 2019 Yılının Aspendos Yılı İlan Edildiğine Dikkat Çeken Vali Kraloğlu“Perge Yılıyla İlgili Bütün Hedeflerimize Ulaştık Mı? Hayır, Ama Çok Önemli İşler Yaptık.  Perge’nin Gündemde Olması, Konuşulması, Tarih Ve Kültür Turizminin Öneminin Yeniden Anlaşılması Konusunda Önemli Mesafeler Aldık. Gönül İsterdi Ki Daha Çok Destek Bulalım. Sektör Daha Çok İlgilensin. Bu Sene Aspendos Yılı Dedik. Şimdi Aspendos’la İlgili Kurumsal Çalışmalar Tamamlandı. Geçen Yıl Perge İle Yapamadık Dediğimiz İşleride Bu Sene Aspendos’ta Yapmak İstiyoruz. Hem Yapılan Etkinlikler Ve Etkinliklerin Nitelikleri Hem Deaspendos’u Bütün Olarak Antik Şehriyle, Su Kemerleriyle, Bölgenin Yeniden Gündemimizde Olması Türkiye’nin Ve Antalya’nın Çok Önemli Bir Değeri Olduğunu Anlatmamız Lazım. İnşallah 2019 A Geldiğimizde Aspendos’la İlgili Hedeflediğimiz Her Şeyi Başarmış Oluruz.” İfadelerini Kullandı.

Ortak Hedeflere Birlikte Yürüyeceğiz

Nitelikli Turizm İçin Nitelikli İşlere İhtiyaç Olduğuna Vurgu Yapan Vali Karaloğlu Turizmcilere Uyarılarda Bulundu. “Yaptığımız İşlerde Sadece Cebimi Doldururum Gerisi Beni İlgilendirmezanlayışının Dışına Çıkarak, Şehrimizde Nitelikli İşler Yapmak Durumundayız. Bunu Başarabiliriz. Bunu Bilgi Birikimimiz, Tecrübemiz, İnsan Kaynağımızla Yapabilecek Durumdayız. Önemli Olan Ortak Çalışma Kültürümüzü Geliştirmek, Güçlerimizi Birleştirmektir. Ortak Hedeflere Birlikte Yürürsek Nitelikli Turizmle De İstediğimiz Yere Geliriz. Antalya Artık Bu Noktadadır. Bunu Hep Beraber Başaracağımızı Düşünüyorum” Dedi.

Bu Kentin Marka Değeri Yükselecek

Antalya’da Spor Organizasyonları Olarak Güzel İşler Yapıldığına Da Aktaran Vali Karaloğlutour Of Antalya, Turkishairlines Antalya Open Golf Ve Tenis Turnuvaları, İronman Gibi Antalya Markasını Güçlendirecek Organizasyonlara, Şehir Olarak Sahip Çıkıldığı Takdirde Turizm Hedeflerine Daha Kolay Ulaşılabileceğini, Antalya Markasının Yıldızının Parlayacağını Aktardı.

2019’da Antalya Turizminde %20-25 Büyüme Bekleniyor

Geçen Sene Antalya’da Turizmin %30 Büyüdüğünü Aktaran Vali Karaloğlu, “İnşallah Bu Sene %20-25 Bandında Turizmin Büyüyeceğini Varsayıyoruz. Sizlerle Yaptığımız İstişarelerden Çıkardığımız Sonuç Bunlar. Bunu Sağlarsak 16 Milyonun Üzerinde Bir Yabancıyı Bu Şehirde Hep Beraber Ağırlamış Olacağız. Bu Rakamlar Büyük Rakamlar. Gelen Turisti Mutlu Bir Şekilde Bu Şehirden Ayılmasını Sağlayabilmemiz İçin İş Birliğine İhtiyacımız Var. Valisi, Büyükşehir Belediyesi, Sivil Toplum Kuruluşları, Odaları, Borsaları, Esnafı, Taksicisi; Kim Varsa Buna Hep Birlikte Sahip Çıkmamız Lazım” Dedi.Kaynak Antalya Valiliği Basın Bürosu